Joeey

Joeey

komparzista

• 2.6.2007  21:39

Geniální! To tak na úvod ;-) Film má DOKONALÝ SCÉNÁŘ, všechny postavy jsou perfektně zahrané. Zatímco Jáchym měl jen krůček k dokonalosti, Mareček tam bezpochyby došel. Taková vybroušenost - třeba scéna, kdy ve škole na schodišti Hujer předběhne otráveného Kroupu, nebo hláška (jedna z mých oblíbených): “Běda vám, BĚDA VÁM, jestli mi to nepůjde!“ :-D

• 13.9.2006  22:29

Napoprvé jsem se na tento film díval s jakousi úctou (český režisér, přední místo ve zdejším TOP žebříčku) a už samotná problematika v něm zachycena dokázala z tohoto filmu utvořit takto slavné dílo. Jinak film celkově jsem doceňoval postupně.

• 6.6.2006  18:45

Velice pěkná komedie. Scény (většinou rvačky), ale i dialogy (např. hlášky "Kontrola provedena. Funguje. Končím." Šéf: "Já jsem s váma taky skončil" :)) ) jsou opravdu zábavné!

• 14.7.2006  19:03

S jedničkou téměr vyrovnané, podle mě se druhý díl odchýlil malinko dolů... Nicméně opět jde o úžasnou komedii plnou rvaček a hlášek. Dobrá zápletka, ale vadí mi, že šéf a jeho banda zde nejsou jedinými protivníky hlavních hrdinů, a tudíž je neprovázejí od začátku do konce. Ta závěrečná scéna na lodi mi už tak vtipná nepřipadala...

• 9.7.2006  12:51

Originální příběh a Pierre Richard v hlavní roli. Klasika jak má být.

• 11.7.2006  15:42

Bláznivá komedie s jednoduchým příběhem, ale s výbornými hláškami... "Dostal jsem výborný nápad, všechno se tím vyřeší! Jenže teď jsem ho právě zapomněl." :-DDD

• 2.6.2007  21:38

Sedmdesátá léta nepamatuji, přesto vím, jak výborné komedie v té době vznikaly. Když je film takhle dobře napsaný a natočený, má nejlepší předpoklady bavit další a další generace. A že se to Jáchymovi daří!

• 29.11.2006  20:22

Naprosto VÝJIMEČNÝ FILM. Svůj žánr (resp. žánry) splňuje, po filmařské stránce není co vytknout, film je působivý, strašidelný, ale hlavně SDĚLNÝ (to co říká, řekne divákovi v té nejjasnější formě). Atmosféra je tak pohlcující, že téměř není možné při jeho sledování přemýšlet nad režií či střihem.

• 9.7.2006  12:13
    Zlatovláska (TV film) (1973)

Těch 5* není za to, že by šlo o převratný film, ale za to, že "norma" filmového zpracování pohádky byla splněna na výbornou!! Všechny postavy výborně zahrané a písničky zde jsou kapitola sama!!!!

• 21.8.2006  18:48

Třetí díl se od ostatních liší rozvleklejším dějem a více postavami. Někomu možná vadí, že už to nemá takovou tu atmosféru "jednoho bytu", kde je děj založen hlavně na konverzačkách... Ale bezpochyby jde o povedenou komedii.

• 20.8.2006  22:12
    Morgiana (1972)

Kamera připomínající Spalovače mrtvol, trochu náročnější způsob vyprávění, příběh nepostrádající pár zvratů, působivá hudba - to je Morgiana. Přestože má jít o horor, mě k tomuto filmu víc sedí to drama... Strašidelný tento film bezpochyby je, čemuž dopomáhá hudební stránka, ale také obdivuhodně zpracované stavy halucinace u hlavní hrdinky a velmi zajímavá kamera vůbec. Přes tím vším umocněný vážný nádech trochu úsměvně působí dr. Mayer v podání Karla Augusty... Na filmy Juraje Herze jsem poněkud přísný, mám tendenci je srovnávat s vynikajícím zpracováním pohádky Panna a netvor, takže zde jednu hvězdičku přidávám.

