Bullet Train (2022)

Ani tak vtipné, ani tak svižné a ani tak gangsterské, jak se film tváří. Ale úplná tragédie to nebyla. Bylo to skvěle odvyprávěné, takže člověk nestratí přehled o těch milionech postav a jejich příbězích. Určo si to pustím ještě jednou až to bude někde na netu, ale celkově zklamání. Čekala jsem trošku něco víc nabušeného. 3*

Kde zpívají raci (2022)

Moc mě mrzí, že nemám přečtenou předlohu, protože film to byl moc hezký. Zajímavý příběh se sympatickou hlavní hrdinkou. No a ta příroda! Na to se tak krásně koukalo. 4*

Víly z Inisherinu (2022)

Byla jsem skeptická, když jsem na film šla. Říkala jsem si, že ty dvě hodiny se strašně potáhnou s tíhmle dějem. No a panečku, jak jsem se mýlila. Výborný film. Herecké výkony úžasné, hlavně Barry Keoghan který si podle mě zaslouží za vedlejší roli Oscara... Netradiční, zvláštní, originální a moc vtipný film. Moc jsem si ho užila.

Black Widow (2021)

Já mám prostě ty Marvelovky ráda. I ty, které jsou vlastně úplně zbytečné. Black Widow nepřináší do Universa nic nového, slouží prostě jako rozloučení se Scarlet Johansson. A na mě to zafungovalo. Rozhodně to není na úrovni Infinity War, nebo Winter Soldier, ale stopro film nevynechám při příštím Marvel Maratonu.

Bo Burnham: Inside (2021) (pořad)

Mistrovské dílo. Dost možná to nejlepší, co kdy bylo vytvořeno jediným člověkem. Robert se opravdu překonal. Neuvěřitelně dospěl jak v komedii, tak v muzice. Písně jsou chytlavé a jako vždy vás donutí se zamyslet. Bo nádherně vykreslil rozdíly mezi uměním a umělcem a vlastnoručně vytvořil úplně nový žánr stand upu. 5*

Boxing Day (2021)

Ale jo, jde to. Bála jsem se, že si to bude pohrávat s formátem Lásky Nebeské, ale naštěstí se ten film houpnul jiným směrem. Příjemná romantická komedie s Vánočním nádechem. Všichni herci jsou sympatičtí a film utekl rychle. 4*

Cesta do Ameriky 2 (2021)

Rozhodně to není horší než první díl. Problém je, že v 2021 tento humor nefunguje tak, jak fungoval v 1988. Ale je to vtipná podívaná a fakt mě překvapilo kolik původních herců se do filmu vrátilo. Bavilo mě to, i když jsem složitě překousávala tu stupiditu celé hlavní zápletky. 3*

Čas (2021)

Strašně zajímavý námět. Provedení a výprava fajn, ale ten scénář a herecké výkony to hrozně potopili. Celou dobu jsem přemýšlela, jestli je ten film vlastně hrozně dobrý nebo totáílní sra*ka. A stále nevím. Takže 3*.

Dívka ve vlaku (2021)

Kdyby se tento film skřížil s tím Americkým, byla by z toho konečně ucházející adaptace knihy. Narozdíl od Amerického filmy se tohle zpracování drželo knihy více, ale vypustili plno detailů a pak si na konci úplně vymysleli nový konec. Nebo lépe řečeno si připsali další konec po knižním konci. A to bylo tak dementní, že mi tomu fakt nechtělo věřit. A hlavní herečka byla úplně mizerná. Vlastně tam většina herců podala podprůměrný výkon. 3*

Flora & Ulysses (2021)

Roztomilý filmík, díky kterému jsem měla možnost vidět plno herců, kteří už se dlouho nikde neukázali. Dětská příjemná ptákovinka. Kdyby mi bylo 10, určitě bych jela opáčka pár dní nonstop. 3*