Líbáš jako ďábel (2012) odpad!

Ono totiž prosímpěkně, když v Maroku někoho unesou, je to děsná sranda. A VIVA LA sterilní zvuk debilních filmů! Přiznávám, viděl jsem jen asi dvacetiminutový výsek, takže si nemůžu dovolit plnohodnotnou kritiku, což taky neudělám - debilita, žbleptání nesmyslů, zbytečný přiblblý film.

Válka bez pravidel (2014)

Od nejnásilnějšího roku jsem očekával něco jiného, než zjištění, že obchody jdou špatně.

Hon (2012)

Možný spoiler. Že by se toto mohlo stát? To nikdo netušil! Jak originální a osvícené téma! Hovno, Majere, hovno. Podle mě pan Vinterberg používá zaručeně "provokativní" šablony ke zmnožování zlaťáků, to je cíl a modla. A proč ne? Vždyť je to tak jednoduché. Třeba: Otče! Tys mě v dětství znásilnil! Hmm, to je geniální, hmm, hmm, fakt drsné a nečekané, hmm, to si zaslouží uznání, Oskara a volňáska na mašinku v Shopping parku. (Teď mluvím o výplodu "Rodinná oslava") Copak jsem to jenom já, kdo má dojem, že přesně tohle je schopen napsat úplně každý, kdo umí poskládat slova do vět? Akorát musí mít tu drzost vzít to, co je každému duševně zdravému člověku jasné a udělat z toho "šokující " film. Hmm, když dítě někoho obviní ze znásilnění, to je drsné a nečekané, hmm, to si zaslouží uznání, Oskara a Nobelovu cenu za objev, kterému není v světě rovno, protože když pětileté dítě někoho obviní ze zneužití, tak se ten člověk z toho obvinění těžko dostává! No nekecej! To je geniální, hmm, hmm, tohle by fakt nikoho nenapadlo! Ano, ano, někteří lidé jsou hlupáci, když se při psaní snaží vymýšlet nové zápletky. Je to zbytečné. Ono stačí sesmolit "kontroverzní" blábol a světový úspěch je na světě :-) Za mě osobně tedy: Vinterberg maj eees!

Železná srdce (2014)

Pozor, můj komentář obsahuje spoilery. Film jsem si spokojeně užíval až do scény v kuchyni dvou Německých žen. Působil na mě realisticky: bláto, prach, špína, řev motorů, hrozivý svist projektilů vypálených z německých protitankových děl a kanónu tigra, které těsně míjely, či zasahovaly americké cíle. Super. Bohužel závěrečná bitva napálila zmatenou salvu do vlastních řad a film tak dodýchal v homadném hrobě za zdí městečka "Blödsinn". Prapor SS přimašíruje na rozcestí vyzbrojen nejméně pěti panzerfausty, které se nedočkavě natřásjí na zádech německých vojáků a všichni je vidíme. Vypukne pekelná bitva mezi pěším praporem SS a nepohyblivým tankem. V té chvíli se zřejmě zjistí, že nikdo z německých vojáků bohužel neumí panzerfaust odpálit nebo si snad přinesli na zádech jen makety, které jim ještě v Africe sloužili k rozbíjení kokosových ořechů, poněvadž proti tomu tanku ani jeden nepoužijí. Poté někdo z nich zjistí, že mají pár beden panzerfaustů v náklaďáku, takže je jasné, co je třeba udělat - dvě pancéřovky, z těch deseti, co jsou v bedně, vytáhnout, pokleknout deset metrů od boku stojícího tanku, vypálit a .... netrefit se! Druhou ranou konečně cíl zasáhnout, jupijajou, ovšem bez většího efektu. Ostatní pancéřovky pak raději nechat ležet v bednách, nabíhat na tank s pistolí v ruce, škrábat se na věž a nechat se zastřelit, případně se poblíž tanku srotit do větších hloučků a počkat si na granát. Po bitvě odejít se zbytkem zdecimovaného praporu, teď už snad spíše roty, a na rameni si zas odnášet nepoužité panzerfausty s sebou! Jo, a ještě obejít hromadu asi stovky mrtvých krajanů, mrknout pod tank na posledního přeživšího amerického hrdinu, který právě všechny pozabíjel, jakože: dobrá práce kámo a pozdravuj doma! Hlavu si můžu ukroutit, co má tohle sakra znamenat? Fakt jsem se zbláznil? Nebo někdo jiný?

Cesta (2014) odpad!

David Michôd má velmi nereálnou představu o tom, jak by Austrálie vypadala deset let po kolapsu, ale natočil o tom film. SPOILER: Bohužel, i já obyčejný středoevropan vím, že když někomu dám, v zemi bez zákonů, do ruky nabitou zbraň a řeknu mu "ty hajzle zaplať mi za ni 300 dolarů nebo vypadni!" tak mě logicky tou nabitou zbraní nejspíš zastřelí a odkráčí s úsměvem na rtu. Což suverénní překupník se zbraněma v tomto filmu vůbec nečekal a .... ano, byl zastřelen. KONEC SPOILERU. A to je jen jeden příklad z řady podivností. Jestli ze mě chcete dělat debila, prosím, já to ocením. Odpadem.

Transformers 3 (2011)

Superbomba! Witwicky je nonstop tak neuvěřitelně vtipný, stejně jako VŠICHNI svorně přehrávající kolem něj. A rozhodně je paráda mít za přítelkyni inteligentní, chápavou, citlivou běhnu, která je tak úžasná, nedostižná a jedinečná, že mu jeho supervtipní rodiče vyčítají, když se s ním ta dííívka z neznámých důvodů rozejde. Možná by bylo lepší, pojmout celý ten spektákl na vážno, když tak na to koukám. Hvězdy jen a pouze za vizuál.

V zajetí démonů (2013)

Výborná, čistá duchařina, při které jsem řádně promrznul zevnitř. Asi si budete myslet, že co teď napíšu je jen tendenční kec pro pobavení, ne, jen čistá pravda: Při závěrečných titulcích se mi zničehonic pomalu otevřely dveře od pokoje. Asi průvan, přesvědčil jsem sám sebe a trvám na tom.