NON-STOP (2014)

Neeson je sympaťák a Collet-Serra natočil konečně "lepší" film. Je v tom napětí, zábava, kamera se neklepe, střihy parádní, díky těmhle věcem přehlídnu i spoustu pitomostí a i naivní závěr filmu.

Příběh kmotra (2013)

Moc jsem od toho neočekával, takže se nedostavilo oprávněné zklamání. Připadá mi, že to chtěli honem rychle natočit a poslat vydělávat peníze, protože film toho mnoho nevysvětluje, když ano, tak hrozně rychle. Příběh by si zasloužil dokreslit a přidat minimálně půlhodinu. O dobových chybách ve filmu raději pomlčím. No a ten trhanej střih, co to sakra má bejt?

Revival (2013)

Nevim do jakýho žánru tento film zařadit. Nebylo to vtipný, ani dramatický a už vůbec ne hudební. Kdybych to neviděl v letním kině, tak to snad kopnu do odpadu.

300: Vzestup říše (2014)

Jedna hvězda za Evu Green, druhá za její kozy. Tím to u mě hasne. Celej film je hrozná a ke všemu předvídatelná nuda. Ty litry digitální krve absolutně nechápu. Dá někomu pěstí a kýbl krve letí přes celý plátno. No k čemu to je?

Memento (2000)

Viděl sem už poněkolikátý a přitom pokaždý jinak. Nyní s odstupem asi pěti let a vždy v něm najdu něco novýho. Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec, kterej si budu opakovaně pouštět, až do konce života.

Vlk z Wall Street (2013)

Vzhledem k tříhodinový délce, občasný nudě a s pár zbytečnými záběry by to byl u mě čistej průměr, Leo to ale celý odtáhnul na jedničku a jeho plazení se z hotelu do white lamborghini bylo naprosto parádní. K tomu mu velmi dobře sekunduje Hill, a díky nim má ten film šmrnc. Jo a ještě bych vypíchnul scénu z letadla plným šlapek. To byl velkej ůlet.

Robocop (2014)

Tak tu máme zase jeden remake, nějaká ta doba uběhla, tak proč nenatočit něco, v čem budou efekty 21.století platný. No oni by byly platný, kdyby jim dal někdo příležitost. Akce je tu ale v podstatě jen v poslední pětiminutovce (když nepočítám přestřelku ve tmě, ve skladu v druhé části filmu) a to je prostě hrozně málo. Původní film byl především překvapivý a zábavný, tady se všichni ti roboti berou hrozně vážně. Jinak ale solidní 3 hvězdy.

47 róninů (2013)

Akce zoufale málo, krev žádná. Ta čarodejnice a tím pádem prvky fantasy, zcela zbytečný. Ale abych jen nekritizoval, výprava, kostýmy a hudba perfektní, takže lepší průměr.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Jedna hvězda dolu zato, jak to skončilo. Už dlouho sem nebyl takhle nas...ej. Vůbec by mi nevadilo spojit druhej a třetí díl v jeden a koukat se na tuhle jízdu skoro 6 hodin. Jinak to ale byla skvělá zábava. Za všechny bych vyzdvihnul Evangeline Lilly, ta to tam rozdávala velice slušně.

Muž taiči (2013)

Beru to tak, že kdyby si pan režisér ve svém filmu nezahrál, tak by si to v USA nikdo nepustil a asi by to ani neopustilo Peking. Jedna hvězda za toho kluka, kterej vyloženě umí a jedna hvězda zato, že film je vlastně jeden velkej souboj. Už sem ale na to asi starej, protože sem se i přesto nudil. Spoiler: Keanu si kopne až v závěrečný pětiminutovce a ještě vcelku směšně, takže nedoporučuju.