Nebe (2002)

Dobré. Velice dobré. Děj není zbytečně protahovaný, místy překvapí, případně dojme. Musím tedy oponovat sousedním komentářům - v tomto filmu bylo všeho akorát. Nebyl jsem z něj unešen ani zklamán. Hlavní je, že ten čas u něho strávený nebyl promarněný. Krátce k postavám: Líbilo se mi, jak byla napsaná postava mladého strážníka-pomocníka... Tichý, nenápadný, a dokázal předvídat jednání všech okolo. 100% realističnost? K čemu...

15 minut (2001)

Poctivá kriminálka, co se příběhu týče. Akce, skvělí herci i trocha nadsázky. De Niro zde má svůj standard, Roden víc a víc překvapuje! Jen Oleg mi tam s tou kamerou občas neseděl.

Taxi, taxi (2000)

Lepší než jednička. Francouzi komedie prostě uměj - a to jak příběhové, tak bláznivé. Tahle patří k té druhé skupině mezi ty lepší. Svižné, pár slušných vtipů... A to stačí, ne? U tohoto žánru určitě.

Jurský park (1993)

...aneb jak může pověst dlouholetého výzkumu zkazit jeden výpadek proudu. Jurský park je zručně natočená dobrodružná podívaná pro celou rodinu. A není nad to, když na závěr člověk dinosaurovi nakope držku :-D

Kinsey (2004)

Skvělý Liam Neeson coby "ProK" ve VELMI otevřeném filmu, což se mi moc líbilo. Měl bych se podívat do encyklopedie, co to vlastně jsou ty žlabatky, které dr. Kinseyho neproslavily... (?)

Predátor (1987)

Špičkový akčňák už jen proto, že natáčení v pralese muselo dát pořádně zabrat. Zápletka i celý vývoj filmu připomíná Vetřelce (výsadek, jehož členy postupně likviduje neznámý tvor). Těžko říct, kdo je děsivější... Vetřelec řádil ve vesmíru, Predátor na Zemi...

Těžká váha (2005)

Russell Crowe a Renée Zellweger jsou v tomto filmu fakt sehraní! Působivé a napínavé zápasy, krásný příběh.

Rambo: První krev (1982)

Děj filmu není nikterak složitý - výpovědní hodnotu však má. "První krev tekla mně, ne jim!" Je to film o křivdě, o utrpení v druhé polovině minulého století.

Nelítostný souboj (1995)

Pozoruhodný mix klasické De Nirovské gangsterky a napínavého thrilleru. Největším trumfem tohoto filmu je skutečně režie a zvuk. Právě kvůli zvuku, na který jsem četl spoustu chvalozpěvů ve zdejší diskuzi, jsem film zhlédnul podruhé a nakonec přidal hvězdičku. Hodně jsem váhal, ale ve srovnání s gangsterkama typu Goodfellas nebo Casino (a vůbec s většinou filmů M. Scorseseho - na gangsterky si totiž příliš nepotrpím), mě tenhle film zaujal a bavil.

Auta (2006)

Začátek je nejsvižnější ze všech animáků, které jsem zatím viděl. Když se však hlavní hrdina Blesk McQueen dostane do Kardanové lhoty, nastane na chvíli trošku pomalejší a méně zdařilá část filmu. Pak se ale rozjede příjemný příběh - sem tam s nějakou hláškou, nějakým tím ponaučením (to k těmhle filmečkům pro děti i dospělé přece patří, ne?) Technicky opět úchvatné, počínaje pokrokovou animací a nepostrádaje filmařský cit autorů - od povedeného scénáře po perfektní prolínání jednotlivých scén (hlavně těch ze stadionu). A vyjádřit animákem nějaké poselství nebo dojmout - v tom Pixaři nemají konkurenci ... "Čas od času je fajn trochu zpomalit."