Matrix (1999)

Tento film patrí k najväčším bodom celého žánru Sci-Fi. (Ked neviete čo som tým myslel, pokojne mi napíšte) Obsahuje všetko, čo poriadne Akčné Sc-fi musí obsahovať. Vynikajúcu akciu (samozrejme k tomu patria skvelé prestrelky a bojové umenia), oslnujucého hl. hrdinu, neskutočného "mother fucker" záporáka, premakané efekty, dobrú réžiu ale aj príbeh. Jedinou škodou je, že vo filmo chýba taká pravá sexy ženská. Namiesto nej tu máme škaredú kozu,ktorá vyzerá ako keby utiekla s alcatrazu, a miestami na mna pôsobí ako Catwoman. ( Samozrejme som teraz hovoril o Carrie-Anne Moss alá Trinity). Ale ani tento čierny bod filmu, neovplyvnil moje hodnotenie, ktoré jasne ukazuje, že sa mi (a určite nie len mne) film páčil. 5*.

Matrix Revolutions (2003)

Obrovské sklamanie. Jednoznačne najslabšia časť celej trilogie. Zatiať čo jednotka a dvojka stály na výborných a efektmi prešpikovaných súbojoch, tak trojka stojí na prestrelkách medzi robotmi. V strede filmu som dokonca zaspal. Všetky 3* dávam za final fight Neo vs. Agent Smith. Dalej však už nemám slov.

Matrix Reloaded (2003)

Aj ked to nemé veľa spoločného s výbornou jednotkou, nemôžem povedať, že je to o niečo horšie. Dokonca by som povedal že Reloaded vyplnuje niektoré prázdne miesta jednotky. Tak za prvé: V súboji s tými stovkami agentov, je viac pohybu ako v celej jednotk. Za Druhé: Sice tu máme zase tu otrasnú ženskú Trinity, ale v dvojke nastupuje aj pôvabná Monica Belluci. (Trinity sa jej z riti vody nemôže napiť) Za Tretie: Máme tu zase agenta Smitha ako skvelého záporáka, ale myslím že za ním nezaostávali ani tie dve biele dvojičky.................................Samozrejme týmto všetkým nechcem povedať že dvojka je lepšia ako jednotka, ale nechcem ani tvrdiť že jednotka je lepšia ako dvojka. Takže podla môjho názoru, sú na rovnakej úrovni. Opäť je to za 5*.

Božský Bruce (2003)

Veľmi vtipná, efektmi nadupaná, Carreyovská komédia, pri ktorej som so smiechu ležal na zemi. Tvorcovia sa snažili namontovať čo najviac vtipov, a dokonca aj smutných scén..........Podľa mna jedna s najlepších Carreyovských Komédií.P.S. Morgan Freeman zahral Boha bravúrne. Nikdy som si nemyslel, že Boh bude dokonalý ako černoch.

Hrdina (2002)

Neviem prečo, ale ja som tomuto filmu nikdy na chuť neprišiel.

Utržený ze řetězu (2005)

Jet Li je po pi*i šrác. On je asi s gumy. Súboje sú prehľadné, choreografie sú dokonalé, a aj sám Jet na mna pôsobil roztomilo a neohrozene. Hlášky Boba Hoskinsa som však žral plným dúškom. " Ty hovnivále jeden nanicovatej". Hriechom by bolo nespomenúť Morgana ktorý opäť exceloval...... P.S. Ešte doteraz som si nevšimol Scott Adkinsa.

Peacemaker (1997)

Dovoľujem si povedať že tento film patrí medzi najlepšie čo sa týka Clooneyho filmografie. Aj ked niektorý vravia že zápletka nebola dobrá, mne sa v tomto filme páčila. Nahánačka s mojím obľúbeným typom Mercedesa je rovnako výborná ako aj akcia s Clooneym v tom nákladiaku. Takisto výbuch jádrovej bomby na začiatku bol veľmi podarený. Hlavný záporák ušiel, a celkovo film na mna dobre pôsobil. No však hl. ženská by mala byť v takomto akčnom filme aspon trochu sexi. Ale Nicole Kidman mi však sexi ani náhodou neprišla. Do tohto filmu by sa skôr hodila taká Halle Berry alebo taká Eva Longoria. A nie takáto múmia ako Nicole. Toto je dôvod prečo 4* a nie 5*.

Rychle a zběsile (2001)

Veťmi vydarený film. Myslel som že sa dočkám niečoho podobného ako Formula so stallonem.... Ale toto bolo niečo iné.... Hlavného záporáka ale mohli dať aj lepšieho a nie takéhoto čínskeho suflikára... asi preto za 4*.

Ochránce (2005)

Vin Diesela som nikdy nemusel....Ale toto je fakt úbohosť.