Americké psycho (2000)

Po dlouhé době jsem konečně viděl Balea a jeho prvního Batmana a původ minimálně dvou memů. Hm. To psycho pro mě bylo především úřednický prostředí kde je vizitka a objednaná restaurace měřítkem postavení. Děsivější než vraždění motorovou pilou. Vlastně to na mě působí tak, že si má divák (ale hlavně asi čtenář předlohy) celou dobu připadat poměrně nepříjemně. Na to nepotřebuju film. Možná by další shlédnutí (hlavně originálu) zvýšilo hodnocení, ale k tomuhle filmu se asi brzo vracet nebudu, takže tak 2,5*. [tv, dabing]

Atlas mraků (2012)

Když Tom Hanks v rozhovoru machroval, že v tomhle filmu je všechno, měl docela pravdu. Tahle monstrózně velká projížďka dobama, žánrama a liniema poměrně dlouhou dobu vůbec nepůsobí jako by se někdy měla pospojovat do jednoho celku, jenže díky stopáži na to má vážně dost času, a tak člověk fascinovaně hledí jak se několik filmů co by obstály samostatně konečně spojí a dává smysl a je to obrovský a je tam vážně všechno a divákovi vybuchuje hlava a... o čem že to vlastně bylo? Co byla ta myšlenka která celý ten děj spojovala? Vlastně nevím. Vlastně na tom nakonec asi nezáleží. Je to tak monstrózní, že si toho divák třeba nevšimne. 4*-5*. [kino, originál]

Bláznivá runway (1999)

V první půlce to vypadalo slibně, Cusackova samolibá postava nemůže ustát, že už není nejlepší, a tak v tom vidí jedině rivalitu ze strany nováčka, to povede k paranoie a stane se nějaký průser. Jenže všechno se nakonec obracelo jinak, a z mýho pohledu k mnohem nezajímavějšímu snímku. A když si to projdu zpětně, bylo to vlastně dost dlouhý. Navíc mám pocit, že Cusack hraje vždycky stejnýho chlápka, ehm. Lepší 2*. [tv, dabing]

Borealis (2013) (TV film)

Pilot k seriálu, kterého se evidentně nedočkáme, a kdybychom se ho dočkali, minimálně já bych asi po pár dílech zapomněl, že ho sleduju. O jeho existenci jsem se dozvěděl přes Michelle Harrison, co mi v paměti utkvěla kdysi dávno svými štěky ve Výplatě a Hvězdné bráně, a možná i proto byla její postava jediná, která mě víc zaujala. Plusem je tak ještě prostředí, takhle vypadá opravdová Kanada, aspoň ta arktická. Jenže to je tak všechno co ve mě shlédnutí zanechalo. Samotný pilot se hodnotí těžce, takže slabší 3*, kdoví ale jak by na tom byl seriál. [originál]

Continuum (2012) (seriál)

Podle mě jeden z nejlepších sci-fi seriálů současnosti (bez definice současnosti), který mě doufám ve druhé řadě nezklame, a zároveň který doufám včas skončí, ať netrpí natahováním. Cestování v čase můžu, zvlášť když se všichni snaží přijít na to, zda se snaží budoucnost změnit, nebo naplnit, a čím dál tím víc není jasné, kdo jsou ti dobří, kdo ti špatní, a není to jasné ani samotným postavám. Rachel Nichols je skvělá, další postavy dost dobré, přítomnost 'Brejtaka' a 'Kuřáka' je jen jednou z mnoha velkých třešní na dortu. Vřele doporučuju a čekám na další řadu. Solidních 5* [originál]

Franklyn (2008)

Zezačátku to působilo originálně a s velkým potenciálem, až jsem se divil, že jsem o tom dřív neslyšel. Vrtalo mi hlavou jak složitě se různé linie a světy můžou propojit (po zkušenostech s Atlasem mraků) a doufal jsem, že na konci přijde to něco, po čem mi vybouchne hlava a ukáže se jak to bylo geniální. Ale jenže ono moc ne. Film skončil, vyšuměl, a zase na něj zapomenu. [tv, dabing]

G. I. Joe (2009)

Bez větších nároků na mozek jsem se dobře pobavil filmem který vypadá překvapivě dobře na to z čeho vzešel, potěšil a překvapil mě výskyt mnohých herců co jsem nečekal, pokochal jsem se Rachel a zavzpomínal si na Robot Chicken. A to mi na obyčejný večer bohatě postačí. [originál]

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Já byl od začátku skeptický. Pána prstenů, Silmarilion, Nedokončený příběhy - to všechno jsem hltal, několikrát. Hobita jsem přečetl až napočtvrtý, a to jen proto že jsem na něj šel do kina. S filmem je to podobný. Samozřejmě jsem rád viděl víc Středozemě, ale proč nenatočit třeba ultrarozšířenou verzi Pána prstenů? Zkrátka mě znepokojuje, že v rámci Tolkienova univerza dostane nejvíc prostoru tahleta pohádka. Doufám, že další díly to napraví, ale zatím slabší 4* a vracím se k miliontýmu sledování rozšířenýho Pána prstenů. [2d kino, originál]

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Objektivně to na 5* není, už jen kvůli tomu jak seriál utrpěl svým natahováním. Během páté řady jsem seriál přestal sledovat, protože jsem na něj prostě zapomněl. Teď jsem ho zpětně dokoukal, abych zjistil jaký je teda to slavný velký zakončení. A tím je zakončení třetí, nikoli pátý řady. Samostatné díly jsou skutečně novodobá Akta X, ale hlavní mytologická linie seriálu je pro mě existence druhé strany a tu uzavírá třetí řada. Tak či tak, Pattern, ZFT a "next item" Mr. Jonese už nikdy nezapomenu a rád se budu ke starším dílům časem vracet. [originál]

Iron Man 3 (2013)

No. Bylo tam toho moc. V Avengers toho teda taky bylo moc, ale v porovnání s nima to Iron Man 3 projel. V porovnání s prvním Iron Manem to taky projel. Na dvojku bych musel kouknout znova. Robert Downey Jr. se v reálu chová víc jako Tony Stark, než posttraumatický Iron Man, Pepper si to dost dávala, pořád nevím jestli tah s Mandarinem byl dobrý nebo ne, Extremis je na mě asi extrémněji komixovější (čti méně zkousnutelnější) než cokoli z Avengers (jo, to je asi paradox) a milion iron obleků je moc. Slabší 4*, uvidíme zda se mi to v hlavě časem rozleží, nebo jestli jen budou přibývat otázky typu "proč tam bylo tohle a co to má znamenat" (hlavně závěrečná operace, ale to bych moc spoileroval). [originál, kino, 2d] Poznámka: Během celého sledování filmu jsem si ani jednou nevzpomněl na 3D. Zjevně vůbec nebylo potřeba.