Žízeň (2009)

Příběh o chtíči, hříchu a vykoupení...

Sanatorium (2004)

Přímo ďábelsky zmatené, po pravdě vůbec nevím, o co tu vlastně mělo jít (z té parodie na děj to fakt poznat nešlo), scénář asi byl tvořen stylem 'budeme něco točit a počkáme, co nás při tom napadne'. Ale tu hodinu a půl se mi na Virginii Ledoyen i Lou Doillon koukalo vážně moc hezky, pár lekaček bylo celkem povedených a vůbec docela slušná obrazová stránka dosti převyšuje nedormlý obsah.

Zbraň odplaty (2008)

Třetí hvězda je čistě za povedený závěrečný masakr, děj předcházející byl sice umně (až na souboje - ten nepěkně častý způsob zobrazování bojových scén 'hlavně aby nebylo nic vidět' mi už leze pořádně na nervy) natočen, ale jinak byl mdlý až běda. Ale pobavila mě ta ultrahustá masáž národního cítění Korejců, vsadím se, že při odchodu z kina ani jedno šikmé oko nezůstalo suché.

Stmívání (2008)

Upřímně řečeno, čekala jsem, že Twilight bude film více než méně hloupý, obsazený dementními postavami, které mezi sebou komunikují pomocí pitomých dialogů. V tom mne nezklamal, ovšem jsem možná trochu naivně doufala, že tím bude i (nechtěně) humorný, což se mi tedy spíše nesplnilo. Kromě výše zmíněných negativ je tato upíří romance také nudná a natahovaná až běda, byť občas se člověk nad některými těmi promluvami pousměje. Positiva: kamera a barevné ladění, spousta záběrů na pěkně zelený les prolezlý mlhou (škoda, že se v těch rozlehlých lesích opět nic neděje), pohledná upírka Alice. Oproti tomu Edwarda bych od jeho prvního zjevení s chutí polila benzínem a zapálila.

Mrtvé duše (2005)

Jedna z nejotravnějších duchařin, jakou jsem kdy měla tu smůlu vidět. Zírat do zdi by pravděpodobně bylo zábavnější. A DVD edice by zasloužila nakopat za nepřítomnost originálního znění s titulky, ten dabing nadzvedával žaludek.

Zakázané království (2008)

Nenáročná kungfu pohádka o tom jak zbabělý loser Jason Tripitakas (che) získá odvahu, legendární zbraň, bojové dovednosti, krásnou dívku a přátelství několika nesmrtelných. Není to nikterak omračující film, ale koukat se na to dá bez návalů nevolnosti a zoufalého prohryzávání polštáře. A docela se povedlo obsazení, jak hrdinové tak antagonisté nevzbuzují odpor ani ve chvílích, kdy z nich padají tradičně strašlivá klišé o soustředěné mysli.

Grotesque (2009)

Ten sexuální rozměr tam opravdu být nemusel, ale když ho člověk přežije a film nevypne, Grotesque se mu odvěčí (poněkud neoriginálním a nepříliš zajímavě nasnímaným, pravda) mučením a roztomilým černým humorem, scény v závěrečné části mne dokonce přiměly k takřka hyenímu smíchu.

Hurvínkův rok (2003) (seriál) odpad!

Na 13 dílů připadl jediný alespoň trochu úsměvný moment a trval celé dvě vteřiny. Štáchovou patří odsoudit za dvojnásobnou vraždu (Spejbla a Hurvínka, Mánička s bábinkou mi přišly nablblé vždycky...byť tedy takových rozměrů jako zde jejich hloupost ani náhodou nedosahovala), pokud se tak nestane, navrhuji odpojit Temelín a Dukovany a místo nich využívat k výrobě elektřiny rotujících koster páně Skupy a Kirschnera, jistě by za jmenovanými elektrárnami příliš nezaostávali.

Michael (1996) odpad!

Oh my great Cthulhu, scéna se psem! Travolto, chcípni, a pak se znovu zabij!

Nomád (2005) odpad!

Kazachstán nějakým zázrakem sehnal prostředky na národní epos s nadnárodním obsazením (předpokládám, že zastavením přísunu potravin do pár okresů...však lid je zvyklý) a byť by mě nenapadlo, že tohle někdy řeknu, kéž by je chudina raději projedla v pirožcích či propila ve vodce! Na obalu DVD mi velmi chyběl nápis Tento film škodí kazašské pověsti více než Borat. Btw. i když jsou autoři očividně ultraneschopní, vychcanost jim nechybí, jediná aspoň trochu použitelná scéna (roztrhání koňmi) je prozíravě umístěna až v poslední třetině filmu, aby ubohý divák pod heslem "nic lepšího tu už stejně nebude" nevypnul tuhle stvůrnost příliš brzy.