Hunger Games (2012)

z nějakého důvodu mám ten film čímdál radši, pro mě byl vizuálně natočen docela jinak, než jsem čekala, ale s odstupem to oceňuji

Rose Island (2020)

Film se mi trochu táhl a moc mě nebavil, asi bych mu dala 3*** ale přidávám čtvrtou za ten konec a téma. Škoda, že ani po tolika letech se ohledně možností vzniku nezávislých států toho zas tolik nezměnilo.

Upgrade (2018)

Prostředí bylo docela propracované a nápady se mi to hodně líbilo. Detaily jako vytištěná pizza a policajt ve virtuální realitě. Bohužel příběhově je to prostě klasický akční film, který mě scénářem moc nezaujal.

Malý princ (2015)

Dnes jsem viděla podruhé a říkala si do půlky, proč jsem tomu dala jen tři. Vždyť to je dobré... No jenže druhá půlka mě prostě nudí, nechápu ji, nedává mi smysl. Zůstanu i těch 3 *.

Osvícení (1980)

Já nějak nevím, pořád přemýšlím, jestli dát 3* nebo 4*. - Film jsem viděla těsně po dočtení knihy, tím pádem jsem si hodně uvědomovala rozdíly. - Hodně mi vadilo, že část, která mi v knížce přišla nejzajímavější - objevování hotelu a jeho historie po nastěhování a plíživá změna postav - byla prakticky vynechána na úkor zdlouhavých scén ke konci. - Pisklavý zvuk je nepříjemný, ale zároveň strašně otravný, nepůsobil na mě děsivě, pouze mi vadil asi jako nehty na tabuli. - Zdá se mi, že bez znalosti knihy film v mnoha ohledech postrádá smysl a logiku. Děj se vyvíjí jaksi skokově a není moc pochopitelná psychologie postav. - V knize byla má oblíbená postava Denny a považovala jsem ho za hlavní postavu. Ve filmu je v druhé části dost opomíjen. Co se mi líbilo: - Vizuální stránka filmu nezestárla a je, dá se říct, perfektní. - Postavy vypadají normálně, jako reální lidé, nejsou to svalovci s rovnými bílými zuby. V dnešních filmech mi autentičnost chybí. - Jack Nicholson a jeho grimasy. Nepřišly mi přehrané, umím si představit, že někdo komu "šibe" se bude ksichtit přesně takto, tím, jak se mu cosi odehrává v hlavě.

Tornádo nad New Yorkem (2008) (TV film)

Ano, je to hovadina. Nicméně dokoukala jsem do konce a docela se bavila. Jasně že je to parodie sama na sebe plná klišé, ale takových filmů vychází ročně 80 procent a mají zde na CSFD 60 a více procent... Efekty docela otřesné :D spíš pro zasmání. Jsou i horší filmy.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

O docela velký kus lepší, než první díl, pořád ale trpí takovou strojenosti. Harry od prvního dílu hrozně vyrostl.

Pocahontas (1995)

Tento film jsem viděla jako malá na staré televizi, z toho si už moc nepamatuju, každopádně teď v roce 2021 v Blu-Ray verzi musím říct, že kam se hrabou aktuální animáky od Disney jako třeba Frozen. Tento film je sice také roztomilý, ale zároveň mnohem dospělejší, než jaké vznikají dnes. Ta kreslená grafika prakticky vůbec nezestárla, každá scéna je promakaná do detailu, nejsou tam žádná hluchá místa.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Tento film má letos 20 let, od dětství jsem ho neviděla (letos mi bude 30). Letos jsem se pustila do znovapřečtení knihy a do filmů. Zatímco u knihy jsem se bavila i jako dospělá, film je takový trochu hloupý a nepřirozený, dialogy působí strašně na sílu a nějak i celý ten film včetně chování herců (po tom, co se Harry ptá Brumbála, zda jsou jeho přátelé v pořádku, se opravdu podivně usmívá, schválně si toho všimněte). Také jsem si všimla pár úplně nelogických věcí, které nebyly v knize. Po těch 20 letech to působí tak zvláštně amatérsky, triky nehodnotím, ty jsou prostě z té doby. Ale režie mohla být lepší. Váhám mezi 3 a 4, ale nějak mě to víc táhne k 3.