Nyck

Jan Nykl

Česko
The One Who Knocks

• 8.7.2013  18:15

Psychologický thriller či drama, které si vás postupně omotá okolo prstu. Nejprve vás namlsá kulinářskými dobrotami a nakonec vás vhodí do temné atmosféry, plné napětí, ze které není úniku. Velmi zajímavý francouzský film se skvělou ústřední dvojicí.

• 30.6.2013  18:22
    Muž z oceli (2013)

První supermanovská hodinka je skvostná, té snad nelze nic vytknout. V té druhé se dočkáme spíš nekončící akce, která je sice zábavná a příliš nenudí, ale taky jí mohlo být o něco méně. Jsem spíš příznivcem "lidštějších" hrdinů, jako je třeba Batman, což možná trochu ovlivňuje můj úsudek. Hudba skvělá, herecký kádr rovněž výborný, a tak se již můžeme těšit na pokračování. Trochu se toho obávám, protože v něm těžko uvidíme tu výpravnou první polovinu, a nejsem si jistý, jestli skousnu dvě hodiny "zničme všechno a s pořádným rachotem" akce. Lepší je to namixovat jako v jedničce, kterou lze rozhodně doporučit.

• 26.6.2013  23:05

Je škoda, že se film v poslední třetině odvrací od toho, co jej činí skvělým. Tedy koncept chytrého thrilleru, v němž nevíte, na čem jste. Mám tenhle druh filmů velmi rád, takže v kombinaci s Tomem Cruisem není co řešit.

• 23.5.2013  21:45
    Konference ve Wannsee (TV film) (2001)

Partička vyšinutých chlapů v uniformách se sešla, aby jen tak mimochodem rozhodla o osudu pár milionů Židů. Jako nic se tam baví o plynových komorách a o tom, jak s Židy vypořádat. Při sledování filmu dostanete velkou chuť dát jim osobně do držky. Skvělý Kenneth Branagh.

• 22.5.2013  21:24

Podle hodnocení bych se na Movie 43 asi nepodíval, ale byl jsem zvědavý, jak to že ulovili tolik slavných herců a hereček. Teda, je to šílená slátanina, pobavily tak dva, maximálně tři klipy, jinak je to opravdu šílenost. Především linie s třemi kluky hledajícími onen film je tragická, ti herce viděli z letadla maximálně. Kontroverzní určitě, kvalitní ani náhodou.

• 12.5.2013  15:28

Vedlejší účinky jsou jako horská dráha. Pořád nějaký zvrat, nevíte, jestli jste zrovna nahoře nebo dole, ale moc se vám to líbí a nechcete vystupovat. Nechcete, aby to skončilo. Na konci poděkujete za svezení a cestou domů se vám ještě trochu motá hlava, protože to byla jízda, na kterou se nezapomíná.

• 12.5.2013  15:25
    Iron Man 3 (2013)

Pokud hledáte recept na kvalitní, propečený a skvěle okořeněný blockbuster roku, už dál nehledejte. Máte ho tu.

• 29.4.2013  18:48
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Výborný a především vtipný seriál se skvělou sestavou herců, kteří jako by se narodili pro svoje role v Modern Family. 1. série 95%, 2. série 100%, 3. série 100%, 4. série 95%, 5. série 100 % , 6. série 100 %, 7. série 95 %, 8. série 95 %

• 28.4.2013  21:47
    Surikaty (2008)

BBC - Brilantní bezchybné cokoliv. Ano, nepamatuji se, že bych viděl od BBC špatný dokument. Ba naopak, všechny jsou skvělé a tenhle není výjimkou. Především závěr ukazuje, že i dosavadní úhlavní nepřítel se může stát záchrancem v poslední vteřině.

• 26.4.2013  22:43

Ani napodruhé si mě Kathryn Bigelow nezískala. Film by se v pohodě vešel někam okolo 2 hodin, zbytečně protahované a zdlouhavé. Vynikající námět a látka ke zpracování bohužel nebyla využita tak, jak mohla být. Velká škoda. Docela souhlasím s komentářem T2, akorát nejsem tak drsný v hodnocení.

• 25.4.2013  21:25
    Mechanik (2004)

Sledujeme, jak se jednomu člověk rozpadá život, nic nevychází, jak by mělo. A pak se nám postupně rozpadne i naše předpověď, jak film dopadne, protože nás výrazně překvapí. A pokud ani po tomhle filmu někdo neuzná, že herci mají své peníze těžce vydělané (ne všichni samozřejmě), tak mu není pomoci.

• 22.4.2013  17:27

Všechno začíná a končí běháním. Herecké trio Cooper, Lawrence a De Niro funguje skvěle a z velké části díky nim je tenhle film tak dobrý. Zajímavý příběh, zajímavé postavy, a přesto ještě něco malého chybí, aby z toho bylo pět hvězdiček. I tak mohu film doporučit, dá se v něm najít mnoho poučných chvil, nad kterými je dobré se zamyslet.

