mala_kea

věčný optimista

1 4 5 6 7 8 9 10 11 22 32 42
    • 14.5.2014  12:11
    Pompeje (2014)

Už předem bylo jasné, že nepůjde o žádný trhák. Ale jako fanoušek Kiefera tohle byla skoro povinnost. Ten do své badass role zapadl uplně přesně, je vidět, že nová 24 mu jen prospívá a on zkrátka zraje jako víno. Příběh samotný je prosťoučký jako dětská plena. Protože poslední dobou těch spartaků, gladiatorů, Herkulů a všech hrdinů vychází poměrně dost, tento mě spíše nudil. Asi chápu, že kdybych všechnu tu digitální patlaninu viděl v kině, asi bych dosáhl svého vysněného počítačové orgasmu jako někteří zdejší uživatelé. Pro mě však triková destrukce (na dnešní moderní dobu) není hned záruka kvality celého filmu. Díky za Kiefera, pár bojů a konec. Slabší průměr.

• 30.4.2014  14:26

Bezduchost v první řadě. Sekundují "vtipné" pasáže a jako třetí pár hezkých slečen. Danny T. se sice do umírajícího starce hodí, za to Danny G. působí hrozně dětinsky. Na druhou stranu, tady bylo jasně vidět, že nešlo o žádné velké kličkování, ale o přímý tah na bránu. A hlavně vesele.

• 30.4.2014  14:22

Ten film utekl tak rychle, že jsem si ani nestačil uvědomit, o čem to bylo. Docela jsem rád, že jsem to neviděl v kině. Asi bych litoval více.

• 15.4.2014  17:27

Veliké zklamání!!! Nic velkýho jsem nečekal, ale tohle byl opravdu výsměch. Nesmyslná dějová linka, hlavní záporák vypadá jak čertík z pohádky Čert ví proč, Anthony Hopkins viditelně unavenej, Loky vtipnej jak Tony Stark , Thorovo kladivo, už není tak těžký jak bývalo a ve spoustě scén je poznat, že je rekvizita.

• 4.4.2014  14:50

Strašně hloupý film s lacinějším vizuálem a la Spartacus: Krev a písek, navíc bohužel s ratingem PG-13, takže na krev a sex zapomeňte. K tomu podprůměrné herecké výkony s ještě horšími replikami a otřesně nasnímanými souboji, které obsahují samé zpomalovačky, jež byly velmi otravné. Na Kellana Lutze se aspoň hezky kouká, ale je to k ničemu, protože ten kluk je herecké poleno a charisma nechytil ani z rychlíku.

• 5.2.2014  15:31
    Arrow (TV seriál) (2012)

Pro fanoušky komiksových a maskovaných hrdinů je tohle prostě povinnost. S přibývajícími díly se vždy těším na další. Vedlejší dějové linie, retrospekce i záporáci přibývají a seriál si stále drží velmi nadprůměrnou konzistenci. Moc si přeju, aby se třetí série nestala jen tupou mlátičkou, ze které budou chtít vysekat nekřesťanské prachy.

• 5.2.2014  15:26
    Pot a krev (2013)

Zklamání. Vzhledem k obsazení jsem čekal nabušenou jízdu řízlou špetkou černého humoru, u které nebudu muset příliš přemýšlet. Ostatně od Baye nějaké sofistikované dílo nešlo čekat. Jenže právě o to se, bohužel, pokusil. Chvilku si hrál na Coeny, chvilku na Ritchieho, ale málokdy se snažil být sám sebou. Zkrátka je tu příliš kecajících svalů a nic víc. Takhle teda ne.

• 5.2.2014  15:21
    You're Next (2011)

Lehce nadprůměrná home invasion...rodinná oslava se změní ve vyvražďovačku. Masky, černý humor, pasti připomínají směs všech možných podobných filmů od Vřískotu, Strangers, Them až po Home Sweet Home. Postavy nejednají vždy logicky, ale některé dialogy vyloženě naštěstí ukazují na to, že tvůrci nebrali vše úplně vážně. Co sráží hodnocení, jsou herecké výkony místy až podprůměrné.

