Avengers (2012)

Upřímně řečeno, poté,co už nějakou chvíli slýchám pověsti o dechberoucím scénáři, mne docela nemile překvapilo, že Avengers jsou ne úplně nejlépe fungující, poněkud rozvleklý a ne až tak zábavný akční film. Nejvíc to odnesl chudák Loki, který ač nejvíc ňuňu (scéna v opeře byla přímo boží), je celou dobu za kreténa s trololo motivací. Naopak doceňuji o něco menší množství patosu, než bývá v superhero záležitostech obvyklé. Též bod za Hulka, jenž konečně dostal něco jako osobnost, ostatní byli spíš horší - třá Black Widow fakt nešlo věřit, že dokáže někomu epicky nakopat gluteus maximus a Hawkeye by zase mohl sloužit jako zarážka do dveří. Jediné, čemu jsem se nedivila, byl kápo USA, který je opravdu takový blb, jak slibuje jeho jméno i kostým. A vypadá jak z náborového plakátu Luftwaffe, cha. Ovšem rovnou říkám, že bych nad tímhle asi mávla rukou v moment, kdy bych se po celou dobu trvání bavila, což se žel tak úplně nepodařilo.

Godzilla (2014)

Má slabost pro kaijū eiga (DPČ, Gojira v kině!!!) je veliká, nicméně lidský faktor (jako obvykle) všechno zkazil. Vyházet z filmu lidské postavy a nechat je pouze v roli stoických statistů jako byl dr. Serizawa, byly by to na skoročisté 4*, takhle smůla. Hlavní hrdina byl totiž příšerný po všech stránkách, totální herecké dřevo a jeho linie debilní. Kdyby ve světlech ramp a tmě výpadnu elektřiny raději zůstal jeho otec, lépe napsaný i zahraný, tak bych výrazně lépe zkousávala, že se tam lidi o něco snaží. Statečný černoch v autobusu olol. Naproti tomu skvělá monstra, záběry i cit pro gradaci soubojů.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Quicksilver pravítkuje! Magneto a Mystique sice nejspíš cestou od First Class potratili půlku mozkových buněk (Magneto možná i víc), konec je rozplizlý, ale mladý profesor v modu stará smažka to zachraňuje důkladně. Akční scény gut, CGI sem, CGI tam a nápad se stadionem byl parádní. A jelikož mé břednutí do bahna nenáročné zábavy pokročilo již natolik, že čtu superhero comics, pobavily některé narážky. Jen bych příště poprosila nebát se víc řezat, nemusí přece každý blockbuster trvat dvě hodiny, zrovna Days of Future Past by svižnost slušela víc.

American Mary (2012)

Přes slibný námět málo úchylné a absence detailnějších záběrů dosti zamrzí, avšak stále je to docela příjemný film. Btw. doceňuji práci s rukama páně chirurga, jakož i jeho zoufalý nářek posléze.

X-Men: První třída (2011)

3,5* - možná změna hodnocení vyhlazena. Kdyby se obtěžovali šetřit patosem a nechali Bacona, když mluví německy, předabovat (na začátku mi krvácely uši), asi bych tolik neváhala, neb film z rámci žánru "nenáročná zábavná podívaná" funguje dobře...jen to občasné projití slzavým údolím vážně nemuselo být. Ovšem, když to porovnám s takovým Thorem, je First Class vážně o třídu (che) výš. Dokonce mě tu ani nikdo nerozčiloval natolik, abych mu přála smrt v bolestech, což je skorem zázrak.

Rebel bez příčiny (1955)

Nuda bez konce. Ba ne, zas tak hrozné to nebylo, ale příčinu rozdává film vrchovatě, zato rebelství se krotce až stydlivě drží v mezích značně úzkorprsého zákona. Dean mi jako nějaký zvláštní herecký zázrak nepřijde (jako sexsymbol už vůbec, slizoun) a Natalie Wood je dokonalý nomen omen.

Megan is Missing (2011)

Na celém 'filmu' bylo zdaleka nejlepší to jídlo, které jsem si k němu vzala. Jinak ať se na mě někdo klidně zlobí, ale sledovat hodinu dvě nesnesitelné a nepříliš hezké pizdy, an tlachají do webkamery a na konci být odměněn krátkým (avšak přesto zbytečně dlouhým) dokumentem z těžkého života amerických hrobníků, kteří musí pracovat i v noci a nevyhovujících podmínkách...nein. Formát found footage je ZLO a kdyby ho někdo vaporisoval, vůbec se nezlobím (čest těm cca dvěma docela slušným výjimkám).

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

3,5* - nahoru zaokrouhleno díky kapitánovi, který je zkrátka kurevsky boží. Další klady: Borgové, Klingoni, ostatní emzáci, android Data. Zápory: zbytek posádky, zejména poradkyně Troi a uhrovitý mladík (žel skrytý za monitory méně často, než by se slušelo) Crusher. U některých überhumanistických či příliš sentimentálních dílů jsem též měla tendence mlátit hlavou do zdi, ale pak jsem si dala Earl Grey a dobrý.

Nákaza (2011)

Dobré, nehysterické, nevydírací, leč lehce sedativní s poněkud rozplizlým koncem. Povedená hudba. 3,5* [SPOILER] Za všechno může kácení deštných pralesů!