Simpsonovi (1989) (seriál)

Dřív jsem Simpsonovi nějak nemusel. Nevadili mi, neurazili, ale dobrovolně jsem se na ně nedíval a byl jsem tímto fenoménem nějak opominut. Nicméně jsem jim v poslední době přišel opravdu na chuť a začali mě fakt nehorázně bavit. Je to oddychovka s drobnými a dobrými gagy, kterou si pustím třeba i jen jako zvukovou kulisu.

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino je a navždy zůstane největším magorem mezi režiséry! Ale naprosto u něj obdivuju tu schopnost i do vážných témat zakomponovat špetku humoru a Tarantinovské absurdity. Django v několika málo ohledech připomíná Bastardy i Kill Billa, což je skutečně ďábelská kombinace, zaručující zábavu. Opět ona úžasná přehnaná krev, brilantní krvavá přestřelka v domě, která mi právě zmíněného Kill Billa velmi připomněla. Herecké výkony snad ani netřeba zmiňovat, Waltz je vážně skvělý herec, Foxxe jsem na plátně viděl pořádně poprvý a ani on nezůstal pozadu. Z Djanga nejsem odvařenej kvůli jménu režiséra, ale kvůli jeho pojetí a stylu. Tarantino je jen jméno, ale jeho filmy a atypické způsoby režírování jsou pojem! Asi bych přišel na spoustu věcí, které bych mohl vyjmenovat, ale bylo by třeba si film pustit po částech a vždy v ní něco vypíchnout, což by bylo na sakra dlouho a stejně by to bylo spíš kontraproduktivní. Hlavní je, že Django je super film, který může nudit snad jen úplný suchary, kteří ve svých životech postrádají potřebnou nadsázku. Quentine, palec nahoru!

Bídníci (2012)

Připomeňte mi příště, že až se budu dívat na nějaký film s Hugh Jackmanem, mám si nejdřív zjistit, jestli bude zpívat nebo ne, protože jeho zpěv byl asi jeden z nejhorších filmových zážitků, co jsem kdy přetrpěl (snad horší než Pierce Brosnan v Mamma Mia)! Bídnící jsou rozbředlá a roztahaná nuda, kterou jsem prozíval! Jediný aspekt, kvůli kterému se vyplatí na film podívat je nadlidsky přirozená a vrcholně úžasná Anne Hathaway, která mne už nejednou přesvědčila o svých hereckých, nyní i pěveckých kvalitách! Ale ta je tam jen zhruba 30 - 45 minut, pak to vypněte a dál už nekoukejte!

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Nesmrtelná animace, nesmrtelná roztomilost jakýchkoliv Aardmanských zvířatek, ačkoliv ovečky jednoznačně vedou! Navíc ovečka Shaun není jen pro ty nejmenší, já se u toho taky dost nasměju a aspoň si mám o čem povídat se svou šestiletou sestřenkou, která tu nezbednou ovečku žere úplně stejně jak já! A zrzavej kocour taky válí!!!

Sinister (2012)

Horror s ne příliš originálním námětem, za to však s naprosto palčivou a skutečně horrorovou atmosférou. Té samozřejmě přispívá především kamera a hudba, bez které by to nebylo ani trochu strašidelné. Zakrývám si oči téměř u všech horrorů, ale už dlouho jsem si u žádného horroru nepřál, pane bože, ať je konec! Nebo ať je sakra už den, ať už nekouká na ty pásky, ať nechodí pryč z tý postele! Takže jsem sice pár lekavých okamžiků prošvihnul, ale upřímně, už tak jsem musel usínat se zapálenou svíčkou, abych se nebál! :D

SLiDE (2011) (seriál)

SLiDE nelze srovnávat se Skins, protože ač jsou to oba teen seriály, každý ty pubertální strasti a slasti podává úplně jiným způsobem. SLiDE neni ani trochu takové drama, není tu tolik drog, vlastně ani tolik sexu a vztahových problémů, je daleko humornější a plný nadhledu. Ale naštěstí to není ani o té bezchybné mládeži, která se nemusí o nic starat a všechno má. I tahle partička má svůj příběh a své osobní problémy a mě byli sympatičtí naprosto všichni. Je to skvělá oddychovka, kterou jsem zhltnul za necelé tři dny a nenudil jsem se ani trochu. Jen je škoda, že se do těch deseti dílů nacpal celý příběh od vzniku partičky až do jejího dozrání k dospělosti. SLiDE by si určitě zasloužil další sérii, i kdyby to byla jen jedna. A rozhodně se stejným sympatickým obsazením!

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Není to z milosti, ale podle mě byl tohle rozhodně nejlepší díl z celý ságy. Ačkoliv ten rozjezd byl dost krkolomnej a digitální děcko jsem nepochopil... I tak mě to k mému hodně velkému překvapení nenudilo, ale ruku na srdce, moje srdeční záležitost z toho nikdy nebude a kult nových, na slunci zářicích upírů časem odpadne. Nicméně, finální bitka byla vážně super, konečně to mělo aspoň průměrné napětí, jaké měly mít i předchozí díly. Takže za mne, uspokojující uzavření ságy, které mělo aspoň trochu "balls"!

Anna Karenina (2012)

Žádný zázrak se nekoná! Člověk by si řekl, že zasazení do divadelních kulis bude mít aspoň nějaké logické vysvětlení, proč to tak je, ve skutečnosti to nepřidává filmu na zajímavosti, ale neskutečné utahané nudě, kterou jsem dvě hodiny prozíval. V tomhle podání vyzněl příběh značně nezajímavě, což je docela síla, vzhledem k tomu, že Anna Karenina je jedním z nejslavnějších příběhů o nešťastné lásce! Možná, kdyby se to pojalo víc klasicky, trochu zkrátilo... Tohle mi zkrátka moc nesedlo!

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Původní Silent Hill je jedním z mých celkem oblíbených filmů, což se mi u horrorů běžně nestává. První díl je tajemný, mysteriózní a já jsem se vážně těšil, že když po šesti letech vyjde pokračování, dočkám se něčeho obdobného. Ale dvojka už nemá takový tah, tempo a dynamiku. Je nelogická a vlastně jsem k závěru vůbec nepochopil, co se stalo a proč a už vůbec jsem nechápal souvislosti s předchozím dílem a jednání postav. Mimo to je také škoda původního obsazení Alessy/Sharon, protože tahle digitálně upravená holčička byla jen a jen šeredná, nikoliv tajemná. Ale i tak jsem měl potíže s dýcháním a bál jsem se velmi, což je vlastně také jediný důvod a očekávání u horroru. Škoda toho, jednička se mne dotkla, dvojka mne děsila!

Piráti! (2012)

Nemá to takovou šťávu, tah a gradaci jako jiná dílka Aardmanů, ale pořád to jsou Aardmani, jedno z nejoriginálnějších filmových studií! Jejich kouzlo spočívá hlavně v brilantní animaci, která snad nemá konkurence, najde se tu i spousta vtipných okamžiků a hlášek. Piráti jsou zkrátka Aardmani na jeden hlt aneb ber nebo nech ležet!