Anticque

Anticque

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 18.6.2009  20:22

Nejlepší horor tohoto roku. Co si ostatní scénáristé a režiséři schovávají na konec Raimi tahá z rukávu po celý film. Atmosféra silně mrazí, babička silně slintá a sliz teče proudem. Komediální chvilky trefně odlehčují situaci a připravují diváka na další mrazivou podívanou. Raimi navázal na jeho dřívější horory a jasně všem ukázal, že se dá natočit něco originálního, bez pomoci remaku. P.S. Nikdy nechci pracovat v bankovní sféře.

• 26.12.2008  22:31
    Dead Set (TV seriál) (2008)

Britové vymysleli jak ještě oživit už tak omleté téma Zombie. Nápad s reality show je více než skvělá a díky výborné kameře, brilantní atmosféře se může divák kochat tím nejlepším co se za poslední roky z tohoto tématu dalo vytřískat. Krátká stopáž dodává na výborné atmosféře a vtáhne člověka do děje. Takových to seriálu by mělo být více!! Za 5 se vším všudy, nemám co vytknout.

• 22.9.2008  07:33
    Uvnitř (2007)

Ještě jsem trochu v šoku, ale to mi nezabrání napsat, že po filmu Noc s nabroušenou břitvou jsem nečekal že francouzi přijdou ještě s něčím brutálnějším, ale stalo se. Jednoduchá zápletka obalená do nevídané brutality, litrů krve a nekonečných jatek, které nebrali konce a vypadali tak reálně, až mi z toho bylo chvilkama blbě (hlavně na konci). Co se týče obsazení, tak samá plus, zahráli to holky opravdu skvostně. Jinak celkově se mi líbí skvělé tempo, jedinečná hudba, která dodávala už tak šokujícímu filmu skvělou atmosféru. Jediné co mohu filmu vytknout, je až přehnaný konec, ale celkově jsem dám 5 hvězdiček, neboť jsem po shlédnutí filmu zůstal čumět s otevřenou hubou přimrazený do židle:)

• 4.4.2008  07:02
    REC (2007)

Atmosféru jsem přímo hltal, výborný nápad, skvěle natočeno, na strach jsem dlouho čekat nemusel. Dávám za 5!!!

• 22.2.2008  07:50

Rambo se vrátil a to ve formě jako kráva!!! Jasně ukázal, že ještě nepatří do starého železa a natočil a zahrál přímo báječně. Celý film jsem byl zařízlej v sedačce a sledoval jak kosí jednoho za druhým, létají nohy, hlavy, ruce a tak všechno. Konec je tak rychlý a zběsilý, že mi přišlo až líto, že film už končí. Jinak sám postava Ramba toho málo nakecá, nechává stále kamenou tvář ale pro ženskou udělá všechno:))) Dávám 5 hvězd, 100%. Dlouho sem se u filmu tak nebavil a dlouho asi nebudu.

• 6.2.2008  08:13

Vynikající atmosférická věcička. Skvělá hudba která pomáhala udržet v atmosférickém šoku, brutální vraždy dle libosti a sytlu Argenta. Už v Masters of Horror sem tušil, že se Argento vrátí s výborně natočenou věcí a dočkal jsem se. Tohle se v dnešní době už moc nevidí, těším se na jeho další film. Dávám jasných *****

• 23.12.2007  21:55

Prostě geniální spojení akce a srandy!!! Další takový kousky!!

• 1.12.2007  16:49
    Halloween (2007)

Workprint nebyl špatný, ale kino verze byla nadmíru úžasná. Vynikající atmosféra, brutální vraždy, litry krve, a hlavně vynikající Michael Myers je zpět!!! Naplnilo se mé očekávání, a na premiéře jsem byl velmi spokojen, jen škoda že přišlo jen 8 lidí... Dávám 90% a nakonec 5 hvězd. Miluji Halloween.

• 31.8.2007  19:35

Tak teďka mám stále zaražený dech, po filmu Shutter sem čekal tak dlouho abych viděl konečně něco skvělýho a musel sem si počkat opět na stejné borce jako dělali Shutter. Musím si otřít pot z čela a snad se i uklidnit, protože můj stresový život ve spojení s tímto filmem byl mazec... Uspokojení z filmu bylo na úrovni, skvělá atmosféra, příběh, škoda trochu slabšího konce. Jinak dávám jasných 5 hvězd.... Už se těším na nějaký nový dílko z jejich dílny.

