Aquaman (2018)

Nejsem fanoušek DC tvorby, ale stejně jsem tomu dala šanci. Na některé speciální efekty pod vodou se koukalo hezky, ale jinak je to pouze kýč, který se snaží být vtipný, ale vůbec mu to nevychází. "Kolega" Marvel prostě umí s humorem pracovat lépe. Já osobně se nudila i u akčních scén a u finální bitky jsem dobrovolně zavřela oči a na pár minut si zdřímla. Nic pro mě. 2*

Arrow (2012) (seriál)

Tak já nevím. To co jsem viděla mě bavilo, ale neprokousala jsem se první sérií. Skončila jsem u ... asi desátého dílu a od té doby jsem neměla chuť si pustit další a už je to pár měsíců. Takže tak. Třeba tomu dám jednou druhou šanci :) 3* ///EDIT.. o dva roky později: Dokoukáno a čekání na nové díly. Přes svou stupiditu a špatné herecké výkony je na tom něco chytlavého :)

Arthur (1981)

Skvělá komedie, o jejíž vysoké hodnocení (tedy v mém případě) se zasloužil hlavně John Gielgud a jeho postava sluhy. Typický krásný suchý britský humor. 4*

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Ne-e. A já se na to tak těšila. Celé to bylo o stylu a efektu, až tvůrci zapomněli na to, že by to mělo být i zajímavé. Příběh je otřepaný a neoriginální, herecké výkony silně pokulhávají a těch "šokujících" odhalení je tam až příliš. Na druhou stranu fajn soundtrack a dost povedené akční scény. Takový průměr no. 3*

Ave, Caesar! (2016)

Absolutní trapná slátanina, které chyběla už jen veverka na kolečkových bruslích. Jinak tam opravdu bylo vše. Nějaká pocta? Ale kdepak. Film má opravdu hodně špatných aspektů a zvláštní je, že to ten film ví. Jinak si neumím vysvětlit to hvězdné obsazení. Asi si tvůrci řekli, že na každé filmové bebíčko použijí jedno hvězdné jméno jako záplatu. Ale nepomohlo to. Vůbec nevím, co tím snímkem chtěli básníci Coenové říci. A ani to už vědět nechci. Z kina jsem odcházela nejen zklamaná, ale trošku i znechucená nad tím, co to dnes vlastně lidé točí. 2* (asi vážně jen za ty herce a za stepovací scénu) a už nikdy více. 2*

Avengers (2012)

"That's my secret, Cap: I'm always angry" Málo Hulka, ale jinak super! :) Vtip parádní, závěrečná bitva super. 4*

Avengers: Age of Ultron (2015)

What about the elevator? Elevator isn't worthy..." První hodinu jsem si říkala, že jsem teda čekala víc, ale hodinu a půl dlouhé finále to pekelně zachránilo. Dějově to maličko pokulhává, ale na druhou stranu jsem se dočkala pořádné dávky humoru! Což je pro Marvela normální, ale tady jsem se nasmála fakt extrémně. Bohužel většina vtipů byla zabita v překladu titulků :-/ Ale film jako takový je to super! Nejraději bych se na něj šla podívat hned znovu. 5*

Avengers: Endgame (2019)

Milion hvězd pro tento film. Jedna za každý pocit a slzu při sledovní. Pořádný komentář napíšu až po druhém-třetím zhlédnutí, ale OH MY GOD! YES! 5*

Avengers: Infinity War (2018)

Pane Bože, to byl nářez!!! Geniální. Nejlepší MCU, co jsem viděla. Posledních 10 let nás káždá post credit scéna lákala na tento moment a ten film předčil všechna má očekávání. Thanos je výborný záporák a hlavně dost komplikovaná postava. Není to žádný typický hnusák, kterého nemůžute vystát. Má charisma a dá se s ním soucítit. Zároveň z něj jde hrozný strach. Nebudu se vyjadřovat ke všem postavám, protože známých tváří tam bylo tak přes 40, ale zmíním bromance Spiderman - Iron Man, jelikož ti jsou spolu na plátně k nezaplacení. A když se do toho přimotá ještě Dr. Strange, je o zábavu postaráno. Prostě brilantní pecka. Jedna věc mi vadí, ale tím se bohužel nevyhnu spoileru. Takže *****SPOILER**** Ke konci mě hodně zklamala jedna věc. Když se stane, to co se stane a postavy začínají pomalu mizet... Pokud chtěli tvůrci, aby si alespoň někdo naivně myslel, že opravdu zabili půlku hlavích postav, neměli zabíjet postavy, u kterých je potvrzen další film v příštích letech. Můžeme se těšit na Black Panther 2 a Spiderman 2 atd... takže neexistuje, že jim na to někdo skočí. Tím pádem je ten cliffhanger úplně k ničemu. Protože až dostanou ruce na Time Stone, jednodušše vrátí čas a bude. Speciálně když jsou všechny duše zachované v Soul Stone, jak jsme viděli na konci s mini Gamorou. Spočítat si to není tak složitý. Jen doufám, že v poražení Thanose bude mít nějakou velikou roli Tony, jelikož odmítám věřit, že by ho Doktor za takovou cenu zachránil pouze z čistého sentimentu. Musel při těch svých meditacích vidět, že ta jedna jediná možnost zvítězit, závisí na Tonyho přežití. ***** KONEC SPOILERU***** No já jsem prostě naprosto nadšená. Hned zítra na to běžím do kina znovu... a pak brzy snad ještě jednou. Tolik fórů, které si nepamatuji.... 5*

Await Further Instructions (2018)

Béčkové něco, co se tváří jako horor. Není to originální, ani dobře natočené. Herecké výkony jsou jak ze školního představení a vizuální efekty snad ukradli z původního Vetřelce. Hudba, jako jediná, byla docela zajímavá. Díky bohu za krátkou stopáž. 2*