Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Po půl hodině jsem to musel přepnout, protože se to nedalo. Na úplnej odpad to není, ale je to slabý, slaboučký. Kdyby to bylo cvičení studentů DAMU (nebo jiné divadelní školy), bral bych to jako solidní výkon. Jenže to je štědrovečerní "pohádka" na veřejnoprávní telce, placená z větší části z daní a příspěvků poplatníků, zákonem nucených platit výpalné i když na TV nekoukají. A proto by si zasloužili aspoň na Štědrej večer něco aspoň solidního, když už ne úplnou pecku. Z původního příběhu o dvorním šaškovi nezbylo, dle "scénáristy" Zelenky, lautr nic. Postavy chvíli mluví spisovně, chvíli hovorově, chvíli ve verších. Angažmá těchhle mladejch herců byl fakt krok do kobylince, stejně jako obsazení vyžilýho Kříže, kterej opět "hraje" jak prkno ze starejch necek. A k tomu dvě čůzy - stupidně se pitvořící odporná Vilhelmová a všudypřítomná kámoška Bohdalka, která prostě v Zelenkovic filmech musí bejt za každou cenu, i kdyby měla jen na veřejným hajzlíku rozdávat toaleťák. A ani tam by si neodpustila rozdávat svoje "moudra". Ani písničky tomuhle "výtvoru" k lepšímu výsledku nepomohly. Ač nerad, musím konstatovat, že se radši podívám na Troskovu nablblou Princeznu ze mlejna než na tuhle "novou tvorbu". Chápu, že Zelenka potřebuje nějak vydělávat a veřejnoprávní telka se dá asi dobře podojit. A taky vím, že Z.Z. není žádnej extra rejža. Nicméně měl by (mohl by?) točit tak aby se za svoji "tvorbu" nemusel po letech stydět, kór když si to celý napsal sám. Ale asi je mu to jedno. Zaplaceno dostal, tak co ...

Kazma v práci (2018) (pořad) odpad!

Je to marný. Kazmovo pojetí formátu "Dirty Job" mě absolutně neuchvátilo, naopak mi připadá neuvěřitelně trapný (na to kolik je Kazmovi let) a jeho neustálý "oušit" mi fakt leze na nervy. Takže jak se mi líbila "jeho" verze jednoho dílu sračky Prostřeno! nebo vyjebávka (?) s Marešem a Trabantem, tak "Kazma v práci" stojí fakt za prd.

Linka 112 (2018) (pořad) odpad!

Docela by mě zajímalo komu je, podle tvůrců, tenhle pořad určen. Asi úplným idiotům, který si budou myslet, že to takhle fakt chodí v reálu. Jenže idioti, tedy lidi s touhle klinickou diagnózou, na telku nejspíš vůbec nekoukaj, protože stejně nechápou to co tam vysílaj. A normální lidi na to vydržej koukat tak 5-10 minut a pak znechuceně přepnou třeba na zprávy, protože cokoliv jinýho je lepší. Samozřejmě s výjimkou vysílání tzv. TV Barrandov. A vlastně se divím, že Linku 112 vymyslela Prima a ne Soukup. Proto toho by to byla jedinečná šance zahrát si na "hrdinu policajta" (nebo hasiče nebo zácharnáře), současně "chudáka pacienta" a ještě by to stihl bodře komentovat z dispečinku. Občas mi připadá, že tvůrci podobných pořadů "byli odejiti" z TV Barrandov kvůli autokracii JS a nebo se té stanici chtějí aspoň vyrovnat co se týká hlouposti jejich tvorby. P.S.: teď mě tak napadá, že kdyby člověk sehnal dobrej, veselej model a řádně se s partičkou zčudil, stala by se z tohodle pořadu úžasná groteska. Už jen kvůli těm strašně vážně a dramaticky se tvářícím xichtům ... (Ale ne, radši ne. Kdo ví, třeba by v tom stavu někoho napadlo zavolat 112 s tím, že jsme Sněhurka a sedudesátčtyři trpaslíků a jdem ubodat Soukupa drátama z kola sousedovic dvokoláku.) P.S.2: Jo a kdyby nějakýho vola napadlo trvdit, že tohle má bejt pocta záchranářům, hasičům nebo policajtům, měli by mu při první příležitosti vrazit do prdele hasičskou hadici a roztočit kohout hydrantu na doraz.