• 5.2.2014  15:11
    Vejška (2014)

Celkově ucaprcanější než gympl. Nevím, jestli mi filmový zážitek zkazila banda puberťaček, která se po každém sprostém slově začala smíchy popadat za břicho na celý sál nebo zda je to extrémnost, do které byli vyhnáni oba Kolmani. Do své role dali jistě dost, ale celkově jejich vystoupení působí hrozně povrchně. Škoda, že Čtvrtníček nedostal více prostoru. Dějová linie je taková nekomplexní a od poloviny filmu následují jen spotové ústřižky, díky kterým je v podstatě jedno, od jaké chvíle se na film začnete koukat a i celkový příběh je děsně fádní. Na české poměry rozhodně zdařilejší snímek, jen mi do té české "klasiky" a pohodovky trochu něco chybělo. Zkusím se na to podívat sám doma, zatím za gymplem rozhodně pozadu.

• 21.1.2014  15:04
    Stalingrad (2013)

To snad není možné. A já doufal, že Rusko konečně dokáže té vyjímečné Americe konkurovat. Tentokrát se to bohužel nestalo. Nabušené trailery sice slibovaly krásně přepálenou válečnou vřavu, nakonec se však celý děj nelogicky odehrává jen v jednom baráku a jeho přilehlém okolí!. Ano, pár nádherných "věcí" se zde najde a akční scény bohužel připomínají současné videohry. Pochybuji však, že by se jednalo o záměr. Jenže všechny ty obrázky byly již v ukázkách a akce je zde na přepálenou stopáž opravdu hodně málo. Zbývají nám zde tak naprosto dementní postavy, trochu zajímavý příběh (bohužel je vykreslen úplně otřesně) a příšerné vyzdvihování ruských hodnot. Idiota, kterého navíc napadlo celé to zarámovat nesmyslnou story z Japonska, bych poslal za trest do gulagu. Bondarčuk by se měl oprostit od těch zpomalovacích sekvencí. To ať si nechá Nolan nebo Baye. Ta jedna navíc za ten trailer.

• 21.1.2014  14:59

Tyhle špionážní soudní tahanice mám fakt rád. Nehledě na to, kdo v nich hraje. Tahle kampan však byla spíše průměrná, které chybělo trochu té syrovosti a hloubky.

• 21.1.2014  14:55

Na tomhle filmu je nejobdivuhodnější Greengrassův "cit" pro stereotyp, aneb víc anorektický Somálce prostě sehnat nemohl, černochy pak prezentuje jako přirozeně naivní vypatlance bez plánu, který si jedou o čtyřech lidech přepadnout loď a pro jejichž gestikulaci každou chvíli čekáte, jaký z těch bílých sofistikovaných laskavých mužů jim nabídne ten banán. Vzhledem k tomu, že tohle je "trů story", tak si film "zasloužil" dokumentární styl, založený jen a pouze na třesu kamery, což vás má přesvědčit, jak strašně moc je ta story vlastně trů, jestli pak měl být výsledný pocit otrávenost z bolesti hlavy, tak to Greengrass zvládnul na jedničku, gratuluji. Instantní film. Škoda některých kiksů, které jsem od Greengrasse opravdu nečekal. Díky bohu, že film neměl takovou mediální masáž, jakou by si podle některých uživatelů zasloužil. Tady bych to na Oskara neviděl.

• 21.1.2014  14:41

Vražedná pomsta je taková reklama nebo teaser na nadcházející dvojdíl. Těžko říct, kterým směrem se budoucnost bude vyvíjet (rozhodně do třetího dílu tvůrci přisypou více peněz). Jennifer je opět sladky skvělá a její puberťácky křik mě postaví ze židle, ale za tímhle a všemi výbuchy, výstřely, tou skvělou atmosférou a výpravou se skrývá prostičký příběh, který nám nic nepřidá. Když by jednička byla u půl hodiny delší a zakončená tímto "epickým" závěrem, určitě by se nic nestalo. A je mi jedno, že je tu jakási snaha o vykreslení současného světa. Jde to i lépe. Dvojka her o život je jen lapačka na prachy. Stále si stojím za tím názorem, že hry měla zůstat pouze u prvního dílu. Dvojka je prostě zbytečná Lawrenceova snaha ukázat, jak si dokáže pohrát s maličkostí. Bohužel. Ještě popřemýšlím, zda jedničce nepřihodím hvězdu navíc, protože v porovnání je daleko lepší. I přes to jsem zvědav, jak si tahle popcornová vybíjená obstojí ve svém pokračování.

