mala_kea

Lukáš Svoboda

okres Kolín
věčný optimista

• 13.1.2012  21:58

Tváří se na mnohem víc, než vypadá. Úvodní akční stránka dostatečná, ale ten neuvěřitelně tupý útěk - k pos*ání..

• 23.11.2015  09:07
    Spectre (2015)

Kámen úrazu nejnovější bondovky je scénář. Povrchně, bez sebemenšího zvratu a známky napětí posouvá agenta Jejího veličenstva z bodu A do bodu B tři čtvrtě filmu, kdy hledá něco, co je zjevné už pár minut po úvodní eunuchovské skladbě. Znovu se restartuje, další šťourání se v Bondově minulosti a hledání sebe sama a vytváření nosné půdy pro snad lepší díly, kterým nebude chybět drive a šmrnc. Návrat k závěrečné konfrontaci s úhlavním nepřítelem v jeho megalomanském sídle a detaily, s jakými je představena a "výroba" ikonického vzhledu patří k nejzapamatovatelnějším okamžikům. Za zmínku stojí i Van Hoytemova kamera, která na sebe upozorňuje hned při úvodní scéně v Mexiku natočené na jeden záběr. Je vidět, že Švýcar něco od Nolana při snímání Interstellaru pochytil, protože pro něj typické uchycení kamery z boku využívá při automobilové honičce v Římě, která je lehce inspirována tou ve Francouzské spojce a v této kombinaci jde o velice povedenou záležitost. Nezbývá, než doufat, že Sam Mendes bude na režisérské židli brzo vystřídán a s ním i dříve schopný scénárista John Logan a bondovská série tak znovu chytne druhý dech a dá Bondovce opět něco nového, čím se chlubil třeba díl Casino Royale.

• 9.7.2009  12:36

Něco na způsob Oko dravce, ikdyž v trochu lepším podání. Akce tu není tolik, nápad je přebraný a výkony některých nejsou tak skvělé. Greg Marksc by se měl trochu více snažit

• 7.3.2010  19:42
    Spojenec (2006)

Clive Owen udělal přesně to, co řekl a slíbil. Vyšel předními dveřmi. Na mou smůlu, čím více se koukám na Denzela, tím více se mi přestává jako herec líbit. Pro mě toho ještě moc nedokázal, aby se mohl nějak pyšnit. Spike Lee je druhý člověk, který udělal to, co slíbil. Nechlubil se, že natočí trhák s vykradenou bankou, ale že se pokusí trumfnout ostatní vloupačky. A přesně to se mi líbilo. Kriminálka, ve které velká naplánovaná loupež je jen zástěrkou pro hlavní myšlenku, je vážně něco fantastického. Něco, co prostě chtělo čas. Ale vyplatilo se. Obilí dozrálo. A já ho s velkou radostí sklidím. Za skvělé soudtracky na konci a na začátku přihazuju hvězdu. Už se těším na 2. díl.

• 20.5.2010  15:56

Horor a já se musím smát. To jsem ještě nežral. Některé scény snad radši vypustit. (Scéna s "maminou" a brokovnicí je vážně sexy). Pomalu nevím, co mám říct. Film, ze kterého jsem si neodnesl naprosto nic,ani nějakou pořádnou zvrácenost. Nelogičností mám však plnou hlavu a jediné, čím je můžu trochu uklidnit jsou naprosto skvostné baby. Těch je tu požehnaně. Nikdy jsem na ně nevsázel, ale pokud se chci vyhnout odpadu, nemám na výběr. Hendlere, přes prsa to asi nepůjde.

• 6.8.2011  11:40

V mnoha směrech vykradená a ve spoustě dalších zcela originální love story říznutá oldschoolovou thrillerovou školou a skvěle funkčním mysteriózním prvkem. Chemicky dokonale sladěné ústřední duo a ve své odtažitosti naprosto profesionální režie si říkají o pět hvězd, nedosáhnou na ně ale především kvůli uspěchanému konci a banální pointě. Ten film měl mít o dvacet minut víc, potom by i stávající konec fungoval na výbornou. Takhle je pocit Deus ex Machina až příliš neodbytný. Přesto jedno z překvapení roku a mimořádně intenzivní divácký zážitek...

