Babovřesky (2013) odpad!

Hlavu i patu postrádající Troškův majstrštyk, ze kterého čiší bezradnost a amatérismus režiséra. Je to nehorázný guláš nepříliš vtipných pokusů o gagy a trapných scének, které jsou chabě pospojované dohromady. O dialozích netřeba ani hovořit, nápad aby pohledal. 10%

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

Skvěle obsazený dojemný, leč trošičku až moc natáhnutý, film. Příjemná hudba jen dokresluje dobrý dojem. K maximálnímu zážitku bohužel něco chybělo. Možná trochu prostříhat nebo vyplnit něčím hluchá místa, kterých tu během těch více jak dvou hodin několik je. 78%

Štvanec (2003)

Dobří herci Del Toro a T. L. Jones zde bohužel nedostali moc prostoru k rozehrání hereckého koncertu. Je to pouze plochá "two men show" s pěkným prostředím, padnoucí hudbou a velmi efektními bojovými scénami s bojem na blízko. Bohužel tyto scény nedrží vzájemně moc pohromadě v jednom kompaktním celku. Chybí zde nějaká nosná příběhová linka, omáčka, která by to celé spojila. 60%

Experti (2006)

Dobrá hudba, příjemný Hádek, ale jinak to je o ničem a povedené vtipné momenty lze spočítat na prstech jedné ruky. 30%

Temný případ (2014) (seriál)

Skvěle napsané hlavní postavy s detailní psychologií táhnou tento seriál v čele s naprosto jedinečným výkonem McConaugheye. Pochválit je potřeba i masky. To jak měnili vzhled McConaugheye během první řady bylo výborné. 85%

Velký Gatsby (2013)

Bylo to příliš přebujelé a kýčovité po vizuální stránce. Výprava 20. léta prezentuje jako jakousi alternativní současnost. Činí tak jednak moderní hudbou, která je akorát v trochu dobovém stylu a jednak např. auty, která jsou ve stylu veteránů, ale až příliš vyšperkovaných. Třeba motor zní jak z moderního sporťáku. Ocenil bych dobovou výpravu se vším všudy a ne takto polovičatě. Dobrou věcí jsou některé melancholické, psychologické momenty podpořené i střídmějším vizuálem, např. symbolika s nedosažitelným zeleným světlem. 66%

Mys hrůzy (1991)

Film, ve kterém Scorsese vytváří atmosféru barevnými filtry (např. červená) a hudbou podobně jako Hitchcock např. v Psychu. I přes dobré okamžiky není tempo konstantně na tak vysoké úrovni po celou dobu filmu a obsaženy jsou také některé nedomyšlenosti v příběhu toho typu, že Cady ví všechno, jako by byl neustále přítomen v domě rodiny... 78%

Pamětnice (2009)

Vtipna prehlidka ceskych hereckych legend, kterym zde trochu chybi mladsi kvalitni herecky spoluhrac. 68%

Vojta Lavička: Nahoru a dolů (2013)

Zajímavý náhled na Vojtu Lavičku jako takového, lidi kolem něj, na romskou komunitu. Poměrně široký záběr, který ústí v to, že je dost věcí jen nakousnuto. Přes to působí tento časosběr velmi zajímavě. 80%

Havran (2012)

Film nabitý atmosférou Poeovy prózy a jeho verši. Zápletka je fiktivní a kombinuje různé části Poeových povídek. Jako celek mě to bavilo jednak z napínavého a mrazivého úhlu pohledu a jednak jsem se i dozvěděl něco z jeho postojů, myšlenek a tvorby. 75%