• 19.1.2014  20:44

Vypadá to, jako by McQuarrie zadaptoval výcuc z přebalu knihy. Vcelku vychytaná zápletka je komplet celá na stole po první půlhodině a pak už není na co koukat. Rozjezd je řádně temný a drsný, ale jakmile do koupelny vtrhnou "Mokrý banditi" a minutu se kopou do zadku jako v grotesce, naděje na vyváženou atmosféru je taky v tahu. Hlavním postavám, včetně samotného Reachera, se nikdo nezdržoval vdechnout trochu života .. i ohlodaný padouch, co ze sebe jediným monologem udělá totální klišé, jen sedí v pohodlí unimo-buňky a čeká, co bude.

• 19.1.2014  20:11
    Gympl (2007)

"Jakýsi transformátor tu bzučí"

• 19.1.2014  14:22

Taková vykrádačka Rockyho a never back down. Oba zmíněné filmy jsou top. Proto se jim Philly Kid nemůže vyrovnat ani po paty.

• 19.1.2014  12:48
    Armageddon (1998)

Patos a americké vlastenectví odkapávají tak hustě, že vás musí napadnout, jestli oni vlastně nechtěli natočit parodii. Já to teda tak beru.. Množství fyzikálních nesmyslů je bohužel vysoko nad Hollywoodským průměrem

• 18.1.2014  21:59
    Kontraband (2012)

Povedená žánrovka, kterých se moc nevidí. Wahlbergovi pašeráka věříte, Beckinsale to bez triků a vlkodlaků sluší a Ribisi si magory užívá (s jeho hlasem mu moc jiného k hraní nezbývá). Akce i tempo jsou pevně určené a atmosféra příjemně houstne. Soundtrack je hodně macho a filmu neskutečně přidává "bicáky." Vytknul bych jen některé stereotypy ve scénáři a až příliš čitelného Fostera. Pašovat se dá všechno na jakoukoliv vzdálenost, jen jde o to jak a jestli se dá všem věřit...

• 15.1.2014  17:49
    Jméno (2012)

Tyhle situační sitcomové dialogy jsem nikdy neměl v lásce. Delaporte mě však možná přesvědčil, abych dal někdy nějakému sitcomu ještě naději. Vybroušené dialogy, emotivní výkřiky, dramatické myšlenkové pochody. Tohle všechno za pár korun. Do 110 minut nacpat tolik gagů a dát prostor všem (nesympatickým) zúčastněním umí poslední dobou málokdo. Film je to perfektní, ale bohužel pro mne, tohle běžné rozprávění o běžných věcech okořeněné tím nejlepším francouzským humorem občas střídají ty (pro mě) nudné scény, které prostě ubírají na tempu. Prosím všechny fanoušky, nekamenujte mne. Dám-li si to ještě jednou, třeba změním názor. Jedna hláška však zůstane nesmrtelná : "Heil Pepito". P.S. zajímavý komentář uživatele Fr

• 15.1.2014  17:39
    Mama (2013)

Perfektně sladěný scénář s režií i hudbou. Čert vem dávno viděné klišé, nic neříkající pasáže, které prostě jen film nepochopitelně natahují. Tady se jde až do morku kostí, tady hra na diváka rozhodně funguje. Pro slabší povahy určitě velmi fyzioterapeutický kousek. Škoda jen nefungující digitálního plastronu v podobě mámy. Velmi příjemné však bylo psychologické rozpoložení hlavních protagonistek, které by určitě přivedly k šílenství sebe samotné. Nebudu-li brát (a udělám to rád) do očí bíjící americké "udělávky a dodatky", jedná se o slušně atmosferický kousek, kterým není ničím zlomovým, ale v "moderním" trendu hororů určitě schopně obstojí.

