500 dní se Summer (2009) odpad!

To mám za to, že jsem byla zvědavá, jestli je to opravdu tak špatné. Inu, bylo. Strávit se Summer a tím jejím amantem 500 dní, asi skončím jako sériový vrah, i těch 90 minut bylo až moc. Kruci, vždyť to je jak jihokorejský romantický film z řádu těch strašných, akorát, že tady hrdinka neumře na rakovinu, nýbrž kopne hrdinu do prdele a vezme si jiného, což na něj zaúčinkuje tak, že namísto na osud začne věřit na náhodu. Mezitím toho cthulhužel stihnou oba dost nažvanit, takže se na nebohého diváka co chvíli valí zvatky hlubokých životních mouder a každodenních pravd (TM). Chvílemi mi z těch lidí s prázdnýma očima i vším ostatním (hlavně z té ženské) bylo až zle.

Protektor (2009)

Formálně velmi povedené (hudba, obraz, blbnutí se střihem etc.), herci slušní, děj lehce podivný, konec WTF. 3,5* [ok, podoba tam fakt je]

Slayers - Lina, postrach banditů (1995) (seriál)

Jednoduché, zábavné, svižné. Vzdor kresbě, která není zrovna můj šálek nudlové polévky a oldschool (tzn. statičtější) animaci se mi na to i celkem hezky kouká. A velmi oceňuji, že si seriál na nic nehraje, nesnaží se předávat pseudohluboká poselství ani nastolit světový mír, člověk se při jeho sledování nebrodí v sentimentu a nelámou mu oko debilní romance, nýbrž prostě a přímočaře baví.

Nikdykde (1996) (seriál)

Seriálové Nikdykde mne nadchlo o něco méně, než Nikdykde knižní, byť seriál, respektive scénář, tu byl poněkud dřív. Těžko mu tedy vyčítat, že jsou to de facto pouze jakési ilustrace, jen by jaksi mohly být lepší. Zejména pánové Croup a Vandemar, kteří mi již při čtení přišli na jejich pověst dosti málo hroziví, tu vypadají vyloženě jako karikatury a to i přesto, že se s ničím (nikým) příliš neserou a mazácky hrají golf. Jen postrádají jakýsi Mamoulianovský rozměr. Dvířka vyloženě zklamala, Richard je příšerný, jediní použitelní jsou markýz a Islington. A po posledním díle ubírám ještě hvězdu, tohle není Neverwhere, to je Nimmermehr. Jediné, co tu opravdu stálo za řeč, byla nakonec hudba.

Letec (2004)

Maximálně sedativní festival naleštěné nudy. Popravdě, sledovala jsem to po cca patnáctiminutových úsecích několik týdnů, neb déle jsem nezvládala udržet otevřené oči. Konvenční past na Oscary Podívejte se, jak ten Leo DiCaprio krásně hraje - Ale co chce udělat ten slepý negr tamhle? zkrátka nemluvit řečí mého kmene.

Wrong Cops : Chapter 1 (2012)

Manson ňuňu, fet v potkanech bezva, jinak absolutně nevytěžený potenciál. Holt není všechno vraždící pneumatika, co se kutálí.

Marilyn Manson - Coma White (1999) (hudební videoklip)

Tady mě vždycky mrzelo, že po trefení Mansona z něj buchta v kostýmku nezačala rvát hadry, aby ho v předsmrtných křečích ojela. Dle mého neskromného názoru by to klip o hvězdu pozvedlo.

Temné stíny (2012)

Hodná monstra s rodinnými hodnotami versus zlý svět versus jedno zlé monstrum. Osmaosmdesátý (cca) odvar téhož, nicht wahr? Depp příšerný po všech stránkách. Občas dobrý vtip/scéna, jinak spousta balastu (zbytečně dlouhé) v barvotiskových kulisách z umělé hmoty. Děj drží pohromadě hůř než epileptik v terminálním stadiu lepry. Bez drog s bídou 2* [možná změna hodnocení vyhlazena].