Joeey

Joeey

komparzista

• 12.8.2007  19:24
    Flashdance (1983)

Méně výrazné než pozdější Hříšný tanec - aspoň z pohledu dnešního publika.

• 9.8.2007  21:59

Tance, španělské rytmy, kostýmy, hudba... trochu western? Tak to bude asi důvod, proč mě tohle vůbec nezaujalo. Nejlepší film s Funèsem to rozhodně není.

• 4.8.2007  00:29

...Před a po velkém díle je třeba oddych... Tohle je sice dobře odvedená práce, ale já tam nenarazil na ten pravý Cameronův rukopis. Pravdivé lži jsou parodií na akčňáky se vším všudy: Harry vystřílí všechny stráže v objektu a za chvíli už vychází z koupelny a lehá si k manželce. Nebo ten samopal skáčící po schodech, který také zlikviduje všechny nepřátele (nebylo něco podobného náhodou v seriálu Věřte nevěřte?). Schwarzenegger se ale fakt rozehrál a jeho manévry se stíhačkou na konci filmu byly k popukání.

• 29.7.2007  21:29

Tenhle film musel vzniknout tak, že scénárista jednotlivé obrazy naházel do klobouku, z kterého pak režisér náhodně tahal - a v tomto pořadí je poskládal do filmu. Tento děj dostat na papíře, nepoznal bych, kde je konec...

• 18.7.2007  09:37

To je slátanina!! Jenže zase tak zpracovaná, že mi ty dvě hodiny strávené u tohoto filmu docela utekly. Triky sice velkolepé, ale v některých místech mírně parodické (třeba scéna s Jediem, kterého udrží lano připomínající spíš trochu silnější nit). U některých filmů bych si triky nedovolil komentovat, ale Hvězdné války jsou na nich založeny, takže co jiného hodnotit? V Epizodě II přibyla oproti jedničce romance a pár hlášek, takže i zde - této slátanině (omlouvám se, že se opakuji, ale nenapadá mě výstižnější slovo pro tuto podivnou sci-fi) - dávám nadprůměrné hodnocení.

• 15.7.2007  11:05
    Umění boje (2000)

Umění zaujmout diváka jen při prvním zhlédnutí.

• 11.7.2007  11:42

Mé první setkání s Hvězdnými válkami. Asi tak deseti znásobené tempo Kubrickovy 2001. Plejáda filmových triků je pozoruhodná, ale kdo se má v tomhle ději vyznat? Ono když se podaři spojit tolik podivností a vytvořit velký chaos, tak tam pak tvůrci můžou cpát další a další postavy, lokality, a diváci jako já jim to sbaští.

• 8.7.2007  15:43

Šakalí léta zlákaly mou pozornost hlavně díky slavným písničkám, o kterých jsem dříve ani nevěděl, že jsou z tohoto filmu. Když se tam ale netancuje, nezpívá nebo netříská do kytary, je to nuda. Podobně na mě působily i některé pozdější Hřebejkovy filmy. Pozoruhodné výkony Josefa Abrháma a zejména Martina Dejdara nestačí k tomu, aby film byl správně gradující podívanou.

• 8.7.2007  14:41
    Pupendo (2003)

Musíme si pomáhat jsem sice viděl až později, nicméně ten dvouhvězdičkový skok směrem dolů oproti Pelíškům je hodně vypovídající. Tenhle film mě prostě neoslovil. Začátek dobrý, ale pak jsem se snad až do konce nudil. Má sice pár dobrých fórů (třeba hodina fyziky), ale musel jsem se přemáhat, abych to vůbec dokoukal.

• 26.6.2007  22:39
    xXx (2002)

Během sledování tohoto filmu mě vůbec nenapadlo, že by to mohla být parodie na Bonda (snad až na ten závěr). Mně to spíš připomínalo jakýsi "celovečerní" díl z cyklu XTreme sports (nebo jak se to jmenovalo), co kdysi běžel na kabelovce. Scény s hlavním hrdinou na snowboardu jako by byly z úplně jiného filmu. To, jak Xander opustil restauraci a jel po zábradlí na stříbrném tácu, bylo dost přehnané. Část odehrávající se v Praze samozřejmě upoutala mou pozornost, ale přesto jde o průměrný film.

• 8.6.2007  18:00
    Risk (1992)

Jen tak tak průměr. Film je hodně nevýrazný ve srovnání s ostatními Veberovkami. Zasmál jsem se jen u té scény, jak dva Jimové kopli do dveří od cely...

• 2.6.2007  19:53
    Kameňák (2003)

Film mě pobavil a nemyslím si, že by byl tak špatný, aby si zasloužil kritiku, kterou dostal. Ano, děj je vyloženě jednoduchý, ale musí být jednoduchý film zákonitě špatný? Někdo by mi odpověděl, že v tomto případě ano. Já si to však nemyslím.

• 20.5.2007  19:33

U mě slabá Richardovka. Film je založen na komických situacích, které netvoří jednotný příběh. To však není výtka. Například jeho pozdější film Jsem nesmělý, ale léčím se (který si také sám zrežíroval) vzniknul na tom samém principu, jenže měl spád. Zde bohužel musím říct, že jsem se nudil. Sice tam je několik povedených fórů - třeba ten s houpací sítí ... "Kolik kostek cukru? - Dvě... ještě půlku" A bum :-), ale to je vše.