Ant-Man a Wasp (2018)

Já z toho, na rozdíl od mnohých ostatních, zas tak nadšenej nejsem. Jednak jsem to viděl s českým dabingem, kterej stál fakt za hovno. A taky mi to nepřišlo celkově zas až tak zajímavý jako jiný filmy o partě Avengers. Jasně, honička byla fajn, ale třeba Ghost mě vyloženě srala (asi mi nesedla Hannah John-Kamen) a Evangeline Lilly taky nic moc. Jedinej vysloveně pozitivní týpek byl Peňa a jeho vyprávění pod vlivem "séra pravdy" (který neexistuje). Ten byl hodně vtipnej.

Návrat blbýho a blbějšího (2014) odpad!

Oproti prvnímu "dílu", který byl aspoň trochu originální (v rámci možností režiséra, scénáristy i obou hlavních protagonistů) je tohle jen výluh a nevtipná trapná sračka. Ztráta času na to koukat.

Predátor: Evoluce (2018)

Nic extra. Nebylo to vyloženě na odpad, ale spíš dost slabej průměr. Kluk se snažil tvářit jako onehdá malej Miko Hughes v Mercury, ale vůbec mu to nešlo. Holbrook se snažil bejt místy drsnej, místy vtipnej a taky mu to moc nešlo. A ostatní byli fakt jen průměrní, někteří i podprůměrní. Celkově mi to připadá jak nepovedenej mix Predátora (toho s Arnoldem samozřejmě), A-Teamu a už vzpomínanýho Mercury. A mimochodem - postava samotnýho Predátora je daleko líp udělaná v prvním filmu s Arnoldem. Tady je až moc vidět, že na "malýho" Predátora nesehnali pořádně velkýho a namakanýho herce a následně "velkej" Predátor je vyloženě trapnej.

Ano, šéfová! (2018) (pořad) odpad!

No panejo! To musej bejt fakt zoufalci, ti "restauratéři", že si pozvou do svý restaurace/hospody tyhle dva ubožáky aby jim radili :-))) To se nedivím, že je u nás hospod jak nasr..., když si to otevře každej ňouma a pak se diví, že se miliony nesypou. A Prima tomu dá korunu s touhle svojí parodií na Pohlreicha. Ten aspoň ví o čem mluví, když radí v kuchyni nebo v podnikání. Viděl jsem dva díly, abych si udělal obrázek a je to ztráta času.

Venom (2018)

Je to jak na houpačce - chvíli zábavný, chvíli pěkný CGI, chvíli solidní bitka nebo honička, ale chvíli i nuda, plytkost, ba i trapnost. A ten casting - copak Hardy, tomu to sedí a byl dobrej, ale Ahmed je stěží béčkovej a bez charizmatu a zbytek herců je jen anonymní stafáž. A k tomu všemu ještě hnusná Michelle Williams. To sakra nemohli aspoň vybrat k Hardymu nějakou pěknou ženskou, když to celý tak odflákli?

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Slabý. Slabý, slabý, slabý. Na sobotní deštivý odpoledne možná, ale jen aby člověk zabil čas. A i tak si myslím, že hrát 2 hodiny člobrdo nebo žolíky je lepší. Slabý herecký výkony, triky jakž takž, ale ten scénář ... No prostě slabota no.

UFO: Odhaleno (2015) (seriál) odpad!

Hromada zbytečnejch keců, spekulací, polopravd a úplnejch lží. Už to tady bylo x-krát, akorát se to jmenovalo jinak. "Nejlepší" jsou v takovýmhle voblbování rusáci. Jejich tzv. "historici" nebo "vědci" dokážou s vážnou tváří tvrdit, že na Marsu JE život pod povchem a že rusácký dřevěný sondy, poháněný prdama starýho Lenina, sestřelili Marťani. Tenhle kanadskej (a jistě i ty ruský) "seriál" platil nejspíš někdo, potřeboval vyprat prachy z drog, protože normální soudnej člověk by na takovejhle sajrajt nedal ani zlámanou grešli. Natož dolary.