• Krátkometrážní

Parchanti (2010)

Efektne moderne (alebo moderne efektne) natočené, nič nové do žánru neprinášajúce a trochu zábavné – pozliepané z kúskov ktoré sme už mnohokrát videli v iných akčákoch. Takých tu už bolo... jednorázovka na jedno použitie.

Bullittův případ (1968)

Dokonalá automobilová naháňačka medzi dvomi dokonalými „svalnatými“ Americkými autami + priemerná kriminálna zápletka = BULLITT.

Ďábelské sémě (1977)

Ja som si najviac užíval ten démonický hlas Proteusa (hlas mu prepožičal Robert Vaughn) pri konverzáciách s ľuďmi – zo začiatku to boli „len“ inteligentné rečičky a potom prišiel naozajstný teror. Teror systému umelej inteligencie ktorý „myslí so silou a precíznosťou ktorá spôsobí, že mnoho funkcií ľudského mozgu bude zastaraných“. DEMON SEED v sebe skrýva podobné odkazy ako niektoré časti THE OUTER LIMITS - aj niektoré na prvý pohľad ľudstvu prospešné vynálezy môžu mať svoje temné stránky.

Sliz (1988)

Slizké gore zabíjanie a znetvorené telá. Pre niekoho nechutné, pre mňa sranda. Film sa netvári zbytočne vážne a snaží sa hlavne baviť - presne to, čo od takéhoto žánru očakávam.

Sluneční hrozba (1990)

Nepobaví, neurazí, bez napätia a s trikmi ktoré museli byť aj v roku 1990 na smiech. Lacné béčko. Odporúčam (ak náhodou nepoznáte) film s podobným námetom, no tisíckrát vydarenejší - SUNSHINE (s tým rozdielom, že tu slnko vyhasína)

Brána do záhrobí (1981)

Jediné čo viem ako tak na tomto „horore“ prekusnúť sú masky a pomerne dosť krvavé scény (ale aj to len tak na 1*). Všetko ostané je ale zlé (herci, atmosféra, réžia, strih, hudba). Slovo horor v úvodzovkách dávam preto, lebo mi na THE BEYOND nepripadá nič hororové – ja by som ho označil za Gore film (pár nechutných scén), inak zastávam názor že takéto filmy môžu vystrašiť jedine tak desaťročné decko. Otrasná nuda.

Naboso (2005)

Taká nenáročná Nemecká prostoduchá romantika. NABOSO nie je komédia kde sa budete šúlať od smiechu, no nie je ani trápna - veľké plus. Til ako debutujúci režisér (prvý film ktorý sám režiroval) odviedol slušnú prácu.

Nebeští jezdci (2008)

Ja už len potvrdím: naozaj to má skvelú atmosféru a vinikajúci vizuál - ako sme už u Mamoru zvyknutí.

Společenství vlků (1984)

Mmm.. tak hororová karkulka hej? Môže byť... Atmosféra premakaná dokonale - väčšinu scén je prostredie v ktorom sa film odohráva zahalené do hmlového oparu... a do toho tá hudba... + tie úžasné masky!!! Fantastický-hovorový sen.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Kvalitný HBO Tv film (Kvalitný herci a réžia). Príbeh jedného odvážneho muža zahraný jedným perfektným hercom.