Království bílé čarodějnice (2014)

[OBSAHUJE SPOILERY] Důrazné varování: film si třetí hvězdu zasloužil jen a pouze tím, jak moc dokázal být v některých okamžicích Trololo, takže hledá-li někdo kvalitní historické wuxia drama, nechť jeho kroky zamíří jiným směrem, s reálným Case of the Red Pills má společného jen velmi málo. Zde jsou k nalezení tradiční ňuňu CGI obrázky zaručeně neexistujících krajin, plejáda nelogicky se chovajících postav v čele s hlavním hrdinou, jemuž výraz prostoduchého optimismu ala reklama na šampon sleze z obličeje jen v moment, kdy hutně trpí a jeho milou, která sice na rozdíl od něj asi něco ví, ale moudře mlčí, co kdyby to náhodou mohlo zachránit situaci. Dobří jsou také Wudang mniši, kteří v jeden moment hrdinovi spílají, že již není členem klanu, aby následně zničehožnic (OK, po jedné z několika vydatných promluv na téma nutnost sjednocení v obraně Národa, ale jelikož ji Yihan pronášel v uzavřené jeskyni, moc netuším, jak by ji mohli slyšet) přiběhli a prohlásili, že nyní již vidí vše v širším kontextu a jsou zase kamarádi. Mniši ex machina. Jediný, kdo projevuje známky pokročilejší inteligence je záporák, který se nevykecává, když má příležitost, tak podřezává a nepromarní šanci blokovat rukojmím. A dokonce má něco jako backstory. Sice posléze projevuje dosti zvláštní módní vkus a zavdává příčinu k dohadům na téma fungování Hedvábné stezky v 17. století a doba dodání kožených oblečků z berlínského Lederszene krámku do odlehlé čínské province, nicméně važme si takových padouchů, jsou málo viděný druh a i tenhle nám vymřel. Ono to vlastně vymřelo všechno, pardon, povedený páreček ascendoval za zvuků řádně kýčovitého popu coby hvězdy na Nebesa.

Lucy (2014)

Důsledná píčovina. Luc Besson začal zřejmě ke kokainu sypat něco halucinogenů a u toho se díval na dokumenty o zvířátkách a vzniku vesmíru. Nezapínat při sledování mozek (vůbec, mohlo by se to nevyplatit), jako zábavná & zběsilá jednohubka ovšem Lucy funguje slušně. Škoda obsazení titulní role - ne že by tu byla Scarlett Johansson nějak špatná, pouze bych hodinu a půl raději koukala na hezčí ženskou. Btw. moc mě pobavilo, že (zřejmě) největší drogový kartel v Taipei ovládá korejská mafie. A fascinuje mě, že má Besson pořád něco jako rozpoznatelný rukopis.

Procitnutí v Garden State (2004)

Zach Braff měl asi po zjištění, že ho antidepresiva drobet vymazala takovou radost, že se o ni musel podělit s celým světem. Bohužel přitom zapomněl na fakt, že ho antidepresiva drobet vymazala. Tedy, Garden State vlastně není nijak zvlášť špatný film, jen mám k tématu 'XY se rozjede z City do rodného Řepákova hledat sám sebe a vrtat se ve starých ranách, aby našel kromě sebe sama i lásku' jakousi averzi a konkrétně zdejšího hledače bych s chutí poslala do mišelinky tahat gumy.

LEGO® příběh (2014)

[OBSAHUJE SPOILERY] Kdyby se drželi pouze v Lego světě a nelezli do sklepa, hodnotím výš. Ta šílená kostičková dystopie, vymývací TV pořady (o brutal popsongu nemluvě), tuna popkulturních narážek a absurdního humoru je totiž velmi dobrá a u Cloud Cuckooland s Unikitty v popředí jsem došla k názoru, že chci kontakt na dealera, ale ten konec, mňo... Konflikt mezi tím, jak si hraje dítě a jak si hraje dospělý, ergo chaos versus spořádaně postavené město, kde má každá kostička své pevně přilepené místo, potažmo konflikt mezi starým legem, z něhož se dalo postavit cokoliv a novými omezenými stavebnicemi sice není špatný nápad, ale povšimněte si, že hrát si možno až v moment, kdy to President BusineSS dovolí, protože nechce vypadat zle. Jestli v tomhle někdo spatřuje podvratnost, měl by si jít vyměnit oči. Lego Movie je film chytrý a zábavný, avšak měla bych jej výrazně raději, kdyby se vychcaně nesnažil předstírat, že mu jde o nějaké hodnoty. Při zpětném pohledu mne navíc lehce našňuplo, že absolutní nýmand a král průměrnosti byl nakonec klíčový, protože měl týmového ducha, což zní jak moudro z příručky pro HR mrdky. Nicméně - bavila jsem se dobře a žádat od takového filmu podvratnost by bylo poněkud...naivní. A zlomyslně mi táhla hlavou představa, jak na Everything is awesome radostně křepčí stáda sluníčkářů s plackou Svobodu Tibetu.

