Equalizer (2014)

Když nevíte co by, dejte do hlavní role Denzela. Film, který ničím nepřekvapí, ale ani neurazí. Průměrný, nepříliš originální snímek, který je o nějakých 15 minut delší, než by mu slušelo. Nemastný, neslaný, ale koukat se na to dá. I když všichni nejspíš tušíme, že bez hvězdného Washingtona by snímek zapadl do šedi akčních filmů, kterých je každý rok mnoho., tím spíš je škoda, že Chloe nedostala příliš prostoru.

Spása (2014)

Westernová jednohubka, která neurazí ani nevyrazí dech. Mads a Eva se po Casinu Royale opět setkávají na plátně a nutno přiznat, že oni jsou tahouny celého snímku. Chvílemi mi vadil výrazný kontrast barev v obraze a někteří herci se na Divoký zápas úplně nehodili. Ale jinak fajn.

Pachuť pomsty (2014)

Film jsem si vyhlédl pouze kvůli 'Dexterovi' a v první polovině jsem toho nelitoval, protože to mělo styl a spád. Druhá půlka je slabší, stane se z toho docela šablonovitá road movie, nicméně celkový dojem je v zásadě dobrý.

Robocop (2014)

Mohlo to být ještě na vyšší hodnocení. Ale jak už tu zmínili komentující přede mnou, je to tak od všeho něco. Joela Kinnamana jsem si oblíbil v The Killing, tady naneštětí nemá příliš možností, jak se herecky projevit. Škoda předvídatelnost děje a trochu upozaděné hlavní postavy. Přišlo mi, že šlo víc o vedlejší charaktery, než o Robocopa. Jinak ale slušná zábava, která neurazí, ani nenadchne. Na jedno zhlédnutí ideální.

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Tacodýl, mesloun nebo syrantule pobavili, ale jinak byl příběh v zásadě o ničem, bohužel to nebylo ani moc vtipný, navíc vcelku předvídatelný. Škoda.

Kapitán Phillips (2013)

Původně, po návratu z kina, jsem dával Kapitánovi čtyři hvězdičky. Nějak se mi to však rozleželo v hlavě a nyní musím jít o stupínek níže. Došlo mi totiž, že za prvé vím předem, jak to dopadne (normální dedukce), tím pádem všechno napětí odpadá. A za druhé, vlastně nic se tam nestalo.

Chobotnička (1983)

Pro mě nejslabší Bond vůbec. Bez nápadu, toporné, ničím nepřekvapující...

Atlas mraků (2012)

Hodně dlouho jsem nebyl takhle rozpolcený při hodnocení některého filmu. Vizuálně je to bezchybný film, který útočí na veškeré naše smysly. Bohužel minimálně dvě linie mě naprosto odpuzovaly od dalšího sledování (důchodci, skladatel, ze začátku Soul) a rychlé střídání příběhů mi taky nepřidávalo na zájmu. Na druhou stranu příběhy, kde hráli hlavní role Halle Berry a Tom Hanks, byly povedené. Uvědomuji si, že Atlas mraků vyžaduje více shlédnutí, ale na to momentálně nemám sílu, protože při té délce a skutečnosti, že mě to prostě tolik nevtáhlo, je to docela těžké. Tak snad někdy v budoucnu tomu dám druhou šanci.

Lovec jelenů (1978)

Začíná se radostí, rozpustile a bezmyšlenkovitě. Končí se v bolesti, s výčitkami a smutkem. Mezi tím proběhla válka. ... Lovec jelenů se u mě rozdělil na tři třetiny: 1) ohromně nudná první část, která by šla shrnout ve dvaceti minutách. 2) to nejlepší z filmu je z Vietnamu, akorát je škoda, že toho nebylo víc. 3) trochu zdlouhavá třetí část s vynikajícím vyvrcholením. Když to vezmu kolem a kolem, vychází mi to na tři hvězdičky, a to zejména kvůli mizernému začátku.

Jedna mezi oči (2012)

Bullet to the Head je na nic si nehrající akční film s nestárnoucím Slyem. Nečekejte chytrou akci jako s Jasonem Bournem či eleganci v podání Jamese Bonda. Sly jede svůj styl, vychází mu to, tak proč něco měnit. Pokud nemáte přehnaná očekávání, nemůže ve vás po zhlédnutí zůstat pocit zklamání. Jediná moje výtka by mě směřovala k nekonzistentnímu tempu. Zato "sekeračka" je důstojným zakončením filmu, ve kterém padne i několik skvělých hlášek.