• 9.11.2006  09:44
    Shutter (2004)

Osobně nejlepší horor, který jsem kdy v životě viděl a že jich bylo dost. Výborný příběh, výborné scény, které mě stáli občas i život:-) Tam kde čekáme celý film na jednu lekací scénu, tady nemusíme čekat dlouho a není zde jen jedna, na lekacích scénách je prakticky postavený celý film. Nemám více co dodat, dávám 100%, a už se těším na další kousek od těchto režisérů, jestli tedy nějaký další bude....

• 18.7.2006  08:02

Film s velmi malým množstvím dialogů a velmi poutavým příběhem, který si mě dostal během prvních pár minut. Je zde krásně vylíčena krajina, děj pomalu proplouvá filmem, člověka dostane velice klidná až tichá atmosféra. Film j e plný kladných i záporných emocí, nenávisti a lásky zároveň. Po dlouhé době jsem se dokázal sžít s filmem v jednu osobu, jako kdybych byl jeho součástí. Příběh o malém chlapci, který žije v odlehlé usedlosti, která je umístěna hluboko v lese, uprostřed jezera s moudrým starcem, který se o něj stará. Už podle názvu filmu je jasné, že je film rozdělen do 5 částí, začínajíc jak už to bývá jarem. Moudrý stařec vychovává malého chlapce, jsou k sobě připoutáni vřelým vztahem. Stařec neboli také mistr se snaží chlapci ukázat návyky přírody, učí chlapce jak se má chovat ke zvířatům, že si jich má vážit, život jako život. Chlapec pomalu roste a jednou k nim přijede matka s dcerou. Matka žádá mistra, aby jí její dceru vyléčil, chlapec se všimne krásy dívky a zanedlouho se jí začne dvořit, netrvá dlouho a oba se do sebe zamilují a dívka se časem díky společné lásce vyléčí. Mistr se toho všimne a dívku posílá zpět domů. Chlapec odmítá aby dívka odjela, ale stejně tomu nezabrání. Zde nastává zlomový bod příběhu, který zde neprozradím z celé části, aby z toho také člověk po případném přečtení něco měl. Z chlapce se stává muž, z mistra pomalu ale jistě velmi starý pán, ale moudrost a zdravý duch zde zůstává stále jako za mlada. Ač chlapec prožívá životní zvraty, kdy se rozhodne opustit mistra, začíná život nahoru a dolů, na jedné straně láska a štěstí a na druhé straně nenávist, rozhodne se vrátit zpět, mistrovi se můžou opět rozjasnit jiskry v očích, chlapec je zpět. Mistr může jít k věčnému spánku a chlapec zaujímá s hrdostí jeho místo. Jednoho zimního dne k němu přijde žena s malým chlapcem a chlapce zde zanechá. Nyní se stává mistrem a chlapce vychovává, může nyní vidět, jaký kdysi byl on sám, jaké to bylo těžké vychovat ho. Nemám prostě slov, je to nejlepší asijský film, který jsem v životě viděl, dokázal jsem se myšlenkově dostat do filmu. Ač ve filmu se moc nemluví, příběh poví člověku vše co potřebuje. Dávám čistých 100%.

• 18.7.2006  08:01

Pro mě je to příjemné překvapení. Velmi hvězdné obsazení filmu dává dobrý začátek pro úspěch u diváka. Morgan Freeman tentokrát v záporné roli gangstera, který zde hraje opět až se smrtelným klidem a nevinným úsměvem ve tváři, hned vedle něho výborný Bruce Willis v roli nájemného zabijáka, který s klidným svědomím odstraňuje jednoho člověka za druhým, do toho se přidal Josh Hartnet, který podle mě zde zahrál nejlepší roli v jeho kariéře a abych nezapomněl na Lucy Liu, která zde hraje opět okouzlující a přitom velmi ztřeštěnou dívku, která pracuje jako patolog. Celý příběh je velmi povedený, člověka strhne na jednu stranu a pak ho nečekaně překvapí. Mnoho detektivních zápletek spojených se sázkami na koně, které prakticky odstartují celý příběh. Jak říkám, bylo to pro mě milé překvapení. Dávám 90%.

