Kráska a Ošklivka (2008)

HBO HD - Ale tak, vážení. Zas tak hrozný to přece nebylo .)) Do odpadu bych to hned naházel. Faktem je, že Paris moc hrát neumí (teda skoro vůbec:)), ale hezky se na ní dívá a Christine Lakin "po proměně" byla taky sexy. Joel Moore sem tam hodil nějakou tu hlášku, u který jsem se pousmál, takže jsem si malinko zpříjemnil dnešní odpoledne. Ale souhlasím, že se jedná o podprůměrnou komedii. Čili vyjádřeno procentně: 40%.

Vybíjená (2004)

Vynikající komedie, kterou když jsem viděl poprvé, tak jsem se u ní smál, jako snad u žádný jiný komedie. Ale i po 2., 3.,...shlédnutí jsem se stále skvěle bavil. Ben Stiller v roli záporáka byl bombovej, Vince Vaughn pohodář a na Christine Taylor se příjemně koukalo .) Takže maximální ohodnocení je na snadě. 90% // (19.6.2015) - Po x letech jsem se k této super komedii opět dostal a znovu mě to perfektně pobavilo. Dokonce přidávám pár procent. 95% (with J.)

Iluzionista (2006)

Příjemný snímek s Edwardem Nortonem a Jessicou Biel, který potěšil zejména skvělými kouzly, svižným scénářem a překvapujícím koncem. Místo natáčení - Česká Republika - pěkná práce :)) 77%

Návrat idiota (1999)

Zábavné a smutné zároveň, zkrátka tragikomedie jak má být. Liška zahrál roli opravdu skvěle a ostatní herci mu úspěšně sekundovali. Není snad co bych vytknul, ale na 5 hvězdiček to úplně není. Ale myslím, že takových krásných 80% tomuto pěknému kousku od Sašy Gedeona svědčí nejvíc :) // (14.1.2016) ČT1 HD - No já vám nevím, ale koukat 2 hodiny na magora hrajícího Lišku, do toho Langmajer, který souloží s tou i s tou + ty debaty o ničem. Zkrátka mi to dnes nesedlo a na podruhé moc nebavilo. I tak ale nechávám 4 hvězdičky. 70%

REC (2007)

Holy fu**ing shit head. Tak tohle se nepovedlo. A jak se tak dívám, tak s mým výrokem nebude valná většina souhlasit. No ale od toho tu jsou ty komentáře, aby každý za sebe vyjádřil svůj názor .) Tedy... tento film jsem si pustil cca 4 dny po shlédnutí filmu Paranormal Activity (ze kterého jsem byl strašně nadšenej), takže pro mě byla nasazena pomyslná hororová laťka velice velice vysoko. Ale nechci srovnávat tyto filmy, zkrátka REC mě vůbec nevystrašil, jenom jednou jsem se sebou malinko cukl, ale nic víc to na mě nezanechalo. Podle mě strašná nuda, ale těch 70 minut čistého času bylo takakorátních. Co se týče námětu, tak ten ušel, ale kamera (která zde hraje nejpodstatnější roli) byla na můj vkus až moc rozklepaná a chaotická, takže jsem z toho neměl žádný požitek. Ti zmutovaní lidé působili spíše komicky, než že by naháněli hrůzu. Jediné, co oceňuji a za co vlastně dávám jedinou hvězdičku, byl ten závěr, u kterého jsem byl cca 60 vteřin v menším napětí a který mi alespoň na moment připomněl, že se jedná o horor. Ale to se na mě nezlobte, to je strašně málo. Takže asi tak .) 29%

Miami Vice (2006)

Vynikající bravurní fantastický napínavý akční kousek, který mě opravdu dostal a odrovnal. Shlédnul jsem již 2x (v rozmezí cca půl roku) a i na podruhé mě nebavil o nic méně (kor při druhé projekci v HD rozlišení :)) Prodloužená verze mě rozhodně potěšila. Nemám co vytknout, po celou dobu jsem byl v napětí, doslova s otevřenou hubou jsem žral každou scénu a oběma hlavním hrdinům role naprosto seděly (Colin se svým netypickým sestřihem byl fakticky cool). Michael Mann zkrátka umí :-) Tenhle film se pro mě stává srdeční záležitostí. Nemohu jinak - 100% = FSZ! // (24.1.2011) - Viděno po třetí // (4.8.2012) - Další repete a opět musím jenom chválit. Tentokrát jsem se zaměřil nejvíce na hudební složku a maximálně jsem jí vnímal. Je naprosto perfektní a uchu maximálně lahodící. // (2.12.2012) - V takovém pěkném datu se člověk musí dívat jenom na ty nejlepší filmy :) A proto jsem opět sáhl po Miami Vice. Vše podstatné jsem už v předešlých komentářích vyjádřil a nyní jen znovu potvrzuji, že tenhle film je z mého pohledu dokonalý. Stále FSZ - 100% (with J.) // (14.5.2014) - Jak jinak pokřtít novou LCD TV (125 cm), než snímkem Miami Vice? Jinou možnost neznám :-) Dnes již 6. promítání. Já na tomhle filmu miluju prostě všechno. Tím myslím, že pro mě nemá naprosto žádnou chybičku. Na doživotí udílím 100%. // (15.4.2016) NOVA HD - Snad poprvé jsou to zčíhnul s dabingem a ten je nic moc. Jančík na Colina a Sobotka na Foxxe znějí dost "jemně". Přitom oba detektivové jsou tvrďáci s drsnejma hlasama, hlavně Colinův pravý hlas je hodně cool. Nicméně paralelně jsou to sledoval i na noťasu v originále, takže jsem si spravil chuť :)) Samozřejmě, že i dnes potvrzuji 100%!! // (16.2.2017) NOVA - No a co, tak jsem to viděl zase... A přežil jsem i 5 za**aných reklam a dabing Novy, resp. Primy :) 100% (with J.) // Další projekce: (8.1.2020),

