Snowboarďáci (2004)

ČT1 HD - Pamatuju si, že jsem na konci roku 2004 s klukama ze SŠ na tento film zamířil do kina. Celej sál se smál, jenom já ne :-) Ne, že by mi to přišlo trapný, ale zkrátka mi to tenkrát asi nesedlo. Každopádně hned jak to bylo ke stažení nebo na DVD, tak jsem si film pořídil. V TV mě to bavilo víc a poté jsem si film pustil ještě párkrát. Do dneška jsem ho už tak 4x viděl. Včera to na ČT1 běželo znovu a já si řekl, že si zavzpomínám :) A dnes musím s konečnou platností říct, že je to povedený film. Teenageři si rozhodně přijdou na své. V tuto chvíli, když film komentuji, tak má na kontě 54%. Myslim, že si zaslouží víc. Ale to je jen další důkaz, jak mnoho lidí hodnotí filmy velmi kriticky a dávají nízká hodnocení. Přiznejme si, že se na film dobře kouká a je u něj docela zábava. Já se za svých 70% nestydím a až ho za pár let opět budou v TV vysílat, určitě s chutí zasednu k telce a zase si zavzpomínám :) // (5.1.2014) ČT1 HD - A jak jsem před 2 lety avizoval, tak jsem dnes tak učinil. Snowboaďáci se znovu objevili na mé TV, tentokrát opět díky ČT a už to jelo. Opravdu dobře se na to kouká, každá scéna u vás vyvolá minimálně pousmání. Bohužel jsem si ale dnes uvědomil také jednu věc - od mé první zkušenosti s touto povedenou českou komedií uběhlo již 9 let a 2 měsíce! Fakt hrůza, jak to letí. Po dnešku dokonce přidám pár procentíček. 75% (with J.) // Další projekce: (16.12.2018) ČT1 HD

Sofia (2012)

Čekal jsem totální bejkárnu a mega průser, hlavně 25% na kontě mi avizovalo, že to asi nebude akční thriller té nejvyšší kvality :) Samozřejmě jsem do filmu šel hlavně kvůli režisérovi, který má na svědomí takové pecky jako Undisputed 2 a 3. Ale nakonec mi Sofia na odpad nepřišla. Byl to slabý film, o tom žádná. Už jenom to bulharské prostředí navozovalo tristní úroveň, taky kromě Sutherlanda tu byl samý neherec (bohužel i Slater zahrál podle mě blbě, hlavně scény, jak v klubu slintá po tanečnici, byly opravdu tragické) a v neposlední řadě místní hudba. Ovšem když to dokoukáte, řeknete si, že nápad (žena, pomsta, rozdvojená osobnost) to docela mělo, jenom to provedení bylo hrozné. Na průměr to sice nedosáhne a už po tomto kousku nikdy nesáhnu, ale rozloučím se s ním se solidním podprůměrným ohodnocením. 47%

Soudce (2014)

Premiere Cinemas - Musím to řádně vstřebat, protože to byl velmi zvláštní (v kladném slova smyslu) film, který mě bavil po celou dobu stejně, i když měl 140 minut. Jak to dopadne nebo co se bude dít dále, nemohl i zkušený divák lehce odhadnout. Obsazení v pořádku, Downeyho charisma je opravdu obdivuhodné a i herci jako Duvall, Thornton či Farmiga měli nemalí podíl na tomto ojedinělém snímku ze soudního prostředí. 76%

Soukromé pasti (2008) (seriál)

NOVA - Mám rád tenhle český projekt. Oceňuji ho však až po 6 letech, tenkrát mě seriál minul obloukem. Jednotlivé díly hodnotím následovně: 2. Série: 4. díl (V síti): 80%

Spáči (1996)

** NOVA CINEMA HD - Silné téma, opravdu, zejména první část je výživná. Zpracování však na jedničku a druhá půlka ze soudního prostředí příjemným oživením. Navíc hodně zvučných jmen tu najdeme a CZ dabing (nejčastěji uslyšíte Petra Rychlého - postava vypravěče) také na pohodu. Nicméně musím od posledně jednu * odebrat, na plný počet to u mě není. 80%

Spartakus (2010) (seriál)

Jedním slovem "BOMBA". Nač hodnotit jednotlivě scénář, efekty, postavy,...když seriál jako celek působí bravůrně. Hlavní přece je, aby vás seriál zaujal a vy se těšili na další díly. A to se přesně stalo !! Všechno do sebe hezky zapadá, hluchá místa téměř nejsou a poslední 3 díly jsem hltal doslova s otevřenou hubou. Moc se těšim na druhou sérii. Pro mě plné hodnocení samozřejmostí - 90%.

Spartakus (1960)

ČT 2 HD - Když mi bylo tak 10-12 let, měl jsem Spartaka strašně rád, některé scény mám v paměti do dneška, zejména závěrečné loučení. Pamatuji, že mi bylo Spartaka hrozně líto. 75% // (16.11.2015) - Před necelým rokem mi unikla první část, kterou jsem si dnes doplnil a tak již mám nyní ucelený pohled. A tak dokonce zvedám, protože film má pro mě zvláštní kouzlo a byť je to 55 let stará záležitost, pořád má co nabídnout. 80%

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Na seriál jsem se začal dívat samozřejmě ze zvědavosti, jak to vlastně bylo před tím, než se na scénu dostal Spartacus. Po prvním díle celkem spokojenost. Nese se to opět ve stejném duchu jako Spartacus Krev a písek, což znamená hodně krve, děvky, drsná mluva, atd. Tak jsem zvědav, co bude dál.. zatím 80%...o měsíc později..seriál jsem celý shlédnul a opět veliká spokojenost, takže jdu s hodnocením výše - 86%