• 3.7.2006  10:30
    Silent Hill (2006)

Když jsem si poprvé přečetl recenze o hororově laděném filmu Silent Hill, kde jeho předlohou je stejnojmenná japonská hra, byl jsem neuvěřitelně skeptický, neboť už jsem viděl spoustu filmů podle počítačové předlohy a bůh ví co to nebylo. Tak jsem si chvíli počkal než budou první trailery, no a po shlédnutí traileru, se u mě zvedal optimismus, že se blýská na lepší časy. Už jsem pomalu očekával s mým lepším kámošem přes filmy Kerionem premiéru filmu. No a ta před pár dny přišla. Musím se přiznat, že od začátku filmu jsem byl velice kritický a jen tak mě to neopouštělo. Postupem času jsem měl neustále víc potěšení s dívání na film a musel jsem stále film vyzdvihovat výš a výš až nakonec jsem po rozvážném přemýšlení musel dát prostě za ***** a s Kerionem se shodnout, že je jeden z nejlepších či vůbec nejlepší film podle počítačové předlohy. Musím hlavně vyzdvihnout výborný stupňující se příběh. Film se také nese na vlně výborně zpracovaných efektů, které se v horrorech moc nevidí, ale pro mě byl jednoznačně nejlákavější na oko a nejlepší konec, který měl vše co film potřeboval. Jediné co mě moc nešlo, bylo nějak se dostat do atmosféry filmu, nebo jí alespoň najít, to prostě nešlo, napínavost a lekavost filmu byla předvídatelná. Asi bych si měl dát přestávku od hororově laděných filmů, jinak ztratím všechnu chuť z nejlepších stylových filmů. Dávám ***** a 91 %.

• 9.2.2006  08:23
    Babička (1970)

V mých očích je babička nejlepší krátký psycho od Lynche. Lepší už to snad ani bejt nemůže. Lynch piloval svůj jedinečný styl už od mládí, a babička to jen potvrzuje, je to jeho snad vůbec první delší film, který natočil a příběh o malém klukovi, který má zlé rodiče a je nešťastný, ale jeho záchranou je jeho babička, která ho jako jediná má ráda, ale umírá. Film nemá absolutně žádný scénář, akorát psycho zvuky, které dávají filmu ráz.Dávám 95%.

• 9.2.2006  08:22

Excelentně natočený černobílý film na motivy Frankensteina, akorát v roli psa je typickým Burtonovým krátkým filmem. Je to jeho jeden z prvních filmů, ale už tento film předurčil, jak bude vypadat pozdější Střihoruký Edward. Dokonalý příběh kamarádství malého kluka a psa, který zemře, ale to už jistě víte jak to dopadne...

• 9.2.2006  08:22
    Vincent (1982)

Jasný začátek Burtonovi tvorby, přesný obrázek Burtonova myšlení, které teďka ovládá svět a hlavně mě. Krátký kreslený příběh pochmurného rázu, krátká povídka Edgara Allana Poea. Výborné. 100% je na místě.

• 9.2.2006  08:21

Jet-Li v jeho nejlepším filmu v kariéře a ve spojením s Morganem Freemanem sem se nestačil divit. Skvělé akční scény, dobrá atmosféra, která umí člověka vtáhnout do děje. Morgan opět s klidem zahrál neskutečně dobře a patří k tomu nejlepšímu co je ve filmu. Skvěle zařazené pasáže z minulosti během filmu dodávají tu správnou jiskru a člověk se dozví, odkud se Jet-Li vůbec vzal. Výborně, jen tak dál...Dávám 92%.

• 9.2.2006  08:21

Nejlepší film Tima Burtona, který nastartoval spolupráci Tima a Johnnyho, který zahrál znamenitě. Celkový nápad, provedení a grafika filmu je úžasná, a k tomu ještě nádherná Winona Ryder. K tomu není co dodat, už jako malý kluk se mi film líbil, ale až teď můžu ocenit kvalitu a jiskru filmu. Lepší film jsem neviděl a vím jistě, že ani neuvidím. 100%........

• 9.2.2006  08:20

Jeden z nejlepších filmů v roce 2005, který jsem mohl vidět. Hodně se podobá filmu Nightmare Before Christmas z roku 1993 nebo tak nějak. Nemá chybu, ač je opravdu hodně krátký, tak je napsán přesně na tělo Johnnyho Deppa, který ač je animovanou figurkou, tak ho poznáte už po pár vteřinách. Příběh lásky a utrpení, tedy častého tématu Tima, příběh dvou žen, každé z jiného světa, docela by mě zajímalo, jak by to vypadalo, kdyby to Tim natočil jako normální film:-) 92%.