• 14.6.2010  17:02

Upřímně, když jsem viděl herecké obsazení, myslel jsem si, že se někdo upsal, mě prostě dvojice Hopper a Costner v žádném případě nejdou dohromady do komediálního obsazení. Oba jsou známí spíše v té temnější a drsnější podobě. Já se toho bál jako čert kříže a bůh mě snad vyslyšel, neboť Sternovi toto duo vychází snad ze všech pozic i nepozic, oni si dokonce i rozumí. Strhující začátek, vtipné agitky a proslovy ve mě vzbudily vzrušení a dokonce přinutily, abych si otevřel popcorn. Tak si s radostí koukám a chroupám, do konce zbývá asi 30 minut a jako blesk z čistého nebe, mé pocity a nedšení nad skvělými gagy se náhle zhroutilo, jako bych dostal čelní náraz s hokejistou dosahujícího rychlosti světla. Já si prostě říkal, když vidím hodnocení 62 %, při tak skvělém začátku, někde musí být velká chyba. Ta právě nastala a já pro zbytek filmu jen koukal na nesmyslné politické výplachy mozků. Už jsem se chystal dát tu 4*.

• 3.7.2010  13:10
    Spy Game (2001)

Skvělý špionážní thriller, ve kterém se dokonale střetává akce s nadupanou konverzačkou. Jasná ukázka toho, že Redford je sic stařec nad hrobem, ale pořád dokáže skvěle zahrát toho nejchytřejšího. Brad snad zklamat neumí, tohle je jeho šachová partie, ve které by porazil i Kasparova. Při poměrně nízkém hodnocení jsem čekal "segalovku" na "kurýrův" styl. Moje představa však hned na začátku zmizela a já upřeně zíral na povedenou "kůlovku".. P.S. abych nezapomněl, Catherine vypadá docela dobře.

• 29.1.2010  17:53
    Stag Night (2008)

Klasický béčkový horor, kterých je spousta. Litry krve tečou proudem, ruce a nohy se také lámou. Oěpt se najde hrdina, který to vše hravě vyřeší. Takovýchto filmů by se měl člověk již vyvarovat, pokud chce zažít něco více dobrodružného a napínavějšího. Pro mě nic víc, než ztracených 90 minut.

• 21.1.2014  15:04
    Stalingrad (2013)

To snad není možné. A já doufal, že Rusko konečně dokáže té vyjímečné Americe konkurovat. Tentokrát se to bohužel nestalo. Nabušené trailery sice slibovaly krásně přepálenou válečnou vřavu, nakonec se však celý děj nelogicky odehrává jen v jednom baráku a jeho přilehlém okolí!. Ano, pár nádherných "věcí" se zde najde a akční scény bohužel připomínají současné videohry. Pochybuji však, že by se jednalo o záměr. Jenže všechny ty obrázky byly již v ukázkách a akce je zde na přepálenou stopáž opravdu hodně málo. Zbývají nám zde tak naprosto dementní postavy, trochu zajímavý příběh (bohužel je vykreslen úplně otřesně) a příšerné vyzdvihování ruských hodnot. Idiota, kterého navíc napadlo celé to zarámovat nesmyslnou story z Japonska, bych poslal za trest do gulagu. Bondarčuk by se měl oprostit od těch zpomalovacích sekvencí. To ať si nechá Nolan nebo Baye. Ta jedna navíc za ten trailer.

• 18.9.2010  21:00
    Star Trek (2009)

Pěkně natočený blockbuster, převádějící poetiku vesmírných důstojníků v pyžamech a Enterprise na niti do celkem normálního scifi v americkém stylu. Příběh, dějově tvořící začátek původní série, je zbytečně senitmentální, jeho souvislost s původním seriálem nějak nemůžu posoudit, anžto jsem z něho viděl jen asi pět dílů, každopádně sám o sobě se mi vůbec nelíbil - už kvůli neuvěřitelným způsobem odfláknutému systému alternativních realit. Každopádně trochu rozklepaná kamera vytváří (hlavně v akčních záběrech) docela slušnou atmosféru (i když s původním seriálem prostě nesouvisí), herecké výkony ujdou a Quintova maska je hodně dobrá a některé hlášky a Simon Pegg jsou perfektní. Přesto mi celek přišel spíš průměrný. Nezískal si mě Star Wars, nezíská se mě ani příbuzný Star Trek

• 9.7.2009  16:15
    Star Wars: Klonové války (TV seriál) (2008)

Nemá cenu, abych hodnotil každé hvězdné války zvlášť, nýbrž je to pořád to samé. Stupidní mlátičky se světelnými meči a jinými robotickými příšerami. Scénáš hodnotit nemůžu, jelikož jsem viděl jeden díl a vůbec mě to nenadchlo. Pro někoho z vás je to zřejmě libovka, ale mě se to ani trochu nelíbilo. Myslim si, že to jsou vyhozené peníze a Dave Filoni by se měl zamyslet nad tím, co opravdu chce. 1* za nápad

• 15.5.2010  11:08
    Starý páky (2009)

Ničím nerušená rodinná podívána, která sice nepatří do "cool" hláškoých komedií, ale svoji "debilitou" působí vlemi vtipně a nápaditě. Nečekejte žádné fuckování, nahé dívky ani nelogické scény, ale čekejte příjemnou oddychovku, která při jednom zkouknutí rozhodně neuškodí. Za Setha přidávám hvězdu, neboť jeho scéna s gorilou je nezapomenutelná.

