• Krátkometrážní

Nevěřte mužům (2005)

Chlapi jsou špatný a ženský dobrý. Aha. Jasně. Budu zvracet.

jOBS (2013)

Musím říct, že mě překvapil, podle mě, slabý výkon Ashtona Kutchera. Tím spíš to vyniklo, že mám skoro přímé srovnání. Den předtím jsem koukal na film Teorie všeho, kde jsem ani na chvíli nepochyboval o tom, že koukám na Stephena Hawkinga. Ikdyž jsem samozřejmě ve skutečnosti věděl, že to není skutečné. Ale tady jsem neměl ani ten pocit. Pořád jsem viděl jen Ashtona Kutchera, občas se snažícího, a občas velmi se snažícího, zahrát Jobse. A skoro bych řekl, že čím víc se snažil, tím méně mu to šlo. Navíc, ani sám příběh Jobse mě nepoutá. Lidí, kteří si šli za svým snem je víc. A někteří z nich se přitom zvládli i postarat o své dítě a nechovat se jako idioti. Radši bych se podíval na film o někom takovém, než o Jobsovi.

Breakout (2007)

Zabil jsi mi nejlepšího kámoše...takže teď....si spolu zatancujeme! Eh???

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Moc hezká princezna. Jinak nic, jen nuda a trapnost na úrovni představení školního divadelního souboru.

Posedlá (2009)

Mám pocit, že tenhle film vznikl jen proto, aby trochu vyrovnal ty hory filmů, které za 100 let vznikly, kde byli běloši hodný a černoši zlý...

Na život a na smrt (2013)

Dlouho jsem přemýšlel, jestli jsem viděl něco napínavějšího...a na nic jsem nepřišel. Jasně, jsou tu chyby, nereálnosti. Ale 85% filmu - ta operace - je prostě neuvěřitelně napínavá. A to děsivý ticho. Ó můj bože.

Nevinné lži - Klukovina (2013) (epizoda)

Hodnotit tenhle film je docela těžké. Na jednu stranu totiž je to dobře natočené, dobře zahrané - především tedy dětské role, např. Liška byl hrozný - a tak celkově se tomu dá máloco vytknout. Jenže na druhou stranu, se tomu paradoxně dá vytknout vlastně všechno. A to především, samo téma a pointa. Nevím, jestli se dá spočítat, kolikrát už něco takového bylo natočeno. Stěží. Připadá mi už vysloveně trapné to točit znova a znova. Možná tak jako epizodu nějakého seriálu. Jo počkat, ona to vlastně epizoda seriálu tak trochu je.

What Goes Up (2009)

Pro mě nezapomenutelný film. Hlavně tedy pro to, že, abych se na něj mohl podívat, jsem si nejdřív sám přeložil titulky, což mi trvalo asi rok - ne že bych to dělal tak pomalu, ale vždycky jsem na to neměl čas, pak zapomněl, znáte to. Každopádně možná i pro to, že jsem na to přitom koukal asi 11x, jsem se do toho hodně vžíval a všímal si hodně chytrých, milých a zajímavých detailů, kterých bych si jinak nevšiml. Nicméně i přesto, že tak 75% filmu mě takto okouzlovalo, ten konec byl trochu zklamání, na můj vkus prostě takový moc nijaký.

Connection (2013)

No idea, co to jako má znamenat.

Funny Games USA (2007)

No je sice hezké, že je to originální...ale tak nějak nešťastným způsobem, jelikož místo, aby mě to vtáhlo do děje, mě to naopak odstrčilo pryč a já se nebál a ani nijak jinak mě to nerozrušovalo. Dokonce bych řekl, že jsem se ke konci nudil. A to je vzhledem k množství brutality smutné.