• 9.2.2006  08:18
    Góóól! (2005)

Krásný pohled na vývoj malého kluka ve skvělého fotbalistu, film popisuje všechny nástrahy fotbalu, mladý mexičan, který uteče se svou rodinou z Mexika do USA a o několik let později hraje oblastní fotbal, kde si dává celý hřiště a dává jeden gól za druhým má štěstí, že si všimne bývalý agent Newcastlu United a v tomto okamžiku film začíná dostávat svoje kouzlo. Tvrdá dřina, nová technika, nové zvyky, nové klimatické podmínky, noví lidé, noví přátelé a tady začíná nová zkouška pro tohoto mladíka a to se mi na filmu velice líbí. Každý malý kluk má sen, stát se fotbalistou nebo jiným sportovcem a tady je krásný průběh jeho životem. Dávám 90%.

• 9.2.2006  08:18
    Den mrtvých (1985)

Tak tohle je jeden z nejnechutnějších horrorů, který mi oči spatřily. Romero opět jako doma, všude samej hladovej zombík, kterej nechce nic jiného než lidský maso. Začátek je nudnějšího rázu, nic se neděje, ale díky tomu člověk, tedy aspoň já je napjatej co bude dál, a když člověk počká tak se dočká, a to v dobrém slova smyslu, neboť druhá část filmu stojí za to. Zombíci začínají útočit a kousaj do všeho co mají u huby:-) Už taky je zajímavá myšlenka s tím, že zombíci se můžou učit chovat jako lidé a na to navázal Romero zatím v posledním jeho kousku Země mrtvých. Na tu dobu, jsou triky opravdu na dobré úrovni, jak říkám střevo kam se podíváš:-)

• 9.2.2006  08:15

Tak poté co jsem viděl průměrný Texaský masakr z roku 2003, jsem byl zvědavý jaký je vůbec ten originální masakr no a divil jsem se to musím uznat. Když jsem četl anglický časopis Total Film a viděl jsem žebříček Top 50 horrorů ve Velký Británii a na prvním místě byl právě Texaský masakr z roku 1974 tak mi nedalo se nepodívat. Celý film je opravdu šílenej, každou chvíli někdo řve, každou minutou člověk umírá, a po pár minutách už zbývá už jen jedna živá osoba, člověk se nestačí rozkoukat a už je všude motorová pila a krev. Dobrá scéna je z uschlým dědečkem, který se snaží s pomocí rodiny rozbít poslední osobě hlavu a nemá sílu udržet kladivo, a taky jakým brutálním způsobem jsou zabity hlavní postavy. Několik ran obrovským kladivem nebo stačí chvilka a motorová pila se podívá co měli k jídlu. Tobe Hooper má můj obdiv, neboť jeho originální verze je a zůstane tou nejlepší. Ještě se musím někde podívat po druhým dílu, který asi jen tak neseženu, takže uvidím. Moje hodnocení je 97%.

• 9.2.2006  08:13
    Pád do tmy (2005)

Bomba. Tak tohle byla horrorová třešnička roku 2005. Jednoznačně porazil horror Jeskyně z podobnou tématikou a to o dost. Začátek je atmosféricky vychytaný, poté je sice malá filmová a dějová pauza, ale poté co se dostanou do jeskyně začíná šou, kterou musí každý horrorový fanoušek ocenit a musí se cítit tzv. jako doma. Herečky ač neznámé tak slušně zahrály, a slepý příšerky v podobné Glumovi jsou taky na úrovni. Film má všechno co by horror měl obsahovat, oproti filmu Jeskyně, a tím myslím hustá atmosféra, krev všude kolem, křik hereček by probudil snad i mrtvého:-), jsou to prostě takový dobře udělaný jatka s dobrým koncem. Dávám 92%.

• 9.2.2006  08:10

No konečně, film o zbraních to je to, co diváci potřebují včetně mě. Nicholas Cage jako ukrajinský překupník zbraní se ukázal v dobrém světle. Už začátek nemá chybu, kdy prvních pět minut filmu je z pohledu kulky, kdy můžeme sledovat náboj od výroby a ž po její konec. Film byl napínavý a chvílemi i vtipný, hlavně ve chvíli kdy Nicholas přijel s letadlem do Afriky a vesničané mu letadlo rozebrali během jedné noci a k tomu byl dán dobře provedený zrychlený záběr rozebírání letadla. Někdy se člověk musel zamyslet nad stylem bezvýznamného vraždění vesničanů, kdy si vojáci kupovali zbraně jen aby je všechny pokosili. Člověka musí tento film nadchnout svou kvalitou, i když film neměl zrovna moc peněz na natáčení. Musím i připomenout, že kousky filmu byly natáčeny i u nás v ČR.

