Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Tak toto bola teda riadna jazda! Edgar Wright je vskutku zábavný a zručný režisér. Z tak nudného a otrepaného príbehu (ktorým trpí väčšina teen komédií) dokázal spraviť neskutočne crazy a zábavnú, vizuálne parádnu snímku. Či už herecké výkony, ktoré su vskutku slušné, obsadenie, akcia, skvelá hudba alebo komiksovo - gamesácky feeling, ktorý tomu fakt svedčí. Je to skrátka nespútaná zábava, ktorá možno nesadne každému, ale rozhodne stojí za pozornosť, už kvôli originálnemu a atypickému spracovaniu, ktoré som vo filmoch do takejto miery nevidel. Fanúšikovia komiksov, anime a pc hier budú tento film milovať.

Sherlock Holmes (2009)

Strhujúce, skvelé a úchvatné. Tak asi takýto je nové spracovanie Sherlocka Holmesa s charizmatickým Robertom Downeyom Jr., ktorého som si už od Iron Mana zamiloval. Je to niečo ako mix detektívneho príbehu s komediálnymi prvkami a akčným filmom, ktorý tomu dodáva jedinečnú šťavu. Takisto aj Holmesova schopnosť dedukcie a pomalý spôsob objasňovania celej záhady dotvára pocit napätia a hlavné záver, kde Holmes spoznáva svojho najzákernejšieho nepriateľa (veď aj tak všetci vieme, že je to profesor Moriarty:)) načrtol pokračovanie. A ja pevne verím, že je sa na čo tešiť.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Spolužiaci na škole to žrali takisto ako aj kamaráti ale ja som mal jeden diel vôbec problém dopozerať do konca, český dabing ma tiež nejako nezaujal, vtipy nezáživné a animácia žltých postavičiek sa mi ani veľmi nepáčila.

Sindibádova dobrodružství (1996) (seriál)

Naozaj výborný seriál (ak nie aj môj najobľúbenejší) môjho detstva, ktorému nemôže konkurovať ani Herkules s Kevinom Sorbom a ani Xena. Skrátka je to super seriál, ktorý som si musel stiahnuť a zaspomínať si na zlaté detské časy. Aj keď vizuálne efekty sú slabšie ale dejová zápletka je výborná zvládnutá na jednotku, aj herecké výkony sú celkom slušné o hereckom obsadení ani nehovoriac, hlavný hrdina má tú správnu charizmu, nadhľad a naozaj vtipné hlášky a taktiež oproti iným podobným filmovým seriálom, používa k zdolaniu svojich prekážok hlavne inteligenciu a nie len hrubú silu, takže je to skvelé a hlavne nelineárne ako napr. Herkules. Taktiež zbytok posádky tvorí super zostavu, hlavne Sindibádov brat Doubar, spoločník Rongar, vynálezca Firouz a sexy Maeve. Skrátka dokonalá kombinácia a taktiež milá, pôvabná ale diabolská Rumina ktorá naším hrdinom pripraví nemalé prekvapenia. Skrátka 5 hviezdičiek si spravodlivo zaslúži aj kvôli tomu, že sa mi nostalgicky páči dodnes. A nakoniec som zabudol pripomenúť naozaj nádhernú úvodnú hudbu, ktorá tomu seriálu dáva naozaj neuveriteľné čaro.

Slunce, seno, erotika (1991)

"Evropo, Evropo, už som to léta, řekli sme zbohem a zlehla se zem..." Tak takéto niečo by si asi Troška v r. 1980 (Jahody) dovoliť nemohol. Nie, do tretice už nie, a ani tie nahé dámy ma o tom nepresvedčia.

Slunce, seno, jahody (1983)

Celkom dobrá zábava. A len tak mimochodom, Škopkovú by som za susedu teda nechcel:D

Souboj Titánů (1981)

Pre mňa silná nostalgia z detstva, ktorá po toľkých rokoch nestráca nič na svojej kráse počnúc hereckými výkonmi alebo dnes už nezabudnuteľnými vizuálnymi efektami (tá Medúza jednoducho nemá chybu) a keď uvidíte remake, až potom oceníte aké je toto dielo úžasné a veľkolepé.

Soudce Dredd (1995)

Jaj, škoda, že nemám 10 rokov:D Nikdy by ma nenapadlo, že si Sly zahrá vo filme podľa komiksu ale opak je pravdou a hoci Judge Dredd nie je až taký známy, neznamená to, že by film bol zlý. Práve naopak. Výborná výprava, efekty a skvelá hudba od Alana Silvestriho dotvárajú jedinečnú kompozíciu obrazu a zvuku a so skvelým dejom sú slušnou oddychovkou. Vo finále som však čakal trochu viacej preto za 4* hoci je príjemné vidieť ako sa vo filme striedajú až detské motívy oblekov sudcov (o veľkom megarobotovi nehovoriac) s brutálnymi a krvavými akčnými scénami. Bravo!