Pátek třináctého 8 (1989)

Ziaden posun k lepsiemu. Jason vyzera este o kusok horsie ako v predchadzajucom diely, co je jedno a asi jedine plus. Okrem toho nadobudol vzacnu a nevidanu schopnost teleportovat sa co najblizsie k svojej obeti, ktora sa zmoze nanajvys na prekvapene vyocene oci. Pribeh by sa skor hodil do rodinnej dramy vysielanej nedelu poobede a Jason tu hra viac-menej len vedlajsiu ulohu. A laska zvitazi. Opat:) A vacsina deja a vrazd sa aj tak odohrava na lodi takze nazov je taky mensi oje.....klamstvo

U2: Under a Blood Red Sky (1983) (koncert)

Pozor lebo tato vec vysla zremastrovana a zkompletizovana na dvd. Povinnost pre vsetkych, ktori lubili U2 od ich zaciatkov ako aj pre tych, ktori proste miluju dobru muziku skor festivaloveho charakteru ako megalomanske turne plne blikajucich svetiel

Saltová (2010)

Ja teda ziaden problem s tymto filmom nemam. Necakal som nic len akcny rychlik a toho sa mi aj dostalo. Nerealnost? 1OO krat videna ruska spionska konspiracia? No a? Nenudil som sa ani minutu, asi ze som nerozmyslal, ktory detail "rozmaznem" na csfd:)) A hrala tam Angelina, ktora ako jedina dokaze doveryhodne zahrat akcnu diablicu. Krasa. Tesim sa na pokracovanie

Pátek třináctého 5 (1985)

Velke plus 5 dielu serie o vrazdiacom Jasonovi je, ze tu ukazala kozy prakticky kazda zenska, co sa v nom len mihla. To plus snaha o pribeh by malo stacit na kvalitny hororovy pocin. Bohuzial ostalo len pri snahe a samotny horor (vyvrazdovanie) nic noveho nepriniesol. Na druhu stranu, je mi uz upne jasne co tvori zaklad dnes uz kultovym vtipom o nekonecne dlho beziacich blondskach neschopnych uniknut suchtajucemu sa vrahovi. Nejak takto: blondska pred vrahom uteka z domu, 20 minut bezi lesom, aby sa znova do toho istoho domu vratila, aby z neho mohla opat vybehnut, efektne padnut na zem a 10 minut sa plazit neschopna vstat na svoje ladne nozicky. A kde je vrah? Ten si spara macetou v nose a suchta sa co najpomalsie za nou:)) Ale na druhu stranu 30 minutovy pohlad na skakajuce kozicky v mokrej bluzke tomu pridalo na kulturnej hodnote. Go Jason, Go

Pátek třináctého 4 (1984)

Oproti trojke posun k lepsiemu. Zabavnejsie, rychlejsi spad, nenudi a a prsa vsade kam sa kamera pozrie. Dokonca sa nam ako bonus ujdu aj dvojicky:)) Tentokrat sa o Jasona nepostara tradicne ukricana obcas sexy blondska, ale chudak maly chlapec, co beriem ako prijemny bonus. Je to skvely koniec Jasona a bol by to skvely koniec serie. Ta vsak bohuzial nekonci.

Zděšení (1994)

Tommy Lee Jones spieva a tancuje na U2 pri vyrabani bomby? To musim vidiet. Pribehovo nic nove. Hriechy minulosti spolu s dobrym kamosom dohnali Jeffa Bridgesa, ktory sa snazi defuzovanim bomb napravit svoje mladicke chyby. Nadpriemernym ho robia herecke vykony a specialne efekty. Pocit "masivnosti" a blizkosti ako pri vybuchu lode sa len tak "neciti".

Prokletý ostrov (2010)

Konecne po dlhej dobe som videl skvelo inteligentny triler s mystickymi a mystifikacnymi prvkami. Takmer od zaciatku je jasne, ze nie nieco nie je v poriadku a skor ci neskor na to takmer kazdy pride (naznaky som videl ale nechal som sa velmi rad tahat za nos). Vsetko je to vsak uplne jedno pretoze, posledna veta vas kopne do prdele, prefackuje z lava z prava a pusti vam dve tri sliny z otvorenych ust. Atmosfericky mi to velmi pripominalo adventury (druh pc hry) z 90 rokov. Leonardo DiCaprio hra skvelo a nevadi mi ani jeho obtlstnuta velka gulata hlava. Co je vsak minimalne v mojom pripade zaujmavejsie, je rola Ben Kingsley. Samotny herec mi totiz vyslovene vadi vo vsetkom v com ho musim pretrpiet (Elegy) avsak tentokrat "davam palec hore". Jeden z mala filmov, ktory by mohol byt zajmavy aj pri druhom premietani hoci pointa je uz dobre znama.

Pátek třináctého 3 (1982)

V treti diel serie straca na svojich predchodcov dych. Vacsinu filmu sa nic nedeje a ta prava "zabava" sa zacne az v poslednej polhodine. Bohuzial som sa raz pousmial (vrazda harpunou) ani raz nezlakol a ani tie prsia tam takmer vobec neboli, co v klasickom vyvrazdovaku nesmie chybat. Postavy boli tupe aj vzhladom na zaner a celkovo mi to pripadalo dementne (Jason chvilu kryva, potom si bez problemov zasprintuje a znova kryva:))))

Pátek třináctého 2 (1981)

Na mnozstvo spod tricka tyciach sa bradavek je vo filme az prekvapujuco malo nahoty:)) ale nejaka sa najde samozrejme spolu s trademarkom 80 rokov - bobor velkosti amazonskeho pralesa:)) Inak vsetko funguje ako ma. Ako pokracovatel klasiky klasik v nicom nezaostava. Konecne uvidime Jasona v plnej krase aj ked zatial bez priznacnej hokejovej masky. Hned nazaciatku si lahko spravite obraz kto umrie a kto naopak prezije o to viac ma potesio, ze stale utekajucej blondske som jej ten strach uveril a dokonca sa nespravala ani velmi hlupo. Pridajte si par originalnych napadov, plus jedno zlaknutie (u mna) a mate sladko-kyslu hororovu kasu.