Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Childa jsem začala číst asi před měsícem a půl. Mám za sebou pět knížek a rozečtenou šestou a 10 dalších přede mnou. Reacher je fajnej řízek, se kterým bych bez váhání skočila na kafe. Takže obsazení Tome Cruisem mě dost zklamalo. Film jsem viděla asi před půl rokem a nepamatuju si z něho skoro nic. Ale úplná bejkárna to taky nebyla, protože ryze negativní pocit to ve mně taky nezanechalo. Takovej obyč průměr.

Plán útěku (2013)

NEUVĚŘITELNÉ! Do tohohle filmu jdete původně s tím, že dvě starý vykopávky vám už nic nabídnout nemůžou a ono ejhle. Film s dějem, který vás vyloženě vcucne a a vyplivne vás až u titulků. Ani klasický "bum-bum-árný-stájl" vás z tohohle dvouhodinovýho tranzu nevytrhne. Kdo ještě neviděl, ať všeho nechá a hned shání!

Světová válka Z (2013)

Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdami. Nakonec dávám pět, protože MUSE! Jinak tohle je snad první zombie-movie, který jsem po deseti minutách znechuceného unuděného frkání nevypla. Jednak jsem na tom byla v kině, kde se to vypíná opravdu těžko a dvak ten film si jednoduše zaslouží dokoukat až do konce. Vřele doporučuji.

Vlk z Wall Street (2013)

Nevím, co je mi proti srsti víc. Jestli ten film, nebo fakt, že tahle ultrasrágora je v top 200. Já nevím, ale koukat tři hodiny na to, jak si nějakej emerickej debílek likviduje život a ještě si za tuhle "zábavu" zaplatit - něco mi říká, že je někde něco špatně. Buď jsem něco nepochopila, nebo je tohle excelentní brainwashing století. Na druhou stranu, pár vtipnej gagů tam bylo. Vystříhat to a pustit to do éteru ala Mr. Bean, možná bych si to užila.

Hunger Games (2012)

Ten film prostě začal, a pak prostě skončil. Ale o čem byl, to fakt netuším.

Atlas mraků (2012)

Jak už to tak bývá, člověk vidí trailer v kině a říká si: "Tý jóóó, to bude supr. Na to půjdeme." A pak nemá čas a stejně si to stáhne. A pak velebí Boha, že za takovou pakárnu nedal dvě kila. Tříhodinová nuda, nuda, nuda. Příběh beze smyslu, takový trochu Wachowski Eintopf. Více slovy plýtvat nebudu, protože ten film za to nestojí.

Spring Breakers (2012) odpad!

Budu-li parafrázovat hlavní hrdin(k)y, pak "what the f*cking f*ck mother f*cker fu*king f*cker sh*t tohle bylo sra*ku?" Ve zbytku komentu stačí už jen dodat, že na tenhle film se nelze dostatečně sjet, abyste tomu mohli dát aspoň hvězdičku. Amen, verbal, amen. Víc slov mi po těch 30 minutách, který jsem zvládla, v hlavě už nezbylo...

Muž z oceli (2013)

Tak tenhle film jsme koukali nadvakrát. Po prvních 40 minutách hrdinova hopsání mezi vzpomínkami a našeho marného čekání na nějaký děj, jsme to raději vypli. Druhý den jsme zkusili dokoukat ten zbytek. Tenhle film je jednoduše bezduchý, bezdějový 143 minutový průjem čehosi, co je dobrý možná tak s 3D brejlema, kde možná nejvíc akční jsou závěrečné titulky. Nejsem filmový kritik a nemám ani hubu tak voráchle prořízlou jako verbal, abych tady analyzovala tenhle pokus o (ne)kvalitní film. Jednoduše a stručně, i ten seriál s Cainem v hlavní roli byl stokrát lepší, než tenhle ocelovej strejda. Původní záměr hodnocení byl ODPAD. Nicméně, aspoň hudba nestála za Makču Pikču a pravdou je, že některý pasáže byly fakt tak blbý, až byly dobrý. Takže s odřenejma ušima jedna hvězda.

Kapitán Phillips (2013)

Co víc dodat, než že lepší film jsem za posledních pár let neviděla. Herecký výkon Toma Hankse opět nezklamal. Od počátku až do konce jsem ani nevnímala, že vlastně sedím v kině. Film mě vtáhl takovým stylem, že až závěrečné titulky a oči plné slz mě vrátily lehce do reality. Neustále říkám, že nejlepší příběhy točí sám život. A když se tomu dá dechberoucí vizuální podoba s husí kůži nahánějcím hudebním doprovodem, neskutečný kulturní zážitek je zajištěn. Za mě pět hvězd a místo v srdci člověka, který je naprosto nadšen :) Vřele doporučuji!