• 13.1.2011  17:22
    Stay Alive (2006)

Skvělá hororová oddechovka pro náruživé hráče hororových videoher a ještě náruživějších příznivců hororů. Tento film skýtá neskytečně mnoho možností, vysvětlení a zamotaných hlavolamů. (lidé, kteří zde hodnotili asi nepochopili podstatu filmu), ve kterém je názorně ukázano, že hry a horory se dají nezkonale skloubit dohromady a je-li šikovný matla, dobře natočí, sestříhá a hlavně zrežíruje, dokáže na svět vynést, sic tuctovou záležitost, ovšem velmi nápaditou a brutální řežbu. Pro mě poměrně povedený snímek.

• 21.1.2010  08:50

Freeman není tak špatný, pointa je také poměrně povedená, jen jedna věc mi vážně vadí. Všude kde je Freeman, tam musí být nějaká ta vykrádačka, jinak by si v něm Freeman ani neuprdl. On v tom prostě žije. Jde mu to docela od ruky, jenže už je toho vážně příliš. Ale abych se vrátil zpět k filmu, sranda občas je, sice trochu laciná a děsně céčková, ale člověk se zasměje a je štastný, že mu ten čas tak nějak uteče.Peter Hewitt zase natočil něco, co je přesně v jeho osnovách.

• 3.1.2010  18:55
    Stiletto (2008)

To jsem si zase jednou pořádně nasral do bot. Film jsem chtěl vidět jen kvůli panu Berengerovi a čekal jsem, že mi naservíruje nějakou pořádnou dávku adrenalinu. On se však drží jen v ustraní a nedává o sobě vůbec vědět. Ještě že Stana zachránila film před odpadem, protože předvádí docela povedené kousky, které film drží těsně nad hladinou. Hodně špatné béčko se sakra mizernou hereckou pasáží.

• 28.7.2009  22:04
    Stmívání (2008)

naprosto nudná ztáta času, nechápu, jak může někdo jako Catharine Hardwicke natočit snůšku blábolů a ještě se tím prezentovat ?

• 27.9.2010  13:55
    Stolen (2009)

Film, který nenudí, nadchne a dá vám do života zase otázku navíc. Skvěle zahrané komorní drama, která nám předhazuje dosti vypilované postavy, převraty v ději, a i na svoji jednoduchost zdařilou výpravu. Anderson dokazuje, že i bez tisíců vystřílených nábojů jde udělat akci bez akce, tudíž něco jako Ramba bez Stallona...Pro mě poměrně silný zážitek....

• 9.7.2009  12:19
    Stopař (2007)

Neviděl jsme originál z roku 1986, ale tento snímek mě celkem zaujal. Konečně v "hororu/thrilleru" nezabíjejí nadpřirozené bytosti, popřípadě zmutované osoby a další plus, snímek se převážně odehrává za světla a to se v takovýchto filmem vidí opravdu málo. Na druhou stranu, scénář byl ale jednoduchý, jako u ostatních "hororů" což opět ubírá na kvalitě. Snad se jednou tyto nedostatky upraví. I přes tyto nedostatky jsem se poměrně bavil

• 22.7.2010  16:02

Taková třešnička v žánrovém světě slaďáků. Velmi slibný nápad se kupodivu drží až do konce, herecké výkony jsou úměrné mé nabaženosti a nějaký ten vtípek občas "ulítne". Hlavní představitelky nejsou sice nejkrásnější v okolí Hollywoodu, ale tento děravý pytel ucpaly stoprocentně. Ameriko, takhle nějak si představuju současnou romantickou kinematografii. S klidem na duši, krásné 3*.

• 25.10.2009  11:06

Stále se opakující klišé s nefukčním telefonem a ztraceným ostrovem. nic méně, tolik se zde nevraždí, ale pokud ano, scény jsou perfektně udělané a napětí také nechybí. 70%

• 30.7.2010  23:46

"Tady nemůžeme zastavit. Tohle je netopýří oblast !" Brilantní Del Toro a fenomenální Depp, jemuž role vystíhované smažky sedla tak dokonale, že točení tohoto snímku za střízliva je snad v jeho případě nemožné. Chápu rozporuplné pocity a reakce, tohle vážně není pro každého. Když vám to ovšem sedne, zažijete zábavu, kterou mohou jiné filmy nabídnout jen velice těžko. " Řekl jsem to, nebo jsem si to jen myslel?" Krotím své nadšení a dávám čtyři hvězdičky. Dokonalé.

