Rocker (2008)

Jeden z mála filmů, u kterých se takto hodně zasměju. Nejlepší scéna je, když běží za dodávkou proradnách již bývalých spolukapelníků. Taky dobrá hláška: ,,On je zombie". U toho jsem se málem počůral smíchy :D. Jen bych změnil hudbu ve filmu, jinak perkfektní komedie. Také plusem je role Ch. Applegate, kterou všichni známe ze seriálu většího kalibru Ženatý se závazky.

Velcí bratři (2008)

Naprosto perfektní způsob jak si zlepšit náladu a zasmát se. Vždyť smích je zdravý a v tomto případě ho je hodně. Nejlepší scény jsou samozřejmě při závěrečném boji o korunu v LARPu. Ve středověku členové kapely KISS sekají na kusy své nepřátele za účelem svrhnout krále :D.

Starý páky (2009)

Dát dohromady tyto dva herce bylo dobrým nápadem. Potom, co Travolta ukázal světu, že může jít i do komedií (viz. Divočáci) se nedivím, že k němu přiřadili právě R. Williamse. I kdyby se jednalo o podprůměrný snímek, musím přidat hvězdu za jeho roli - jsem fanda hereckých výkonů Williamse a jeho filmy sleduju už od mala. Komedie o tom, že muži v nej letech se stále věnují sportu a jeden z nich zjistí, že je otcem a musí se o děti postarat, dokud matku nepustí z vězení. Já se zasmál, sice ne tolikrát jako u Táta v sukni, ale přeci jen. Kolik dobrých komedií bez lehtivých scének a bez hnusných slov dnes máme? Nevím kolik, ale tenhle film k nim zkrátka patří.

Hrdinové války (2007)

Můj nejoblíbenější válečný film. První hodina plná jen akce a ničeho jiného a druhá polovina o muži, kterého zžírá pomalu špatná kopa vpomínek na dobu, kdy ztratil všechny přátelé a hlavně pocit, kdy si vyčítá, že přežil, protože jediný on sám zůstal na živu. Na konci hledá místo, kde zůstali těla jeho spolubojovníků a dobrých přátel. Velké plus za osudy vojáků ve válce a osudy těch, kteří přežily, ale jentak se nedokáží začlenit do normálního života.

Pouta války (2004)

V mém žebříčku oblíbených válečných filmů, jsem jej zařadil na druhé místo. Co se týká počtu a kvality akčních scén, je tento film lepší než Hrdinové války, ale Hrdinové války mne více zaujal, co se týkalo děje. Osud dvou bratrů mi přijde méně zajímavý, nž osud muže, který jako jediný přežil masakr a zbytek života hledal těla spolubojovníků. Každopádně Pouta války po celých 140 minut nenudily a zaslouží si obdiv a to nejlepší hodnocení. Jediné mínus? Možná množství krve a odtrhnutých končetin od těla (hodně slabé žaludky nemusí zvládnout).

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Neuvěřitelný film dle S. Kinga. Naprosto perfektní snímek, jedno z nejlepších dramat, film, který si za život rád mockrát zhlédnu.

Trestná lavice (2005)

Neuvěřitelně úchvatná kombinace humoru, akce a sportu, jako milovník profesionálního wrestlingu jsem šťastný, že je zde tolika hvězd.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Začátek docela přehnán, ale jinak už slušný film. Člověk se zasměje ( to se tu neuvede, že se jedná o komedii? Já se smál dost, více než u některých komedií). Do rolí uvedli naprosto krásné dívky a Kristýna se svým otcem při zápase, no prostě sranda. Opravdu paráda, většina postav se opravdu podobá těm ve hře, ale vynechání Hitomi a její kostým přenechán Heleně? Tak za to tvůrce filmu rád opravdu nemám. S Hayabusou také nejsem zrovna moc spokojen, ale třeba Hitomi, Hayate jsou stejní. Ayane naštěstí má také fialové vlasy, takže to se také dá. Kdy se konečně udělá úžasný film podle počítačové hry? Já myslím, že nikdy. Nebýt toho humoru zde, měl bych film za podprůměrný.

Smrtící andílci (2002)

Trochu zkušenější a agresivnější Charlieho andílci, jen jsem se méně smál, rozdhoně se ale jedná o film plný akce a to především skvělé akce. Na začátku jsem byl zklamán, film na mne neudělal dobrý dojem, ale pak se můj názor stále měnil a na konec jsem byl naprosto do filmu zažrán. Co film skončil, rozhodl jsem se. Film hodlám brát jako jeden z nejlepších akčnáků, kde místo hrdinů máme hrdinky.