Aguirre, hněv Boží (1972)

Neuvěřitelně krásné ztvárnění marnosti, bezvýchodnosti a šílenství. Excelující Klaus Kinski, který skvěle hraje očima - téměř nemění výraz tváře, zato oči jsou proměnlivé až hrůza..něžně hledí na dceru a vzápětí probodává zuřivě pohledem toho, kdo nesouhlasí s jeho návrhem..opravdu velmi působivé.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Faktické chyby, občas podivné titulky (Fuka začal hulit u překládání?), spousta uslintaných, rádobydojemných okamžiků versus pár zajímavých nápadů. Navíc se mi film nelíbí po ideové stránce - to, co udělali mé nejolíbenější postavě (tj. starému pánovi Magnetovi) a Jean Grey (s tím koncem si snad ze mě někdo dělá legraci) je neodpustitelné.

Underworld: Evolution (2006) odpad!

Hromada na sebe navršených nudných akčních scén, dějová linie neexistuje, špatné triky, masky i režie, herce naneštěstí neposoudím, pochybuji, že ze scénáře se dalo vytěžit něco k hraní. Kate Beckinsale má dobré oblečení a tím positiva hasnou jak život nemrtvého v očistném plameni.

Hledání Země Nezemě (2004)

Dle jednoho soudruha spoluhodnotitele asi nemám srdce, ale tento film mne rozhodně "nedostal". Ačkoliv tam vyloženě hloupá a zbytečná byla jen jedna scéna (+ jen pár imho uslintaných), nedá se říci, že bych toto chtěla vidět ještě jednou...krásná výprava a barevná stylisace...ale to je tak vše, čím jsem byla zaujata. Některé scény byly vyloženě veselé (ne neúmyslně, prostě vtipné milé scénky) a já se až do konce filmu ani nad jednou neusmála, natož aby mi u některé z dojemných tekly slzy. Oceňuji, že se režisér nesnažil diváka donutit podpásovkami k tomu, aby prosmrkal všechny zásoby kapesníků, ale opravdu více než tři hvězdy dát nemohu. Hezký, barevný, ale naprosto nezajímavý film. Škoda.

Osudový dotek (2004) odpad!

Nebyla jsem ani schopna tuhle hloupost dokoukat. Trapní a nesympatiční herci (zejména A. Kutcher, to není herec ale biologická zbraň), vršení jedné nesmyslné scény na druhou, nelogické jednání plochých postav, průhledné a předvídatelné "zlomy"...

Malá mořská víla (1976)

Temně modrozelený podmořský svět, podivné účesy , psychedelická hudba, křehká hlavní hrdinka, tragický konec...asi nejlepší zpracování Andersenova klasického příběhu, který jsem kdy viděla. Jen ten princ se mi příliš nezamlouval.

Topâzu (1992)

Kombinace hodně černého humoru s perversí a tragikou. Zvláštní film, uchvacující a chladný. I přes to, že se tam objevují zvrácené obrazy dekadence, je čistý a průzračný jako onen růžový topaz.

Město andělů (1998) odpad!

Remake Nebe nad Berlínem, to by měli zakázat:(. Humus, celou dobu jsem si představovala trudný konec celého štábu, navíc N. Cage nemusím a M. Ryan mi přímo vadí. Tento film byl čirý masochismus.

E.T. - Mimozemšťan (1982) odpad!

Nejhnusnější filmový návštěvník z vesmíru! Když jsem tento film viděla poprvé v 5ti letech, hrozně jsem se ho bála, vypadal jako nestvůrný oživlý mozek, když jsem ho zhlédla o 10 let později, byla jsem už pouze zhnusena - nechutně infantilní scénář, hlavní obluda, odporně roztomilí dětští hrdinové..je to pro mě prostě odpad! a hotovo.

Zámek hrůzy (1999)

1* za dobré výtvarné zpracování, zbytek filmu je naprosto tragický, hloupý a nudný.