Melancholie (2011)

Tak nějak jsem od toho filmu čekala víc. Prý lepší než Fontána. To tedy určitě ne, možná by bylo lepší, kdyby Melancholie byla jen prvních cca 10 minut a poté posledních cca 20 minut. Pak by to byl boží film. Bohužel ta vycpávka to tak nějak ruší. Ovšem nakonec to byla docela pěkná podívaná, i když musím zapomenout všechno, co vím o fyzikálních zákonech. Čtyři hvězdičky jsou tak akorát.

Čtvrtý druh (2009)

Jeden z mála hororů, u kterého jsem se bála. Tohle bylo až příliš skutečné... Brr...

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Seriál, kvůli kterému jsem každý den spěchala ze školy domů. Provedl mne dětstvím a zažehl moji lásku k sci-fi. Není možné, abych dala méně, než 5*.

Futurama (1999) (seriál)

Výborný seriál, který se zdá být kombinací Simpsonových a Červeného trpaslíka. Tohle nemohlo dopadnout lépe.

Dr. House (2004) (seriál)

Nejlepší seriál z doktorského prostředí. Dlouho jsem čekala na nástupce mé milované Chicago Hope a dočkala jsem se něčeho ještě lepšího. První tři série jsou skvělé, čtvrtá je famózní, pátá je úžasná, šestá je perfektní a sedmá je šokující. Každý díl je propracovaný a nenajdeme snad žádné hluché místo.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Nejlepší komediální seriál vůbec. Miluji scifi a miluji smích. Trpaslík mi dává oboje. Navíc nenásilnou formou diváky seznamuje s historií, literaturou a filmy. Výborné dílo plné hlášek, které vám v hlavě zůstanou ještě dlouho po sledování. Absurdní zápletky, šílené kulisy - jak píšou ostatní - bez nich by Trpaslík nebyl tak skvělý. Navíc musím doporučit knihy, které nejsou tak komediálně zaměřené, jako seriál, ale jsou krapet vážnější. Především kniha Lepší než život v člověku vyvolá různé emoce.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Trošku slabší Přátelé. Bohužel je seriál příliš absurdní a tolik se vyhýbající změnám, že nikdy nemůže dosáhnout kvality Přátel. Absolutně jsem nechápala Lillyin útěk před svatbou a jejich "nepřipravenost mít dítě". Po deseti letech vztahu je tohle prostě divné. Barney, který je prostě strašlivě napsanou postavou, která má ovšem neuvěřitelný potenciál. Lilly, parodie na umanutou Rachel. Ted, rádoby intelektuál jako Ross. Robin, "kanadská Pheobe" a Marshall, který je kombinací Chandera a Joeyho. Takhle by dopadli Přátelé, kdyby se nevyvíjeli a všichni by zůstali stejní, jako na začátku.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Výborný seriál o lidech, o kterých se donedávna jen vtipkovalo. Díky TBBT víme, že jsou to obyčejní lidé, jako my, kteří mají stejné problémy i touhy. Díky za něj.

Přátelé (1994) (seriál)

Nejlepší komediální dvacetiminutový seriál z reálného prostředí, který jsem kdy viděla. Hyperaktivní Monika, tragéd Ross, švihlá Pheobe, vtipálek Chandler, otravná Rachel a roztomilý Joey. Každý tak jiný, přesto k sobě skvěle pasují. Oceňuji vývoj příběhu a kontinuitu. Je to opravdu zaznamenaný kus života party lidí, který je neskutečně reálný. Postavy, které se vracejí po mnoha letech, stejně jako v reálném životě, kde po letech potkáme kolegu z práce. Nejedná se o statický seriál, který se ani po pěti sezónách nikam nepohne. Naopak. Vývoj příběhu i postav je skvělý - z rozmazlené Rachel, která ani neuměla udělat kafe, se stává zodpovědná matka a úspěšná vedoucí oddělení. Neúspěšný herec Joey konečně prorazí v seriálu. Trhlá Pheobe se vdá za úžasného člověka. Tragéd Ross se stane ještě větším tragédem. Monika, která začínala jako obyčejný personál nepříliš vyhlášeného podniku, šéfuje v luxusní restauraci, vdá se a založí rodinu. A největší vývoj prodělal Chandler. V prvních sériích ňouma, co se týče vztahů a taky nedospělý chlapec. A na konci - skvělý manžel, otec, dospělý muž, o kterém sní mnoho dívek. Musím říct, že nejvíc byl tento jeho vývoj, poznat v poslední řadě, kde promlouval k Erice, proč oni by si zasloužili její dítě. Přátelé nejsou obyčejný seriál. Přátelé jsou seriál o nás. O lidech. A proto je tak úspěšný.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Geniální animovaný seriál, který se nebojí říct to, o čem ostatní mlčí. Dát méně hvězdiček by bylo barbarství. Nové série jsou lepší než ty starší.