• 20.6.2010  17:55
    Strážce (2006)

Kiefer se snad narodil se zbraní v ruce. Ten se do osoby agenta dokáže vhrát naproto bravurně. Zde jsou herecké výkony zvládnuty na výbornou. Naneštěstí, těm hereckým skvostům chybí nápaditá režie, strhující akční prvky a něco nového, něco ze světa kriminálek, co tu ještě nebylo. Oba "tahouni" se snaží na sebe stáhnout všechnu zodpovědnost. To jim ovšem není dovoleno. P.S. Kde je Kiefer, tam musím vždy hvězdu přidat.

• 11.8.2012  10:29
    Strážce pořádku (TV seriál) (2010)

Raylan Givens je drsnák každým coulem. Jeho nekompromisní metody si vždy najdou místo v mém srdíčku. Co by to však bylo za drsňáka, kdyby ze všeho nevyvázl ? Pro mě zbytečně americké. Napětí, akce a humor nechybí, ale toho štěstí pro hlavního frajera je přece jen trošku moc.

• 15.7.2009  11:12

Tohle není můj šálek kávy. Vizuálně je to paráda, akce se povedla i když ji zas tak moc není a triky jsou výborný. Jenže já nejsem příznivec komiksů a o Watchmen nevim skoro nic, takže jsem se ve filmu ztrácel. Zack Snyder si dal na filmu záležet, to je vidět. Bohužel spíš v technických záležitostech a ve výběru hudby (Bob Dylan, Nena, Simon & Garfunkel, Richard Wagner...), než s vyprávěním příběhu a vstřícnosti k divákovi neznalého předlohy. Asi to byl záměr, ale pak je to film pouze pro fanoušky a ne pro mě.

• 3.2.2016  13:17
    Strážci vesmíru (TV seriál) (1993)

Už jen z principu, že tohle byl seriál mého dětství. "Šavlozubý tygr"..."Tyranosaurus"

• 26.3.2013  21:10
    Stud (2011)

Soustředěná a naturalistická sonda do života středostavovského ajťáka z New Yorku, který si žije stylem single: bez závazků, bez vazeb k rodině a hlavně podle vlastního gusta. Autor vlastně hrotí problematiku nezávaznosti a epikurejství, s nímž se generace dnešních pětatřicátníků nedokáže vyrovnat, protože se pro ni vnější svoboda stala závislostí. Pro hrdinu Studu jsou výrazem svobody nespoutaná promiskuita a konzumování pornografie. Ztrácí schopnost udržovat hlubší vztahy, postupně se propadá do víru dekadentní sebedestrukce /podobně jako hrdinové opusu Requiem za sen/. Problémem však je, zda otevřené zobrazování sexuality nestráví zamýšlenou etickou pointu, která přichází až v samotném závěru filmu. Film sám totiž může působit destruktivně a vlastně jen znásobit marasmus, proti kterému se obrací. Bravurní, silné, epické.

• 30.1.2012  15:19

Psychopatismus, násilí, sex, střeva. Tohle všechno a mnohem víc je sice děsně klišovité, ale ve studené rybě tento "obor" otevírá uplně jinou dimenzi a vše v tak krásné harmonii, až je to pastva pro oči. Opravdu jsem se nenudil a docela bych si i přál přídavek.

• 25.10.2009  11:13

Celé to táhne půvabná Alison Lohman, to je ale bohužel vše. Na film jsem se poměrně těšil a když jsem viděl dostiu vysoké hodnocení, řekl jsem si, že to nemusí být špatné- OMYL. Film mi moc nedal a těch 99 minut ubíhalo opravdu nudně a já už čekal, až to skončí. "Krvavé" záběry jsou udělané tak otřesně až směšně a to je veliká škoda, protože nebýt těchto nesmyslů, film by rozhodně sklidil lepši ovoce. Na horor, kterých je v poslední době mraky, to byl velmi průměrný až podprůměrný kousek.. Nebýt Alison, ještě hvězda dolů

• 2.3.2010  08:09

Stejně jako ostatní Burtonovy pohádkové příběhy, i tenhle je něčím bizarní - v tomto případě je to titulní hrdina. I po letech film obstojí, stále má své zvláštní kouzlo. Všechny složky filmu jsou vychytané, jak už to u Burtona většinou bývá. Herci výborní (Depp ve své první velké roli). Někdo filmu vyčítá přemíru sentimentu, já bych to tak neviděl - dávky emocí jsou přesně odměřené a šikovně se míchají s lehkým humorem.