Medvídek (2007)

Film, jehož sledování ve mně nic nezanechalo. Pár fórků se možná povedlo, ale ten hrozný děj (myslím hrozně napsaný děj), s nímž pak jdou ruku v ruce charaktery postav a další věci, mi tu dost vadil. Prostě odfláknuté.

Václav (2007)

Dobře zahrané a velmi zručně natočené. To, že herci odvedli dobrou práci, je nesporné. Ale zatímco si tu spousta lidí našla svou hereckou hvězdu, mě žádný z výkonů tohoto filmu nefascinoval.

Strašáci (1971)

Já tyhle masakry v domech na okraji světa během tmavé noci prostě nemusím. Dlouhý film, který ani neví, co je v něm vlastně zápletkou. Někde hodinu a půl se seznamujeme s postavami (a že jich není málo...), abychom pak na konci byli svědky toho, že přežije pouze dvojice hlavních hrdinů a hlavní záporák. Mimochodem toho hlavního záporáka si zahrál David Warner alias komorník Lovejoy z Titanicu ;-)

Gympl (2007)

Výborné po technické stránce - vynikající akční kamera, perfektní režie, střih a v neposlední řadě také hudební doprovod. K hercům nemám žádné výhrady. A je to právě Gympl, v němž se soustředila pozornost i na dívčí charaktery. Přestože charaktery filmových postav jsou často daleko složitější, tady jsem byl opravdu příjemně překvapen. Minimálně v tomto ohledu je Gympl o třídu lepším filmem než třeba Rafťáci...

Komando (1985)

Víte, jak coby cestující vystoupit z letadla rolujícího po startovací dráze? Nebo jak se beze zbraně ubránit čtyřem zabijákům s puškama? Ne? Tak zhlédněte tuhle pecku a budete chytřejší ;-) Neskutečné tempo, neuvěřitelná akce - to je Komando. Předesílám, že nostalgie v mém případě nepřichází v úvahu. Osmdesátky nepamatuji a Arnoldovu tvorbu jsem začal sledovat v podstatě nedávno. "Co jste s ním udělal? - Pustil jsem ho." nebo "Já se vrátím, Bennette." to jsou příklady některých hlášek (i když nemuseli opisovat zrovna z Terminátora...) Uznávám, že ve filmu je jedna přehnaná věc za druhou - počínaje bojovými scénami, kde protečou hektolitry krve, konče třeba tou telefonní budkou :-D Takže takhle :) P.S. Pozoruhodná rolička Billa Paxtona.

Půlnoční míle (2002)

Tragický příběh v nepřesvědčivém filmu. Kdybych si před projekcí nepřečetl stručný obsah a komentáře, myšlenku bych nejspíš nezachytil.

Mach a Šebestová k tabuli! (1985)

Notoricky známé příběhy nejslavnějších školáků kresleného filmu poskládané do celovečeráku.

Kousek nebe (2005)

Neuvěřitelně hřejivý film. Příběh lásky v trpkém období minulého století. Je mi trochu líto té skromné stopáže, protože příjemných chvil u takto hezkých filmů není nikdy dost.

Doblba! (2005)

To je zvláštní - skoro žádný děj, hloupé dialogy, žádný humor... a přesto mě to nijak extrémně nenudilo. Herci ujdou, filmařsky to není nejhorší, ale ve výsledku ... DĚS !!

Město šílenců (1997)

Jako satira dobré, jako napínavý thriller průměrné. Ano, možná je to v pár místech zdlouhavé, ale jako nudu bych tenhle film neoznačoval (jsou o dost výraznější adepti). Oslovilo mě to, i když přiznávám, že na tom měla největší zásluhu ta plejáda známých herců...

Časové pásmo bylo změněno