• Krátkometrážní

Exaella (2011)

Ruské cyberpunkové anime sci-fi - ale v japončine ! Vymakaný audiovizuál, priemerný príbeh, pomalšie tempo, sem tam niaka akcia. 3* a ½*

Wrong (2012)

Quentin Dupieux je zaujímavý režisér, má dobré nápady a spolupracujú s ním výborní herci, preto sa na jeho zvláštne filmy dá pozerať. No myslím si, že točí viac pre seba ako pre divákov. Zasmial som sa (aj keď nie moc) ale veľký dojem na mňa WRONG teda nespravil. Vraždiaca pneumatika bola určite lepšia. 2* a ½*

John na konci zemře (2012)

Budem asi jeden z mála, ktorí tento film vychvália a dajú mu plný počet, ale mne sa to fakt páčilo. Coscarelliho predošlé počiny ma príliš nezaujali, no JOHN DIES AT THE END je parádny úlet - zábavný, nepredvídateľný a dá sa povedať že aj celkom originálny. Má „gule“, je tam množstvo krvi a klasických gore efektov, neustále sa niečo zaujímavé deje... proste šialený film, na oddych a zábavu. Mnohí ho ale určite odpíšu so slovami, že je to somarina (ako to u podobných filmov väčšinou chodí), ale nenechajte sa odradiť, ak máte radi tento druh kinematografie (a režisérovu tvorbu) smelo do toho!

Superjail! (2007) (seriál)

Prvá séria - totálny masaker, Druhá séria - totálny masaker, ale nápady tvorcom trošku dochádzajú, Tretia séria - je najslabšia, ale aj tak je to stále totálny masaker.

Arrebato (1979)

Odo mňa len veľké odporúčanie, k deju sa nebudem rozpisovať, sám som o tomto filme pred projekciou nič nevedel a vám odporúčam to isté. Prezradím len, že ide o dosť zvláštny temný film, výborne natočený - taký malý, zabudnutý španielsky klenot. 4* a ½*

Bok po boku (2012)

Akoby to bolo niak tak narýchlo zlepené dokopy - dáme tam čo najviac známych osobností, každý si povie to „svoje“ k téme a niečo už z toho vylezie. Filmovému maniakovi ktorý sa trochu zaujíma aj o technickú stránku veci tento dokument zas až tak veľa nových informácií neprinesie, ale na druhú stranu musím povedať, že sa na to veľmi dobre pozeralo, preto dávam 4*

Survive Style 5+ (2004)

Pre mňa zatiaľ divácky najznesiteľnejšia a najzábavnejšia japonská podivnosť akú som videl. Super geniálne! 100%

Thursday Afternoon (1984)

Ambientné video pozostávajúce zo siedmich „video-malieb“, natočené vo vertikálnom formáte, čiže monitor alebo televízor musíte otočiť na stranu, aby ste obraz videli správne. Priznávam sa, nevidel som to celé v kuse (takže nebudem ani hodnotiť), ale tá hudba je nádherná a veľmi ukľudňujúca a k tomu tie pomali sa meniace obrazy nahej ženy... krása. Môžete si to pustiť TU

Das Deutsche Kettensägen Massaker (1990)

„Nemecký masaker motorovou pílou“, už len ten názov hovorí sám za seba... Post komunistický lacný trash plný násilia, krvi a totálne vyšinutých postáv - výborný Udo Kier ako vymletý fašista je nezabudnuteľný (škoda že je tam len chvíľu) ale ani ostatní herci za ním v ničom nezaostávajú. Celý film je vlastne len sled uletených scénok (pri jednej, kde starý dedo v teplákovej súprave naháňa ženskú medzi kríkmi s motorovou pílou v ruke, som sa skoro zadusil smiechom:) nemá to skoro žiadny dej, ale je to strašná sranda a asi aj tak bola táto „filmová rarita“ nakrúcaná - proste pre zábavu. A hlavne je to krátke, takže na niaku nudu tu nie je žiadny priestor.

Cosmopolis (2012)

Možno si raz prečítam knižnú predlohu k tomuto filmu a možno si ho potom pozriem ešte raz a potom sa mi bude páčiť viac. Nateraz mi zostal v hlave len obraz chlapíka voziaceho sa v limuzíne. Ale zase musím uznať, že niečo podobné ako COSMOPOLIS sa len tak nevidí... a tie dialógy čo sa tu vedú sú fakt sila (myslené v dobrom aj zlom zmysle). Kto čakal klasický Cronenbergov film plný násilia a úchylností (dosť zavádzajúci trailer) bude rozhodne sklamaný.