• 29.4.2007  12:27

Docela slušná porce zábavy.

• 28.4.2007  16:06
    Medailon (2003)

To teda mělo švih!! Uff. Honičky, všelijaké souboje, sem tam i příběh (nic převratného, to souhlasím) a to hlavní - naprosto nenáročné a po té 1,5h je to utnuto v tak vhodnou chvíli, že nemůžu dát podprůměrné hodnocení...

• 24.4.2007  19:53

První polovina nevýrazná (místy až nudná), ta druhá je však příjemným překvapením... Po filmařské stránce zmáknuté, ale přesto to na víc než na 3* není.

• 7.4.2007  23:11

Příliš chaotické.

• 25.3.2007  13:32

Nejde o žádný nadčasový snímek. Ale to asi neříkám žádnou novinku. K hercům: Souhlasím, že DiCaprio hrál bezvadně, ostatní herci také předvedli slušné (ale méně výrazné) výkony. Přesto Skryté identitě něco chybí... V mém případě to je vzteklý Joe Pesci, ale i Robert De Niro mě v rolích mafiánských bossů přesvědčil více než Jack Nicholson. Na druhou stranu je to filmařsky zdařilý kousek, za což dávám slušné 3*.

• 18.3.2007  15:49

Až na ten závěr mi to připomínalo spíš epizodu z detektivního seriálu než celovečerní film. Darlene a Alice se s osudným mladíkem setkají už v první čtvrthodině a ten když pronese větu "Já letím dneska odpoledne a vy byste mohly vyrazit zítra," je jasné, co se stane. Přesto jde o promyšlené a místy napínavé drama. Na konci filmu, když se dívky dozvědí, že sám překupník je udal, aby odlákal pozornost od ostatních drogových zásilek, trošku zamrazí. Takže zápletku více zaonačit a pointu podat srozumitelněji... mohly to být 4*.

• 4.3.2007  14:25

Ten mutant na konci vzal filmu čtvrtou hvězdičku. První dvě třetiny perfektní, ale ten konec...

• 23.2.2007  23:52
    Casino (1995)

Film Casino mi vyšel jako třetí setkání s dvojicí Scorsese - De Niro (1. Král komedie, 2. Mafiáni) a byl jsem i přes několik výhrad spokojen. Kamera ve filmu sice prošla každý kout kasina v Las Vegas, ale nebýt skvělých herců, šlo by o tříhodinovou nudu. Ten film neřekne nic nového, jde o rekonstrukci skutečné události, o dokument, ale ne o snímek hodný takovéto délce. Film Mafiáni měl pro mě přijatelnější způsob vyprávění. Tady máme velké kasino, nadmíru popisování všeho kolem prostřednictvím komentářů hlavního hrdiny, až to celé dohromady působí poněkud chaoticky.

• 21.2.2007  16:59
    Mafiáni (1990)

Ve filmu na sebe nejvíce strhává pozornost Joe Pesci. Ten dialog, kdy se Tommy asi pětkrát zeptá Henryho "I'm funny HOW?", je perfektní. Postava Tommyho zároveň bere dech, když zlikviduje každého, kdo se na něj špatně podívá.

• 18.2.2007  21:30

Originální snímek, naprosto šablonový thriller (napětí, nečekané zvraty, nevyjasněná místa v ději), jenže film jako celek mě tedy úplně nepřesvědčil. Začátek je strašně rychlý, potom dojde k té zápletce (před jejíž originalitou se klaním), ale dál se dočkáme toho, co je v každém jiném akčním krimi...

• 30.12.2006  16:22

Na vysoké hodnocení příliš nepřesvědčivé, na nízké hodnocení zase velice slušné po filmařské stránce. Takže za tři.

• 30.12.2006  12:05

Filmy z osmdesátých let mám rád (ač tuto dobu nepamatuji), ale tento ze školního prostředí... No, je to svižný film, ale nijak zvlášť na mě nezapůsobil. Humorné scény tam určitě jsou, ale pochopitelně jsem tam nemohl narazit na nějakou hlášku či dokonce na něco kultovního.

• 11.12.2006  22:10

Na celovečerák moc dokumentární.

• 8.12.2006  22:35

Děj je sice jeden velký nesmysl, ale některé scény jsou opravdu k popukání, takže pokud zrovna nemáte co dělat, tak vám Podvraťáci zaručeně zvednou náladu!

• 12.11.2006  13:27

Poněkud zvláštní druh komedie, ale některé humorné scény se povedly. A nechybí ani pár vtipných hlášek. Celkový verdikt: ujde to. 60%

• 12.11.2006  12:58

Dojem po zhlédnutí v kině: zase nic převratnýho. Já nevím, jaké měl tento film poslání, ale ať bylo jakékoli, tak se mi vyhnulo.

• 28.9.2006  21:07
    Svatební cesta do Jiljí (TV film) (1983)

Scéna na začátku filmu u okénka Ztrát a nálezů je opravdu originální, monology hlavního hrdiny Tomáše Krchňáka jsou zezačátku účelné, ale ke konci filmu působí trochu nezáživně. Co se týče hlášek, tak v tomto filmu jich příliš není, nicméně mě zaujala tato: Pošťák předává Krchňákovi telegram, ten mu ho bere, načež se pošťák zeptá "Vy jste Krchňák? Odp.: No dyť vidíte!" :-)