Noční hlídka (2004)

Celkom obstojne zvládnutý film podľa knižnej predlohy od skvelého autora Sergeja Lukjanenka. Aj keď bol dej pre "nezasväteného" diváka miestami až moc zamotaný, dalo sa to všetko pochopiť ku koncu filmu. Efekty a prostredie boli dobre vykreslené, aj herecké obsadenie sa zvládlo. Z môjho osobného pohľadu na vec, niečom tomu chýbalo a to mi vadilo počas celého sledovania filmu.

Dracula (1992)

Jedinečne a dokonale spracovaný dej o Drakulovi, aký na tomto svete nemá obdoby. Už po 10 min dokonale vtiahne diváka do deja. Postavy stvárňujú naozaj brilantní herci, ktorí sa svojich úloh chopili dokonale. Veľkú poklonu skláňam majstrovi režisérovi, ktorý natočil tento filmový unikát.

Dokažte mi vinu (2006)

Po mnohých filmoch, kde Vin stvárňoval nadupaného anti/hrdinu, tu dokázal, že aj tento žáner mu nie je cudzí a vidieť ho aj v inej úlohe bolo pre mňa príjemné prekvapenie. Zaujímavý príbeh, dobre spracovaný dej a nakoniec samotný V. Diesel dodali tomuto filmu všetko, čo sa na 4 hviezdičky zaslúžene patrí.

Krvavý Valentýn (2009)

Dôvod, pre ktorý som sa odhodlala vôjsť do kina na tento film bolo iba herecké obsadenie (J. Ackles), ale po 10 min. som musela zmeniť názor. Druhá vec, ktorá ma dokázala držať na sedadle až do konca filmu bola komickosť celého deja. Navždy pre mňa nezabudnuteľnou scénou bude naháňačka medzi regálmi a následné prepchávanie sa cez okienko raz von a potom dnu. Takže pre toto som dala navyše ešte jednu hviezdičku, lebo ku koncu keď sa bavila celá sála, tak aspoň niečo dosiahol tento film - pobavil, aj keď nie tak, ako to malo byť v pôvodnom zámere režiséra, kde by sme sa od strachu nevedeli any nadýchnuť.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Nový režisér, nové spracovanie. Cením si, že tam bolo isté pridŕžanie sa deja v knihe a pár detailov bolo ponechaných, ale výsledný efekt po pár mesiacoch - o čom to bolo? Viem skoro recitovať každú sekundu HP1, ale čo sa týka tohto pokračovania, nuž, neviem. Pri slávnej "hp trojke" už ani neprichádza to nadšenie, či vedia prekvapiť svojim "hereckým talentom", preto ostáva sa zamerať na iné, vedľajšie postavy, nie však nemenej dôležité a tak, nakoľko je to HP, nedá mi to srdce hodnotiť inak.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

V tomto pokračovaní na mňa doľahol pocit niečoho nedokončeného a zároveň narýchlo "zbúchaného a uplácaného" dielka z tvorivých rúk M. Newella. Už pár chýbajúcich faktorov, ktoré dopĺňali knižný dej, mi kazilo ten celkový dojem, ktorý by ma nadchol po všetkých stránkach. Hlavná myšlienka, ktorá odznela na konci, bola milá, ale aj tak... ale, je to HP, tak aj to hodnotenie :)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

HP3 je jedna z mojich najobľúbenejších spracovaní celej HP série. Dynamický dej, vsuvka nových vecí, ktoré v knihe neboli, ale vo filme nepôsobili rušivým dojmom, perfektné spracovanie okolia a hlavne "Zúrivej vŕby", ako aj mnohé iné detaily, ktoré posunuli celý film o priečku vyššie. Síce sa tu už stráca rozprávkovosť z predchádzajúcich dielov, ale to nič nemení na výslednom efekte celého filmu. A. Cuarón ma týmto prekvapil a neľutujem, že práve HP3 bol zverený do jeho réžie. Nezabudnuteľná hudba od J. Williamsa bola na svojom vrchole pri skladbe "Window to the past".

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Pokračovanie Columbusovej "potterovky" bolo opäť to pravé sústo pre HP fanúšikov. Okrem skvelého nového hereckého obsadenia (Kennetha ako namysleného Lockhart-a, alebo Jasona ako BadAss Daddy Draca Malfoya) ma dostalo aj vykreslenie a oživenie Dobbyho. Okrem toho, že táto figúrka sa trochu podobá na Putina :D tak perfektne sadla do deja, kam mala. Zároveň je toto HP pokračovanie aj posledným filmom s pravým Albusom, ktorého Richard zahral priam bravúrne a ktorého som mala rada od prvého momentu.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Harry Potter ako sa patrí :) Dej aj spracovanie sa držalo podľa knihy a bolo vidno, že autorka "malého čarodejníka", ako aj režisér Ch. Columbus, sa snažia toho aj držať. Ani už nepočítam, koľko krát som ho videla, film ma uchvátil v celej svojej "čarovnej" kráse a ešte k tomu aj hudba od J. Williamsa, jeho nezabudnuteľná "Hedwig story", to všetko mi zostane už navždy v srdci.

Chobits (2002) (seriál)

Fascinujúci príbeh, ktorý mi otvoril dvere do nádherného anime sveta. Jemný humor a nevinná romantika sú pretkané filozofickými úvahami o vzťahoch vo svojich najrôznejších podobách. Veľké plus je aj detailné vykreslenie postáv, ich oblečenia a aj mimiky, hlavne očí, ktoré sú akoby okná do duše. Spočiatku sa séria začína vtipnými príhodami a zoznamovačkami so všetkými postavami, neskôr sa dej pomaly stupňuje a ku koncu som skoro nedýchala. Najkrásnejšia pointa celého príbehu podaná v posledných epizódach vo svojej čistej podobe človeka nechá sedieť s otvorenými ústami ešte pár minút aj po skončení tituliek záverečnej epizódy.