Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Respect (2021)

Aretha byla samozřejmě neuvěřitelně nadaná zpěvačka a muzikantka, bohužel její život asi nebyl dost zajímavý pro 150minutový film, protože to byla nuda. Nějaký respekt, růst, síla nebo ani nic podobného z toho filmu nesálalo. Pokud bych měla Arethu soudit podle snímku, tak to byla hloupá tichá puťka, která prostě jen uměla zpívat. A to si Ms Franklin určitě nezasloužila. Škoda, doufala jsem v Oscarovku. 2*

Free Guy (2021)

Asi by to ode mě dostalo 5* i kdyby to byl 2hodinový sestřih Ryan Reynoldse jak ráno zdraví svou rybičku. Ale všechno ostatní bylo super taky. Plno Easter eggs a výborných známých tvářích. Přesně co jsem od filmu čekala. Nebere se vůbec vážně a člověk se hrozně nasměje. 5*

Čas (2021)

Strašně zajímavý námět. Provedení a výprava fajn, ale ten scénář a herecké výkony to hrozně potopili. Celou dobu jsem přemýšlela, jestli je ten film vlastně hrozně dobrý nebo totáílní sra*ka. A stále nevím. Takže 3*.

Stillwater (2021)

Výborné drama. Matt Damon předvedl skvělý výkon a film si rozhodně zaslouží nějaké to ocenění. Jediné mínus bych asi dala stopáži. Mohlo to být o chlup kratší, jelikož ke konci už se to trošku táhlo, ale jinak nemám co vyčíst. Stylově mi to hodně připomnělo Erin Brockovich. 5*

plakát

Bo Burnham: Inside (2021) (TV pořad)

Mistrovské dílo. Dost možná to nejlepší, co kdy bylo vytvořeno jediným člověkem. Robert se opravdu překonal. Neuvěřitelně dospěl v komedii tak v muzice. Písně jsou chytlavé a jako vždy vás donutí se zamyslet. Bo nádherně vykreslil rozdíly mezi uměním a umělcem a vlastnoručně vytvořil úplně nový žánr stand upu. 5*

Black Widow (2021)

Já mám prostě ty Marvelovky ráda. I ty, které jsou vlastně úplně zbytečné. Black Widow nepřináší do Universa nic nového, slouží prostě jako rozloučení se Scarlet Johansson. A na mě to zafungovalo. Rozhodně to není na úrovni Infinity War, nebo Winter Soldier, ale stopro film nevynechám při příštím Marvel Maratonu.

plakát

Poslední dopis od milence (2021)

Bohužel jsem zklamaná. Knížní předlohu jsem četla kdysi, a rozhodla jsem se jí přečíst znovu, než jsem šla do kina. Možná to byla chyba. Film by se mi asi líbil více, kdybych si bývala nepamatovala tu knihu. Úplně změnili charaktery postav (i vizáž), úplně zabili jeden zvrat, který v knížce fungoval výborně a kvůli vynechání jistých událostí z knihy působily některé postavy dost hloupě. Škoda škoda. Raději sáhněte po knize. 3*

plakát

Rychle a zběsile 9 (2021)

V rámci žánru (stupidní filmy) je to docela dobré. Stejně jako všechny F&F je to prostě ulítlá hovadina, ale rozhodně pobaví a nenudí. 4*

Supernova (2020)

Čekala jsem emocionální vycucávačku, ale on je to vlastně strašně příjemný snímek o lásce, oddanosti a podpoře. Kapesníčky nebyly potřeba, ale srdce mi maličko posmutnělo během filmu. Oba herci předvedli úžasné výkony a já si ráda film jednou zopakuji. 4*