Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

1 4 7 10 11 12 13 následující >>
    • 24.5.2009  19:19

Nemůžu si pomoct, ale tohle je asi nejlepší animák, co jsem kdy viděl. Protože komiksový superhrdinové se konečně dočkali i animovaného zpracování a námět byl využit hodně dobře. Je tu všechno - humor, akční scény atd. Jeden čas jsem na Úžasňákách dost ujížděl a znal je skoro nazpaměť! No a Edna Módní je vážně nelítostná! :D

• 24.5.2009  09:52

Nejtragičtější příběh lásky všech dob zasazený do pouličních rvaček, "gangů" a přestřelek. Vzhledem k tomu, že Romea a Julii, jakožto Shakespearovo drama miluji, trochu jsem přehlídl, že tento film je tak trochu kýč. Tohle téma bylo už tolikrát zpracované, že se prostě muselo přijít s něčím novým. Nejsem vyložene zklamán, dokonce jsem se i dobře bavil, ale... Pořád tu nějaké "ale" zůstává! Ale jak říkám. Romeo a Julie je pro mne příběh, který je nádherný už sám o sobě. Láska, kterou svět už nikdy nepozná, fascinuje mne.

• 24.5.2009  09:50

Já nevím, ale mě to přijde jako jedna z lepších českých, rodinných komedií. Ale vzhledem k tomu, že tu hraje moje oblíbená Eva Holubová, tak jsem možná trochu ovlivněn jejím skvělý výkonem. A vůbec si myslím, že ty herecké výkony jsou dobré. Je to příjemná komedie a vždy se na ní rád podívám, i když má trochu slabší dějovou linku.

• 22.5.2009  16:48

Můj bože, tohle, že je Johnny Depp? Tenhle šílenej majitel továrny na čokoládu? Tenhle film mě jen přesvědčil o tom, jak flexibilní Johnny je. On může hrát fakt cokoliv a jakmile je to ve spolupráci s Timem Burtonem je nanejvýš jasné, že nic normálního to být nemůže. A to se mi na Burtonových filmech líbí. Jsou hravé, ano možná i trochu kýčovité, ale jako celek působí vážně skvěle. Tenhle chlápek mě vždycky překvapí něčím nový. Vždy si říkám, to už nemůže překonat! Ne, vždycky se to stane! Karlík a továrna na čokoládu je... zkrátka Karlík a továrna na čokoládu!

• 22.5.2009  16:48
    Z pekla (2001)

Johnnymu ty role detektivů prostě sednou (jako všechno) a se skvělým námětem je to skvělá podívaná. I když na tom vlastně není nic extra, ale tajemná atmosféra starého Londýna, temná zákoutí spodiny společnosti, mě přitahují.

• 22.5.2009  16:46
    Chůva k pohledání (TV seriál) (1993)

Tenhle sitcom jsem viděl už tolikrát, díky častému opakování v televizi. A nikdy jsem neviděl všechny díly. Připouštím, že ne všechny vtípky padnou na úrodnou půdu, ale každé nové módní kreace Fran a její matka, která vždy tvrdí, jak hubne a potom je záběr, jak se cpe, tak to mě vždy dostane! Myslím, že je to slušný americký sitcom!

• 22.5.2009  16:45
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Noo, Červený Trpaslík... Tento brilantní anglický sitcom je mi tak blízký, že mi docházejí i slova! Hltal jsem doslova jednu epizodu za druhou. Jakmile jsem dokoukal 52.díl, začal jsem se koukat zase od začátku. Ten humor je do jisté míry tak primitivní, ale vzhledem k dokonalým hereckým výkonům si ani nevšimnete těch slabších pasáží. Jako celek je to však neuvěřitelné. Trpaslík dělí populaci na dva tábory - na skalní fanoušky, a na ty, kteří jím opovrhují. Můj názor je, že komu se Trpaslík nelíbí, tak do něj zkrátka ještě nedorostl a nedokáže tento ojedinělý humor a skvělé hlášky ocenit. Nevím, co víc k tomu napsat. Maximálně tak - Super, Famózní, Pefektní! (P.S. Na tomhle sitcomu si lze vypěstovat velice těžkou závislost, které se nejde zbavit. Pomalu, ale jistě mě to zabíjí!)