Paranormal Activity (2007)

Multikino Ládví (ČSFD projekce) - Je to pár vteřin, co jsem se vrátil z předpremiéry tohoto ojedinělého hororu, a tak se s vámi chci podělit o bezprostřední dojmy :) (možná to zní trochu hloupě, ale za chvilku pochopíte, proč mám potřebu to sem napsat). Začal bych asi takhle: Jsem chlap, takže při sledování hororů to se mnou moc neudělá, občas se trochu leknu, podivim, ale to je tak asi vše. Není to proto, že bych byl člověk bez fantazie nebo že bych se nedokázal bát, ale zkrátka mě a nejspíš většinu mužů málo co při hororu vyděsí. JENOMŽE... tenhle horor mě naprosto dostal !! a to zdůrazňuji NAPROSTO !! Jak se do filmu více a více dostáváte, tak tím roste a roste napětí ve vás. Občas vás nějaká poklidná scéna malinko uklidní, ale jakmile přijdou scény z noci, už jste "zase v tom" !! Poté přibývá hrůzných scén, kdy se opravdu byď nechcete, leknete (zavření dvěří, tlukot na zdi nebo kroky blížící se k vám). Vše vygraduje v závěru filmu, který je opravdu vynikající. (myslím ten závěr, jak je Micahovo tělo vymrštěno na kameru. Ostatní alternativní konce jsou tragické.) Jste naprosto soustředěni jak to dopadne a poslední vteřiny filmu ani nedutáte, když v tom BUM. To, co se stane v posledních 30 vteřinách filmu nelze ani popsat, to se prostě musí vidět. (Takže rozhodně doporučuji neodcházet před koncem :))) Stručně řečeno..měl jsem mrazení v nohách a pekelně jsem se lekal. Zkrátka horor, který beze zbytku splnil svůj účel - tzn. vyděsil a vylekal mě a byl jsem celou dobu v napětí. Takže když k tomu všemu přičtu, že jsem film měl možnost díky čsfd (které strašně děkuju) vidět v předpremiéře v zaplněném sále multikina Ládví, není naprosto žádných pochyb neudělit 100%. Takže už chápete, proč jsem se s vámi chtěl podělit o bezprostřední pocity ? Jsem prostě plnej dojmů, a tak to muselo ven. Vřele film všem doporučuji (i když mám za to, že doma při vínku vám film vyzní úplně jinak než v kině). Mějte se a přeji vám příjemné a klidné noci :))) Hned po prvním shlédnutí se PA stává mojí FSZ. 100% // (14.12.2009) Village Cinemas Anděl - Nedalo mi to a po měsíci jsem šel na to znovu. Stejně jsem celý měsíc nemyslel na nic jiného :) Tentokrát se v kině setkalo více náctiletých blbečků, kteří se smáli a dělali, jak se vůbec nebojí. To mi dojem trochu zkazilo. Ale nic to nezměnilo na mém plném hodnocení. Stále 100%.

Full Contact (1992)

Sračka na entou. Tohle se fakt skoro nedalo dokoukat. Scénář primitivní. Ta jedna hvězdička je za Yun-Fat Chowna, který svou roli jakž takž odehrál, ale ostatní herci - děs běs hrůza ! Nechápu jak tomu někdo může dát plnej počet. No zkrátka Hong-Kongská filmová škola mě vůbec neuchvátila. 29%

Nikdy to nevzdávej (2008)

Příjemná akční podívaná se sympatickými představiteli. Příběh je možná trochu jednodušší (mladej kluk, co nejprve dostane do držky, pak začne trénovat a pak mu to oplatí), ale akční scény jsou natočeny solidně (žádné přehnané bitky, kde protivníci obdrží za zápas 100 ran a furt jsou na nohách) a Amber Heard je zde opravdu sexy. Takže když ještě zohledním, že jsem se opravdu za celé 2 hodinky ani chvilku nenudil, tak si film zaslouží vysoké ohodnocení. Rozhodně se na tento kousek podívám ještě někdy znovu. 80% // (1.6.2014) NOVA CINEMA - Za tu dobu, co jsem Never Back Down viděl posledně (více jak 4 roky nazpátek), se toho hodně změnilo. Za prvé je snímek v červených barvách a také je mezi nejoblíbenějšími filmy, konkrétně zaujímá příčku číslo 234. A já to chápu, na film se prostě dobře kouká, i když všichni víme, že klišé je zde požehnaně. Nicméně původní hodnocení ponechávám. CZ dabing vcelku ušel. 80% (with J.)

Tyson (2008)

Jedná se o velice zdařilý dokument, kterému snad nelze nic vytknout. Obsahuje záběry z Tysonova života, které jsem viděl úplně poprvé. Na jednu stranu byl Tyson vynikající bojovník, ale na druhou stranu mě tento dokument ujistil v tom, že jako člověk je Tyson naprosto nevyrovnaná osobnost a dalo by se říct, že i primitiv a hlupák. Ale co se týče sportovní stránky, tak to byl opravdu jeden z nejlepších boxerů na tété planetě. Na jeho zápasy se vždycky rád podívám a přeju mu, ať těch jeho skandálů je co nejmíň. Peace with you, Mike :) 86%