Všichni moji blízcí (1999)

Nejlepší film z těch, které zobrazují dobu těsně před válkou. Viděla jsem jej několikrát a vždycky mě zasáhne. Především tragikomický styl vyprávění, kde se v jedné chvíli smějete až se za břicho popadáte a v druhé dostanete studenou sprchu reality té doby. Rozhodně na špičce českého filmu společně s Pelíšky.

=3 (2009) (seriál)

Ray je skvělý, hlavně ty starší díly =3 jsou parádní, ale i ty ostatní stojí za to.

Hamlet (2009) (TV film)

Naprosto perfektní. Absence hudby podle mě filmu prospěla. David i ostatní skvělí. Celý film jsem měla pocit, jako bych starého krále zabila sama - taková vina a těžkost. Pozorovala jsem s očima dokořán a s otevřenými ústy, ale bez jakéhokoliv náznaku emocí. Až při poslední větě se mi náhle do očí vylily slzy. Výjimečný snímek.

Lovec draků (2007)

Film je velmi slabý odvar oproti knížce, ale i tak se mi líbil. Knížka má u mě 5 jasných hvězd, film si zaslouží tak 3 a půl..

Malviviendo (2008) (seriál)

Asi nejlepší webseriál, jaký jsem prozatím viděla.

Sestřička a princ ze snů (1996) (TV film)

Tohle byla jedna z mých velmi oblíbených pohádek, když jsem byla dítě. Sice ne tak skvělé jako Fantaghiro, ale i tak se mi to moc líbilo.

Planeta opic (2001)

Tohle je film, na který se jdete s přítelkyní/přítelem podívat do kina. Je tam romantika, tak holka bude spokojená a je tam akce, tak i kluk bude rád. Navíc se můžou soustředit na sebe a ne na plátno, protože opravdu není třeba u toho přemýšlet. Stará dobrá Planeta opic z osmašedesátého, to už je jiné kafe...

Planeta opic (1968)

Tohle byl vždycky jeden z mých velmi oblíbených filmů. Celá ta atmosféra, filosofie a myšlenka je parádní. Taky se mi líbí, že tu sice je "milostný vztah", ale není nijak přehnaný a nepřirozený, jako v Burtonově verzi, co si pamatuji. Navíc se také posunula myšlenka filmu (tato, původní - podívejte se, jací jsou lidi svině, stačí když vám ukážeme, jaké by to bylo, kdyby se tak někdo choval k nám; nová - koukněte na tu sexy kočku a lidi jsou prostě borci nejlepší.) Konec je taky skvělý a to, že mluví anglicky, mi nikdy moc nevadilo a jako spoiler jsem to nebrala - přeci jen i ve Star Gate mluvili skoro všechny rasy mimo zemi anglicky. A co teprve Wraithové z jiné galaxie. Tohle jsem tedy nijak neřešila. Ale na druhou stranu, to že je to Země mi bylo jasné, protože to (předtím než viděl sochu) vůbec nevzali do úvahu.