• 20.5.2007  19:33

U mě slabá Richardovka. Film je založen na komických situacích, které netvoří jednotný příběh. To však není výtka. Například jeho pozdější film Jsem nesmělý, ale léčím se (který si také sám zrežíroval) vzniknul na tom samém principu, jenže měl spád. Zde bohužel musím říct, že jsem se nudil. Sice tam je několik povedených fórů - třeba ten s houpací sítí ... "Kolik kostek cukru? - Dvě... ještě půlku" A bum :-), ale to je vše.

• 4.9.2006  17:41

Další článek v sérii českých filmů, které fungují již několik desetiletí a baví další a další diváky!!

• 15.8.2007  21:33

Tradiční Kubrickův rukopis je tu dost znát. Zatímco kniha je psaná poměrně srozumitelně, film řadím k těm náročnějším. Že má jít v určité míře o umělecké dílo, to dokládají ty hrátky s hudbou. To je však známý Kubrickův styl. Poté, co jsem přečetl Burgessovu předlohu, pustil jsem si to znovu a zážitek byl větší než při první projekci. Dokonce i s tou hudbou, která provází celý film, jsem neměl problém. Mohl bych hvězdičku přidat, ALE: Mám radši původní náměty - a když už adaptace, tak film musí zaujmout i bez znalosti knihy.

• 9.8.2007  21:59

Tance, španělské rytmy, kostýmy, hudba... trochu western? Tak to bude asi důvod, proč mě tohle vůbec nezaujalo. Nejlepší film s Funèsem to rozhodně není.

• 9.12.2007  15:01
    Strašáci (1971)

Já tyhle masakry v domech na okraji světa během tmavé noci prostě nemusím. Dlouhý film, který ani neví, co je v něm vlastně zápletkou. Někde hodinu a půl se seznamujeme s postavami (a že jich není málo...), abychom pak na konci byli svědky toho, že přežije pouze dvojice hlavních hrdinů a hlavní záporák. Mimochodem toho hlavního záporáka si zahrál David Warner alias komorník Lovejoy z Titanicu ;-)

• 12.9.2006  17:33
    Taking Off (1971)

Nemůžu si pomoct, ale já v tomto filmu nenarazil na nic převratného. Jde o drama, které opravdu je v něčem podobné režisérovým českým filmům...

• 21.8.2006  18:36

Homolkovi si pořídili auto a výletují po všemožných místech (letiště, rodný kraj paní Homolkové...). Dávám 3*, protože tam jsou místa, při kterých jsem se nudil.

• 26.8.2007  00:10
    Roztržitý (1970)

Připadalo mi to na Richarda příliš ztřeštěné. Jako směs gagů spojených v jeden film to ale opět funguje. Prostě ukázková oddychovka - mimo jiné se znamenitou hudbou Vladimira Cosmy. Musím však souhlasit, že Richardovy nejlepší filmy přišly až později...

• 20.7.2009  08:42
    Takže ahoj (1970)

Respektuji důležitost filmů Nové vlny, ale zatím žádný z nich se mi nelíbil tolik, abych mu dal plné hodnocení. Takže ahoj z Nové vlny nijak nevyčnívá, je to zajímavý a výmluvný film, jenže (opět) na můj vkus příliš umělecky odvyprávěný.

• 22.8.2006  16:12

Začátek působí nevesele, když plukovník přijde svým podřízeným sdělit, že je posílá do penze...ale nebyli by to naši hrdinové, kdyby je i mimo četnickou stanici nečekalo nějaké dobrodružství... I když se děj tohoto dílu trochu vleče, přesto pobaví.

