Zakázaná touha (1998)

Filmík se zajímavým tématem a celkem dojemným závěrem, kterému kraluje skvostné herecké obsazení.Takový ten druh filmu na který se dobře kouká a který donutí koukatele,trošku popřemýšlet.Kdo má rád romance,ten bude spokojený.

Zpívánky (1984) (pořad)

Jako připomenutí starších lidovek,které pomalu upadají v zapomenutí,to jde.

Narozen 4. července (1989)

Filmík který není pro každého a ocení jej pouze "filmoví fajnšmekři".Vždycky jsem chápala výraz "veterán" jako pro někoho podsatně staršího (možná nejenom já),tady je však ukázáno že je to titul pro kohokoliv kdo se zůčastnil války a přežil,jakkoliv byl mladý.Válečné filmy nejsou mojí parketou ale na dobrý válečný film se vždy podívám.Možnost sledovat krok po kroku,jak se z mladého nadšence stává mladý- starý a nemohoucí,je tadyhle podaná hodně surovým a deprimujícím způsobem. Pokud k tomu dodáme velice dobrý výkon páně Cruisův,stojí tento film za několikeré skouknutí a poviností koukat je pro každého ,kdo nadšeně obhajuje jakékoliv válečné svinstvo!

Star Trek (2009)

Vesmír-najzažší hranice.Odvážně se pusťte tam,kam se dosud nikdo nevydal s vesmírnou lodí Enterprise.Kdykoli se kdokoli bude dívat na jakýkoli "Trekkies"nechť si uvědomí,že tato podívaná je SCI-FI se vší parádou a tedy zaručenou značkou kvality pro fantasty,nikolivěk pro lidičky uznávající fyzikální zákony!Tento prequel( nebo restart-uvidíme), je ukázkou perfektního scénáře (který je supervtahující), naprosto dokonalých efektů a hereckých výkonů.Rozehrává před námi příběh který nutí diváka použít mozkovnu a je varpově ztrhující od začátku do konce (což se o mnohých filmících říct nedá).Film,který mě dokáže totálně vtáhnout, přinutí dokoukat (a přijít pozdě do práce),si zaslouží hodně dobré hodnocení.Viz "imdb".Jenom doufám že se s tímto obsazením znovu brzo setkáme.Jo ale jednu připomínku bych přece jenom měla- co se stalo z hudbou ? Ta v tomdle filmíku jaksi úúúplně chyběla (no a nějaké fanfárování to nezachránilo).Nicméně i přes hudební skoroabsenci se kouknu znovu a znovu a........

Ztraceni ve vesmíru (1998)

Docela dobrá sci-fi pro rodinu a dětičky na nedělní odpoledne.Nic jiného se k tomuto filmíku nedá dodat.

Holka na zabití (1975)

Celkem dobré komediální krimi,které perfektně vykresluje dobu,ve které vznikl.Tohlenc ale vůbec není podstatné,protože je to hodně koukatelný film který má solidní tempo , dobrou zápletku a naprosto úchvatné exteriéry.To všechno doplněno skvělým hereckým obsazením,kde podle mého je pan I.Prachař naprosto skvělý příslušník SNB a K.Augusta je dokonalý horský kuchtík.D.Veškrnovou moc nemusím ale tady podává celkem slušný výkon-prostě na zabití.

Václav (2007)

Pokus o laskavý film,kde pochopení a ohleduplnost má být na předním místě.Bohužel mám pocit,že je něco špatně v království filmovém a hodně,hodně nedotažené.Todlenc není filmík pro kdekoho ale podle mého,je to jeden z dobrých počinů.Pan Trojan zahrál hodně dobře a bylo očividné,že si tuto roličku pěkně užívá , paní Vašáryová je skvělá jako vždy a to vše dokresleno dobrou hudbou.Nemyslím však,že tento filmík osloví svědomí lidí tak,jak bylo patrně myšleno a já opravdu nevím,jestli je to tak dobře.

Dopis pro krále (2008)

Pro generaci,které je tento film určen,to snad stačí-i když i oni si asi všimnou asfaltové cesty po které jede mladý skororytíř.Nevadí mi tolik příběh samotný,vychází ze solidního podkladu,ale takhle zbytečně dlouhé něco,s historickým motivem,jsem už dlouho neviděla.Ta jedna * je za snahu-bohužel né moc velkou.

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Paní Rosůlková kontra Hitler.To je nezapomenutelná scéna jednoho z vcelku povedených skorosci-fi filmů naší tehdejší doby.Koukat se na to dá i dneska,jako na dobrou komedii a přehlídku super herců.

Přísně tajné premiéry (1967)

Tank v závěru filmu je prostě šupa! Byla to asi generálka na rok následující.Jinak je to na Maca Friče dost slabý počin ale za kouknutí určitě stojí.