Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

První polovina nevýrazná (místy až nudná), ta druhá je však příjemným překvapením... Po filmařské stránce zmáknuté, ale přesto to na víc než na 3* není.

Mnichov (2005)

Pokud chcete tento film celý zhlédnout bez nekonečné nudy a jediného usnutí, musíte o událostech, které film popisuje, něco vědět. Nejdříve jsem se pokoušel prokousat verzí s titulky, což se mi na x-tý pokus podařilo, ale musel jsem se dívat po částech (mohlo jich být tak 5, což je šílené). S tímto nedivákovským přístupem (filmoví maniaci už asi dál komentář číst nebudou :) jsem pak filmu nemohl přijít na jméno a ohodnotil ho 1*. Když po čase běžela v TV dabovaná verze, řekl jsem si, že to ještě zkusím a před projekcí jsem si o tragédii na olympijských hrách v Mnichově v roce 1972 našel nějaké informace na internetu. A výsledek? Film byl k mému překvapení velmi šokujícím a pohlcujícím zážitkem a to, že jsem mu dal ještě šanci, se mi vrátilo tím, že jsem si mohl užít další Spielbergovu brilantní filmařinu. Teď bych vysvětlil své úplně první tvrzení v tomto komentáři: Tento film se zaměřuje na události, které po teroristickém útoku následovaly. K útoku samotnému se zpětně vrací v průběhu (první návrat se odehraje, když Avner letí do Ženevy). Dokumentární nádech, který provází celý film (především zezačátku), je trochu náročnější, tudíž se nedivím těm, kteří od filmu odešli ještě předtím, než se odehraje konference izraelského komanda s premiérkou. Popis toho, co ve filmu následuje, přenechám historikům a jen dodám, že Spielbergův Mnichov je krutě realistickým thrillerem a - jak jsem si sám vyzkoušel - filmem, k němuž cesta vyžaduje trpělivost. S vyšším hodnocením zatím nebudu spěchat, protože to, jak tenhle film dokáže odpudit neinformovaného diváka, není správné. U Spielbergova filmu navíc hodně neobvyklé.

Pierre Richard (2005) (TV film)

Jelikož znám řadu Richardových filmů pozpátku, připadal mi tento dokument o tomto vynikajícím herci příliš stručný. Obsah trefně shrnul pshimi.

Sin City - město hříchu (2005) odpad!

Za prvé: Otřesný výtvor, ve kterém není nic, co by se dalo srovnat s filmem. Za druhé: Nesmyslná snůška nechutností a ještě nesmyslnějších scén. Za třetí: Z 90% černobílý film...hmm...jako efekt dobrý nápad, ale ona by i jedna barva zaručila stejný filmový zážitek. A celé je to provázeno podivně se kombinujícími nesmyslnými monology a dialogy.

Těžká váha (2005)

Russell Crowe a Renée Zellweger jsou v tomto filmu fakt sehraní! Působivé a napínavé zápasy, krásný příběh.

Holky to chtěj taky 2 (2004)

Prázdnota, prázdnota, prázdnota, ........ Dva předchozí díly buď pobavily nebo vyvedly z míry, ale tohle je nuda, nuda a nuda.

Horem pádem (2004)

Zklamání z tohoto filmu jsem nepocítil, jelikož jsem nic extra nečekal a také jsem se toho nedočkal. Horem pádem šlo mimo mě. Už ta struktura výše uvedeného distributorova obsahu má co do "přehlednosti" s filmem cosi společného.

Hříšný tanec 2 (2004)

Viděl jsem to paradoxně dřív než jedničku a ani její "dodatečné" zhlédnutí u mě tento film nesnížilo. Pěkný příběh jdoucí ve stopách svého předchůdce, kterého hodně vyzdvihovaly dnes už kultovní písně. Tím ale nechci říct, že hudba ve dvojce je špatná.

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Jediný díl básníků, který jsem viděl v kině. Jde o snímek humorný, romantický a zajímavě se vyvíjející (jako předchozí díly). Nejdříve jsem dal 5*, pak snížil na 4*, abych neukřivdil předchozím dílům, které znám jen z TV...

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Postava Jacka Byrnese byla v jedničce nezapomenutelná, zde už šlo spíše o pitvoření. Už není v popředí ta originální zápletka, díky které se dalo jedničce sem tam něco odpustit. Bohužel zde musím souhlasit s pojmy jako "nastavovaná kaše", které jinak nesnáším.