• 14.4.2013  21:14

V některých komentářích se píše, že Paralelní světy mohly být ještě lepší. No, to si pište, že mohly. Osobně bych vybral jiného herce pro roli Adama, hodil by se mi tam třeba Jake Gyllehaal. Viděl bych paralelu i ve filmech Oddělené světy nebo Salomon a Gaenor. A ten závěr byl až příliš upospíchaný a zbrklý.

• 9.4.2013  21:20
    Hitchcock (2012)

Upřímně doporučuji raději zhlédnout Psycho, protože tento film nepřináší nic zajímavého, nic co bych si zítra pamatoval. V Psychu akorát přijdete o Scarlett.

• 5.4.2013  21:54

Audiovizuální galapředstavení s jedním z nejlepších závěrů v historii.

• 4.3.2013  11:38

Frankenweenie: Domácí mazlíček a v hlavní roli pes nejlepší přítel člověka.

• 28.2.2013  20:51
    Mistr (2012)

Tenhle snímek má několik výrazných "WTF", ale tím největším je snad nominace Amy Adams na Oscara... Proboha za co? --- Jinak film velké zklamání, velké. A zároveň jsem se utvrdil v tom, že Hoffmanovy filmy mě z drtivé většiny vůbec nebaví.

• 13.2.2013  16:17

Žeru americké univerzitní areály. A ty s Tedem Mosbym jsou taky dobré.

• 13.2.2013  10:02
    Hořící keř (TV film) (2013)

1. díl 90%, 2. díl 85% a 3. díl 90% Kdyby byly všechny české seriály/minisérie takovéhle kvality, tak by se na tu televizi koukalo hned jinak.

• 10.2.2013  21:58

Film nemůže těžit jen z vizuální stránky, kostýmů a výpravy... Když mu chybí to hlavní, to že vás udrží v pozornosti, tak je mu to všechno k ničemu.

• 7.2.2013  14:28

Tom Hardy makes the movie cool.

• 6.2.2013  17:56

Zase taková hitparáda to tedy není...

• 5.2.2013  18:51

Samotnému seriálu se to nevyrovná. :)

• 28.1.2013  18:29
    Zabít tiše (2012)

Kolem dokola je Killing Them Softly film úplně o ničem. Jediné, za co jsem dal dvě hvězdy, je Brad Pitt, který naprosto vyčnívá z celého filmu a bez něj bych to po půl hodině vypnul.

• 25.1.2013  21:00

Po Premium Rush musí mít snad každej chuť vzít kolo a pořádně to rozjet! Gordon-Levitt kam vleze, tam je kurevsky cool, tohle není výjimka. Toho chlapa jako herce žeru, má obrovský charisma. Snímek má švih, tempo, hraje dobrá hudba, příběh jednoduchý, ale lepší než splácanina, která nic neřekne. Filmové překvapení!

• 22.1.2013  21:36
    Šílenci z Manhattanu (TV seriál) (2007)

1. série 80%, 2. série 90%, 3. série 85%, 4. série 100%; 5. série 90 %; 6. série 90 %, 7. série 75 % Vynikající seriál, který svým pomalým tempem dokáže uhranout snad každého. Zatím mi vadí trochu nevyrovnaná kvalita dílů, kdy některé vás usadí do židle a nepustí z ní až do konce a naopak některé jsou takové přechodové (připravují si půdu pro nadcházející epizody). EDIT po 4. sérii: Don na hrad!

• 21.1.2013  21:44

Nový herecký představitel, uvěřitelnější akční scény, zajímavá tématika = nadprůměrný Bond.

• 17.1.2013  19:05
    Studio 60 (TV seriál) (2006)

Velká škoda, že seriál skončil po první sérii. Takhle mu udělím jen čtyři hvězdičky, ale těšil bych se na pokračování. Oblíbené postavy: Harriet, Cal, Jordan, chovatel zvířat Bevo, doktor z nemocnice.

• 12.1.2013  22:12

Pekelně mrazivé severské drama, které vám ku*evsky otevře oči!

• 8.1.2013  22:39

JIný nemusí nutně znamenat horší nebo špatný. Lazenby sice není druhý Connery (a tím nebude nikdo, to je fakt, a proto nemá smysl srovnávat, Craig je taky jen jeden), ale do Bond-ságy přináší kus svého osobitého kouzla. Je víc akční a víc drsnější, není to takový elegán. Přijde mi, že tahle bondovka mohla mít klidně o 10% lepší hodnocení, ale holt jiná tvář hlavního hrdiny některé ze zdejších natolik znechutila, že jsme se dostali až do modrých čísel...