Sin City - město hříchu (2005)

Opravdu zajímavá vizuální forma. Vypadá to skutečně jako rozhýbaný komiks. Takováto vizuální stránka je hodně netradiční a jen tak se nevidí, to se povedlo. Bohužel obsahová stránka za tou vizuální značně pokulhavá a z tohoto hlediska to již tak zábavné nebylo. Nezachraňuje to ani pěkná řádka kvalitních známých herců. Jinak musím podotknout, že předlohou jsem nedotčen, takže z tohoto pohledu nemůžu soudit a porovnávat. Slabší 4*, 70%

Rambo II (1985)

Pro mě znatelně lepší než jednička. Prostředí, atmosféra, náboj všechno na lepší úrovni než v předchozím díle.

Hard Boiled (1992)

První půl hodina je sice efektně natočena, ale postrádající jakýkoliv náznak nějakého příběhu. S postupem času se to trochu zlepšilo co se příběhu týče a už to nebylo tak bezduché. Celkově to ale na mě bylo až moc "výplachově" akční. Efektní kamera se tomu ale upřít nedá.

21 gramů (2003)

První půl hodina se mi zdála dost slabá. Vůbec první půlku filmu jsem se nějak do toho nemohl dostat. Ony střípky mi do sebe nezapadaly, byl jsem zmaten. Dokonce jsem od toho na chvilku odešel, ale nakonec jsem vytrval. Čím blíž konci, tím to bylo lepší a konec byl naprosto famózní, skvěle natočen. Benicio Del Toro byl vážně skvělý. Zatím nechávám hodnocení na 4*, ale určitě se na to musím podívat ještě jednou. --- Přidáno po druhém zhlédnutí: Temná atmosféra a zvláštní útržkovitá kompozice vyprávění příběhu na přeskáčku jsou spolu s hudebním doprovodem v podobě pár opakujících se kytarových tónů hlavními body, které charakterizují průběh tohoto filmu. Kompozice je značně originální, nicméně u mně to je asi hlavní důvod srážející hodnocení trochu dolů. První půl hodinu člověk tápe, ale pak již začíná být příběh a podání jasnější. Scénář je výborný stejně jako herecké výkony Del Tora, Penna i Naomi Watts. Musím hvězdu přidat. 84%

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Skvělá pohodová dobová atmosféra, kterou perfektně dotváří jazyková forma čerpaná z knížky. Výběr těch nejlepších českých herců, pěkný hudební doprovod a podkres, vtipnost to jsou další věci, které dělají ze seriálu špičkovou záležitost.

Bod zlomu (1991)

Akční krimi vyvážené stejnou možná i větší měrou dobrodružnými věcmi, surfováním a parašutismem. Atmosféra je příjemně uvolněná a člověk je ponořen do volnomyšlenkářského způsobu života surfařské komunity. Hodně se mi zde líbil Patrick Swayze a Keenu Reeves podal také kvalitní výkon. Pěkný filmík tak akorát na pomezí 4 a 5*. 83%

Smrt čeká všude (2008)

Film je složen z akcí, které musí řešit jednotka vojenských pyrotechniků. Není zde žádný příběh, prostě jen poslepované jednotlivé akce. Vypadá to tedy spíše jako "realistický" filmový dokument, což by nebylo nikterak na škodu. Tento realismus je ale na druhou stranu trochu podrýván některými věcmi, které se zde objevují. Například 12-ti letý kluk v Iráku v zapadákově uprostřed ničeho v pohodě mluví s vojáky anglicky. Pak tedy těžko říct kolik má tento film společného s realitou a kolik je toho přikresleno, ačkoliv si tento film hraje na to jak není realistický. Konec byl dobrý s tím jemným zaměřením na psychologii vojáka, resp. hlavní postavy a nastíněním důvodu, proč je vlastně vojákem.

Nejsem blázen (1994)

Tyhle filmy "o životě" já moc nemusím. Připadá mi to nemastné neslané, bez pořádného děje. Zavánělo to nudou, ale každopádně to bylo o trochu lepší než jiný film s Newmanem, co jsem viděl nedávno.

Soumrak (1998)

Slabých 50%. Šedý průměr, nebylo to moc zábavné.

Sběratel polibků (1997)

Velmi kvalitní thriller. Bohužel určité slabiny ve scénáři jsou patrné, ale atmosféra je dobrá a Morgan Freeman to táhne, Ashley Judd také dobrá. 80%