Last Christmas (2019)

Dát si 20. dubna vánoční film? Ale jo, proč ne? Vždyť je přece karanténa a lidé nevědí co by už roupama dělali. Emilii Clarkovou znám z filmu Než jsem tě poznala, žádný Hry o trůny. Takže ji mám v paměti jen jako roztržitou, zároveň upřímnou holku, která je tak trochu trhlá. A role v Last Christmas nebyla jiná. "To" hlavní překvapení se dalo odhalit poměrně brzy, ale bylo nám to naservírovano pěkným stylem a nedá se říct, že by to vše působilo laciné či trapně. Mělo to fajn atmosféru, noční Londýn tu byl pěkně ukázán. 75% (with J.)

Penzion osamělých srdcí (2019)

NETFLIX - Upozornění: Tento film je kýč jako prase! Připomnělo mi to časy, kdy přesně tyhle filmy běžely na Hallmarku a máma to sledovala každý víkend. A já občas, jako malý naivní chlapec, k tomu přisedl také. Zpět k Falling Inn Love...hlavní hrdinka je taky tak trochu naivka, hlavní hrdina toporný a dialogy psala nejspíš nějaká senilní babička. Zkrátka to někdy rvalo uši a s manželkou jsme se x-krát přistihli, jak se smějeme hlouposti dialogů, až nám bylo za ně trapně :-) No ale jedno pozitivum bych na tom přece jen našel - rekonstrukce objektu, to plánování okolo a samotná rekonstrukce se mi líbila. Cítím, že se hodnocením pohybujeme kolem průměru, ale 3 hvězdičky by byly nespravedlivé vůči ostatním filmům, které jsem ohodnotil 69%. Proto dávám jenom 2* a režisérovi této záležitosti, který má BTW na starosti i kultovní Velmi nebezpečné známosti vzkazuji, ať se pochlapí a nepouští se do projektů typu Penzion osamělých srdcí, Prostě sexy či Chlupatá odplata. 49% (with J.)

No není to romantika? (2019)

NETFLIX - Ale jo, proč ne. Film měl vlastně poslání - mít hlavně rád sám sebe. Pak Váš život může vypadat úplně jinak, v tom pozitivním slova smyslu. Hlavní hrdinka si prostě na nic nehraje a to je fajn. 65% (with J.)

Ali ví, po čem muži touží (2019)

HBO GO - Ale jo, účel pozvednutí nálady a zasmání se, to splnilo. Sice je to hodně crazy a ukřičené, ale dalo se. S CZ dabingem na pohodu. 65% (with J.)

Hříšnice - Cora (2017) (série)

NETFLIX - Uff...až po skončení osmého dílu jsem si pořádně vydechl. Bylo to super, vtahující, zajímavé, se sociálním a psychologickým podtextem. Jessica v hlavní roli naprosto skvělá, stejně tak Bill Pullman. Vidím to na druhou sérii, protože sledovat Billa Pullmana je fakt radost. 90% (with J.)

Ostré předměty (2018) (seriál)

HBO GO - Seriály sleduji spíše svátečně. Když už se ale do nějakého dám, tak ho vždy dokoukám. Buď si o tom nejdřív něco načtu nebo mám na ty kvalitní prostě čuch. No a Ostré předměty nejsou výjimkou. Dostalo mě. Hltal jsem každý díl, výborně budovaná atmosféra, perfektně hrající Amy Adams, ale i Eliza Scanlen v roli sestry mrchy a k tomu neotřelé téma. Prostě výborný seriál, který stojí za to vidět. Posledních 5 minut závěrečného dílu Vám nejspíš nedá jen tak spát. Minimálně vás donutí přemýšlet. 90% (with J.)