• 22.5.2009  16:44
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Seriál Ztraceni, tolik opěvovaný, tolik zatracovaný. Pár prvních dílů je dost realitických, ale když začnou ztroskotance po džungli honit jakási monstra... Ale dobře, zasahuje to do různých žánrů. Rozhodně se u toho nenudím a čím více záhad tam je, tím víc se těším na další díl. Ovšem, když v posledním díle čtvrté série zmizí ostrov, tak už si trochu říkám - dobře, chtějí do toho dát kapku fikce! A když se pak dozvím, že je už šestá série a já nějakým záhadným způsobem prošvihnul pátou, vrhnu se na to. Noo a za tři dny jsem skouknul všech 17 dílů a byl jsem nadšen. Je to sice více nereálné, než jsem původně čekal, ale je to PECKA! A dnes, 12.6.2010 jsem dokoukal poslední díl finální 6. sezóny. Nemohu uvěřit, že další etapa skončila. Ztraceni mě provázeli hezkou část mého života a já u nich strávil hezké chvíle. A když se na konci rozsvítilo bílé světlo, cítil jsem jakousi prázdnotu. Jako, když jsem dočetl poslední díl Harryho Pottera a věděl jsem, že už nebude nic dalšího. Cítil jsem se, jakobych ztratil někoho hodně blízkého. Náhle jsem jakoby ztratil kontakt se všemi těmi lidmi. Nemůžu už ani na nic čekat, protože nic dalšího už nepřijde. Ztraceni byli znovu objeveni a jejich příběh jde dál. Proplouvají mezi námi jako obyčejní lidé.

• 22.5.2009  16:40
    Moulin Rouge (2001)

Moulin Rouge na první pohled působí jako lehce povrchní a vizuálně přeexponovaný kýč. Po střihově šíleném úvodu však dochází ke zvolnění a divák má konečně možnost proniknout skrze tu nablýskanou maškarádu.Za ní se pak skrývá naprosto strhující a srdcervoucí příběh lásky, podtržený mimořádnými hereckými výkony a velmi vkusným aranžmá světově známých evergreenů.

• 22.5.2009  16:37

Tak tohle je jedna z nejtrhlejších komedií. Stříhání nehtů, kohoutí budíček, ta rozkládací místnost. Nástrahy velkoměsta aneb pohádka o jednom vesnickém balíkovi, co chtěl objevit svět a nakonec se vrátil zpět do rodného hnízda. Hold město není pro každého! Romantický happy end na konci je sladkou tečkou za touhle kvalitní komedií!

• 22.5.2009  16:36
    Silent Hill (2006)

Silent Hill, jediný horror, který se mě dotknul. I přesto, že tu běhaly příšery a zombie, tak v tomhle filmu mi to vůbec nevadilo. Pro mě je to krásný příběh o matce, která je schopna pro svou dceru udělat cokoliv a pomoct jí. Příběh o tom, jak daleko jsou fanatičtí lidé schopni zajít. Příběh o mstě jedné nevinné holčičky! Při závěrečné scéně v kostele mi vážně běhal mráz po zádech, když Rose křičela: "Tvá víra přináší smrt!"

• 22.5.2009  16:36

Faunův labyrint, na jednu stranu reálno, na druhou stranu tajemný fantaskní svět. Tenhle film mě přímo nadchnul protnutím těchto dvou linií. A hlavní hrdinka balancující na hraně těchto dvou světů, konfrontována občanskou válkou ve Španělsku. Na konci si vlastně můžete vybrat svůj vlastní konec - hlavní hrdinka sice zemřela v tom světě reálném, ale znovu ožila "doma"... Skvělá hudba tento film krásně doplňuje!

Kill Bill 2 (2004)

Ve druhém díle Kill Billa jsem značně postrádal masové vyvražďovací scény z jedničky. Nakonec jsem však uznal, že je dobře, že je dvojka odlišná. Je více narativní, neusiluje tolik o šok. Ačkoliv jsem si jist, že bojových scén ubylo kvůli ostré kritice, s níž se prý první díl, právě kvůli své brutální, krvavé scéně v Domě modrých listů, potýkal. Po prvním zhlédnutí mě mrzelo pár detailů které tu nebyly. Například vyškrtávání si jmen ze seznamu atd. Ale postupem času a v návaznosti na první díl jsem usoudil, že je to přeci jedno a i druhý díl Kill Billa se stal jedním z mých vůbec nejoblíbenějších filmů. Tohle Tarantinovo dílko mám prostě nejraději a je to také kvůli hlavní aktérce Umě Thurman, která díky této roli patří do žebříčku mých nejoblíbenějších hereček.

Kill Bill (2003)

Když jsem viděl poprvé tenhle film bylo mi asi 10 a upřímně jsem byl dost zděšen některými scénami. Radši jsem se ani nedíval na celý film a jen jsem z dáli tajně pozoroval. Scéna, kdy vzduchem letí useklý kus hlavy a z ní vyčuhuje mozek, mě naprosto znechutila. Když jsem se pak na tenhle film podíval později, matně jsem si pamatoval, že jsem ho kdysi dávno viděl, ale nic konkrétního! Najednou jsem se na to díval s trochou nadsázky. Perfektní bojové scény, chronologická neposloupnost, moje milovaná Uma Thurman v celé své herecké kráse. Scéna - souboj Nevěsty a Korálovce, ta nádherná, zasněžená japonská zahrada mě prostě dostala! Dobře vybraná hudba, jeden z mých oblíbených Soundtracků! Tohle je můj nejoblíbenější kus z celé Tarantinovy sbírky a vždycky bude mít místo u mě na poličce toho nejlepšího jisté!