• 9.2.2006  08:09
    Ed Wood (1994)

Krásný průřez života a filmové kariéry Eda Wooda, jestli se tomu dát tak vůbec říkat, který mě přiměl poohlídnout po tomto chlápkovi. Johnny Depp jak už to bývá zvykem zahrál brilantně, díky černobílému provedení se člověk vrátí do časů, kdy Ed Wood začínal točit svoje první filmy a kdy si začínal získávat pověst jednoho z nejhorších režiséru všech dob. Tim Burton si vybral dobře, a natočil to ještě líp. Docela by mě zajímalo, kdyby byl Burton starší a setkal se s Edem Woodem, co by na to Ed řekl. Ale zase na druhou stranu, Ed měl svoje sny a, že neměl na filmy peníze to té kvalitě filmů taky zrovna nedodalo. Krásně jde vidět Woodův styl, nepral se z žádnými prkotinami, proč natáčet záběry několikrát dokola, originál je přeci originál a zatím si jak bylo vidět stál. A že nikdy nedostal uznání? Moje uznání má už za to, že i když jeho filmy byly špatné a diváci na ně nechodili, stále měl svoje sny a natáčel dál. I když špatně skončil a nevěděl kudy kam, uznání jako režisér snílek u mě má. Viděl jsem od něj jen jeden film a to Plán 9 a nelíbil se mi, ale fanoušky si určitě našel.

• 9.2.2006  08:09
    Donnie Darko (2001)

Jsme velice rád a šťastný, že jsem mohl vidět toto tzv. Lynchovské psycho. Řekl bych, že v několika situacích i převyšuje filmy od Lynche, ale necháme Davida Davidem. Mám k tomu jen pár vět a to, že už od začátku je film naprosto geniální, děj nezaostává, hlavní herec je právem na prvním místě, atmosféra je geniální, a KRÁLÍČEK? Lepší postavu nešlo udělat, psycho jak mám být...nenacházím ta pravá slova, jak vyjádřit kvalitu filmu. 100% jinak to ani nejde.

• 9.2.2006  08:08

Cronenberg opět v plné formě. Nenápadný film, který není ničím výjimečný, ale děj mě se dostal. V. Mortensen ač na začátku jsem mu zrovna nevěřil mě uchvátil svou zabijáckou postavou a brilantním instinktem. Oproti Pánu prstenu, kde Mortensen vypadal tak maximálně na 30, ale v tomto filmu vypadal opravdu jak vyslouželej voják, ale zpět k filmu. Způsoby jak Mortensen likvidoval soupeře byly už podle stylu režiséra brutální a detailně vychytané, krása hlavní herečky stojí také za opomenutí.. Dávám 90%.

• 3.1.2006  09:12

Tak na takovejhle film jsem dlouho čekal. Shaun je fakt ulítlej chlápek přesně jako celej film. Zombie paráda s britským humorem, si zachovala i dobrou horrorovou atmosféru. Jsem rád, že je tu něco nového, rozdílného od amerických zombie horrorů.

• 21.11.2005  11:31

Romero ve svém životním filmu, pro mě jeden z nejlepších zombie horrorů všech dob... Krásná myšlenka zombie, která pomalu začíná myslet mě prostě zaujala..nemám slova...prostě za 5 na místě...atmosféra by se dala krájet, mnoho krve, masa, dokázal to.

• 1.11.2005  09:28

Nenahraditelný a nikdy neopakovatelný zážitek, spojení hip-hopu a trávy, dokonalé herecké obsazení, skvělá hudba, komedie za všechny prachy, vtipné znázornění dvou černošských kluků, kteří se chtějí dostat na vejšku, ale jaksi chybí vědomosti, tak použijí mariuhanu ve spojení s prachem z nedávno zesnulého kamaráda Ivoryho, který se jim ukazuje vždy, když si zahulí... Dávám 5 hvězd, ve stavu zhuleném je film ještě vtipnější než vypadá, doporučuju....

<< předchozí 1 2 3 4 6 7