• 21.8.2006  18:03

První setkání s rodinou Homolkových začne výletem do lesa, později se přesune do pražského bytu, kde obě rodiny bydlí. Skoro celý film se odehrává ve zmiňovaném bytě a je založen na hláškách a komických situacích ... "To jsou od vás ty rány? To je strašný! - Jaký rány, prosím vás...? No copak je neslyšíte, dyť to se rozlejhá po celym domě... - A vy je slyšíte? No ježíšmarjá! - To jsem blázen... - No já taky ale!" Režisér Jaroslav Papoušek se podílel jako scénárista na filmech Miloše Formana (Černý Petr...), můžete si tedy všimnout jisté podobnosti... Například Josef Šebánek si ve filmu Lásky jedné plavovlásky zahrál podobnou roli.

• 23.4.2009  20:59
    Sladké hry minulého léta (TV film) (1969)

Hm, tak impresionismus (nejspíš nejen ten filmový) mi asi nic moc neříká. Výtvarná stránka filmu je možná umělecky hodnotná, ale já rozhodně dávám přednost zajímavému (leč třeba prostěji nasnímanému) ději.

• 14.2.2007  18:09

Když jsem se odhodlal ke zhlédnutí tohoto filmu, vzal jsem si k ruce misku s energetickou čokoládou a myslím, že jsem si dal i pár přestávek, abych to dokoukal a aspoň něco z toho měl. Jak je z mého hodnocení patrné, Vesmírná odysea šla mimo mě, ale přemohl jsem se už kvůli tomu, jak se o ní mluví a proto, že ji natočil Kubrick. I když v ní hraje hodně herců, působila na mě spíš jako plejáda nejrůznějších obrazů než jako hraný film. V dokumentárním filmu "Stanley Kubrick: Život v obrazech" mě oslovil Spielbergův komentář, ve kterém uvádí: "Byla to byla spíš vědecká možnost".

• 8.4.2007  22:27

Tenkrát na Západě patří mezi filmy, které mi jsou vyloženě proti srsti. Nic neřeknou, mají rozvleklý děj. Rozvleklý - ne však obsáhlý! Po celou dobu jeho sledování jsem měl pocit, že si na něco hraje. Čekal jsem (nebo spíš jsem si jen říkal "moh by ji ten film mít...") působivou atmosféru, ale místo toho jsem se každou chvíli musel koukat na hodinky...

• 17.4.2009  15:19

Beze sporu jeden ze zásadních filmů naší kinematografie s hodně vážným vyzněním (alespoň na mě tak působil) a trošku náročnějším zpracováním. Po prvním zhlédnutí si netroufám děj popisovat. Nelze však nevyzdvihnout výtečné herecké obsazení počínaje charismatickou titulní postavou v podání Radka Brzobohatého.

• 22.8.2006  15:34

Naši známí četníci se nejdříve vydají střežit pořádek v civilu, každý to však pojme po svém, zvlášť Cruchot ;-), který při té příležitosti poprvé potká Joséphu a celý příběh (provázen spostou humorných situací, hlášek či zkouškami na štábního rotmistra...) končí svatbou.

• 4.7.2006  23:11

Přiznám se, že jsem čekal, že Fantomas bude dopaden... Jinak tento film docela rovnoměrně uzavírá celou trilogii, komisař Juve ve Skotsku chrlí jednu hlášku za druhou - "Přijedu inkognito. Tentokrát mi ten darebák neupláchne!"

• 22.8.2006  16:57

"To je ňáký nedorozumění, tady jsou ňáký vtipálkové! (...) Tak ještě jednou... Zhasnout!"

• 13.7.2007  18:27
    Oskar (1967)

Na film přehnaně ztřeštěné! V divadle by se mi nejspíš tajil dech, kdyby představitel hlavní postavy, Bertranda Barniera, hrál takto dynamicky po celou dobu představení. Louis de Funès si samozřejmě zaslouží poklonu, ale tenhle příběh mi do filmu moc nesedí. Je to však tak bláznivé, až je to hezké. A za ty záměny kufrů, na čemž stojí pointa, stejně ty 4* musím dát.