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007)

Neředěné Trololo! Hernán "ta nejlevnější paruka z fundusu" Cortés a banda jeho neschopných poskoků dobývají kmen o síle cca sedmi obyvatel a jedné chýše a bojují sedvěma úžasně animovanými dinosaury - mám dojem, že první Quake měl lepší textury, než zdejší příšerky. Neuvěřitelné repliky - Proč ho držíš jako zajatce? - Napadl nás! - Ale pouze preventivně! Spletli jsme si vás s nepřáteli. střídá dýchavičná akce a všichni nehrají jak o život. Zvláštní pozornost si zaslouží triky orgánového charakteru, tolik dřevěně vypadajích nohou, kečupu a prašpatných masek i rekvizit jsem neviděla, ani nepamatuju. Výtku si však zaslouží trapná cudnost; koženkové bikini model milion let před Kristem (TM) sice pro Rusáki toprí, ale tohle je počin, který si o hrdé ukázání koz vyloženě říká. Pro dokonalý zážitek sleduje s CZ dabingem.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

/po dvou dílech zatím bez hodnocení / Hmm, tak morzakor v pohyblivých obrázcích, pravíte. A mně se to zatím docela líbí, brak mám v nemalé oblibě; jen mám obavy, že se bude Penny snažit o "něco víc" a trudně se jí nepovede. Avšak kdyby se povedlo, ej, to by bylo veliké dobro. Nicméně, občasné nudné žvanění postav spíš varuje, že vydají-li se touto cestou, skončí v pekle. Btw. záhada, zda Eva Green umí předvádět i něco jiného než hysterickou čubku zatím nerozlousknuta, ale sem se její styl znamenitě hodí. Vůbec je obsazení povedené, až na kurvu v podání Doktorovy Rose, kterou už jaksi nemůžu vystát a navíc vypadá jak mladá Veškrnová po ráně lopatou na tlamu.

Tokyo Ravens (2013) (seriál)

Ultrademence. Nemálo fanservice (na své si přijdou i milovníci furries, hoho) a ještě jsem zatím neviděla anime, které by vypadalo, že půlku dílu tvoří něco jako děj a druhou polovinu brutální filler. Na rok vzniku otřesně statická animace s komickými doplňky v podobě 3D potvor. Hlavní hrdina je takový debil, že by vedle něj Gourry ze Slayers vypadal jako intelektuál. Popravdě, je to tak moc G! a Trololo, až se dobře bavím. [ohodnotím po zhlédnutí všech dílů, neb není vyloučeno, že mě to časem začne štvát]

Lana Del Rey - Born to Die (2011) (hudební videoklip) odpad!

Do posledního zamávání řasami vykalkulovaná rebélie v mezích zákona: Miss Novokain + Suicide Boy, tygři, květiny, teplé barvy, sdílený joint, láska a smrt. Ach! Opulentní víření smyčců, přičemž slovo "opulentní" je psáno písmem velkým jak socha svobody a k tomu Lanin unylý přednes na téma Jsme tak mladí, krásní, potetovaní, zmatení a přece musíme zemřít. Ach!! Mám sice slabost pro jistou přepíčenost, jenže když někdo dávkuje nevhodnou značku po tunách a přilévá hektolitry sentimentu za zvuků Ódy na marnotratnost, většinou mi začíná cukat levé oko a dojetím to není.

Strážci Galaxie (2014)

Příliš mnoho patosu, celkově film nedrží nijak zvlášť pohromadě, je příliš dlouhý a předvídatelný až běda, ale bavil náramně. Pouze mne nemile překvapila krotkost, zejména v kombinaci se jménem režiséra. Ovšem jako vtipný nenáročný snímek se spoustou CGI a nezbytnou dřendou přátelství (TM) je to použitelné velice velmi; vlastně se mi Guardians of Galaxy líbili víc, než vychvalovaní Avengers. A Rocket je kurevsky boží.