Fantom opery (2004)

Jeden z mých nejoblíbenějších muzikálů. Příběh není nijak zvlášť komplikovaný, ale překrásná hudba to vynahrazuje. A navíc, když si uvědomím, že Emmy Rossum bylo pouhých 16 let, když nazpívala ty složité písně, tak vážně klobouk dolů. A i Butler docela slušně zpívá.

• 22.5.2009  15:46
    Karcoolka (2005)

Musím přiznat, že po grafické stránce je Karcoolka slabší, ale myslím, že vtipy tomu nechybí. Připouštím, že jsem si to nedávno po čase pustil a už se mi to nelíbilo tolik, jako v nějakém roce 2006, ale nenudilo mě to. Karcoolka je na tři hvězdičky, ale díky zpívajícímu kozlovi je to na čtyři!

• 22.5.2009  15:46

Burton je pro mne prostě modla, která dovede všechno do dokonalosti. A Depp? Já už nevycházím z údivu, co všechno tenhle chlap dovede - perfektně hraje, ale on umí i dost slušně zazpívat a totéž platí o Heleně Bonham Carter. Jediné, co mi vážně vadilo byla ta kýčovitě šťávová krev, ale tak co. Jinak vážně slušný kousek!

• 22.5.2009  15:45

To mě asi někdo trestá, že mě nutí dívat se na takovou, s prominutím sračku! Nechutné, nevtipné, trapně ubohé! Nee, už nikdy víc. Zalez zpátky odkud jsi přitáhnul Cohene!

• 22.5.2009  15:45
    Titanic (1997)

Pokud se jedná o srdeční záležitosti, patří Titanic na první příčku. Už jako malý kluk jsem seděl přilepený u obrazovky a sledoval tento tragický příběh lásky. Už tehdy patřil Titanic mezi mé nejoblíbenější filmy. Teď s odstupem času se mě dotýká ještě víc. S klidem v duši bych mohl i prohlásit, že po Romeovi a Julii je Titanic nejtragičtějším příběhem lásky. A po těch dlouhých letech ze sebe neztratil vůbec nic. Možná tam nenajdete při každém dívání nové myšlenky, rozhodně to není bůhví jak filosofické dílo. Ale Titanic nic nepředstírá. Hrdě se vztyčenou hlavou proplul filmovým nebem, ale rozhodně se nepotopil. Plaví se dál v našich srdcích. Romeo a Julie, Tristan a Isolda, a navždy už i Jack a Rose!

• 22.5.2009  15:44

Burtonovy pohádky a filmy mají nenahraditelnou poetiku, jakou nemají žádné jiné filmy, a to je to, co se mi na nich líbí. Každý si v nich najde to své. Ačkoliv neni Corpse Bride tolik šílená pohádka jako The Nightmare Before Christmas, osloví zase svou emotivní stránkou. Líbí se mi kontrast mezi záhrobím, které je o mnoho více barevnější, než reálný svět, Elfman je prostě super skladatel a jeho melodie, ve kterých je děs, napětí, ale i cosi jemného, co se Vám zaryje pod kůži, jsou prostě nepřekonatelné! Scénář je neskutečně kvalitně napsaný, hraje si se slovy a skládá z nich náhrdelník, jakoby každé slovo byla perla! Tim Burton je bez dohadů mistrem svého oboru, čarodějem ve světě strašidelné, fascinující, emotivní, barevné poetiky, která nezná hranic. A když má dostatek prostoru k realizaci a neomezuje se nějakým rámcem, tak je schopen takových skvělých počinů, jako je Corpse Bride!

• 22.5.2009  15:44

Pro tenhle muzikálový film mám jen jedno pojmenování - Naprostý úlet! Je to tak neuvěřitelně šílené, nápadité! Stop Motion animace tomu dodává jedinečné osobní kouzlo a hudba Dannyho Elfmana je v tomto ohledu vážně nepřekonatelná! Od doby, co jsem viděl tenhle film už nevěřím na Ježíška, ale na Satana Kalouse! A postava Jacka Skellingtona je pro mne už navždy ikonou Halloweenu a celkově jednou z nejvýraznějších postav kinematografie!

• 22.5.2009  15:43
    Čokoláda (2000)

Čokoláda, krásně sladké drama se skvělým obsazením, dobrými hereckými výkony. Kdo by řekl, že čokoláda vzbudí takový rozruch. Ale z konce plyne, že čokoládě prostě nikdo neodolá, i kdyby se o to pokoušel. A já tomuto filmu také nikdy neodolám!

• 22.5.2009  15:43

Strike a pose, there's nothing to it, Vogue! Meryl Streep je ďábel, Anne Hathaway anděl. Na tomhle snímku je potvrzena jedna stará pravda, a to ta, že "Šaty dělaj člověka!". Někdo to odsoudí, ale bohužel je to pravda. Takže Devil Wears Prada ukazuje vlastně svět takový, jaký doopravdy je! Lidstvo jde kupředu a pokrok, ani v oblasti módy, nelze zastavit. Dámy nazujte Chanelky, páni oblek od Diora a vyrazme kupředu!

1 4 7 10 11 12 13 následující >>