• 15.1.2014  17:30

Od různých recenzí jsem k filmu přistupoval velmi skepticky.Oč větší překvapení, že se nekonala žádná zívačka ale jenom dost slušná akční zábava. Bavil jsme se.

• 15.1.2014  12:54
    Muž odnikud (2010)

Už i Korea má svého Morelovského Bryana, který se prostě s ničím nesere. Jen prostě to celé působí hrozně křečovitě a málo věrohodně.

• 15.1.2014  12:50

Balet jsem nikdy neměl rád, stejně tak ledově chladné, do sebe zahleděné filmy. Všechny složky téhle podívané jsou samozřejmě vypiplané na 100%, ale co z toho, když cítím jen sterilní profesionalitu a zoufalou touhu být Velkým Uměním. Všechna ta symbolika, mně byla od začátku protivná, některé lekačky laciné. 2 hodiny nuceně vyvolané deprese, které už nebudu chtít absolvovat znovu. Ovšem před Natalií Portman hluboce smekám. Teď už alespoň vím, že se nemám tolik učit, co kdyby se ze mě stala třeba chodící encyklopedie ?

• 14.1.2014  19:24
    Odpojit (2012)

Těžko hledat hloubku někde, kde není. Stejně tak těžko sjíždět řeku, ve které neteče voda. Rubin krásně vyvrátil všechny negace a podporuje život bez internetu. Inteligentní divák uvidí prolezlý svět blbou technologií. Již dříve Čapek prorokoval, že svět zaplaví stroje. A to je přesně ono. Oni dva mladí parchanti, živící se zevlingem a vymýšlením debilit jsou přesnou ukázkou toho, jak je moderní doba prohnilá. Rubin sice na věc nahlíží trochu sofistikovaně, přidává pár vedlejších rovin, ale celkový výsledek je perfektní. Vygradovaný finiš možná končí trochu zbytečně moc emotivně, každopádně je to perfektní odraz dnešní doby. Pro náročnějšího diváka je tohle prostě povinnost.

• 9.1.2014  17:05

Je to takový film nefilm, taková směsice, do které prostě Chu musel nacpat všechno. Přes bojovníky meče, skoky na skalách a v neposlední řadě "tanková" bitva. Dwayne sází na svojí muskulatůru, Lee je badass, který zachraňuje svět na poslední chvíli. Jen Bruce si drží svoji stálici snad od první Smrtonosné pasti. Jednorázová jednohubka, která spestří nudné odpoledne nějakou to akcí, ale určitě si nezaslouží opěvování, nedej bože další pokračování.

• 9.1.2014  17:00

Odpudivý digitální slepenec, který nefunguje ani jako oddechová buddy komedie, ani jako akční fantasy béčkového kalibru. Robert Schwentke po unylém Red potvrdil, že je jedním nejrutinnějších režisérů současného Hollywoodu a v RIPD servíruje neživotnou, nevtipnou a sterilní směsici scén, která absolutně nedává smysl. Zkrátka nulová kreativita a nudná šablona s podivně žvatlající Bridgesovou parodií na maršála Cockburna a tradičně nevýrazným Reynoldsem. Zatím asi nejhorší "popcorn" loňského roku.

• 9.1.2014  16:59

Největším překvapením celého filmu pro mě byl 50 Cent - on umí docela dobře hrát! Jinak se jedná o vcelku průměrný film, který v žádném ohledu příliš nevybočuje. Filmy o utíkání z vězení mám rád, proto mě docela zamrzely nepříliš složité a vychytané plány útěků - viděli jsme to prostě jinde už i lépe. Ale vidět na plátně Slye společně s tentokrát ultracharismatickým Arniem je vždycky fajn. A že někdy uslyším Arnieho citovat Nietzscheho, tak to bych opravdu nečekal...

• 3.1.2014  14:34

Tohle už je moc. Zatímco první mačeta byla ujetá jen v detailech a samotná zápletka byla relativně normální (opakuju: RELATIVNĚ. Samozřejmě je to hrozná zhovadilost), ale dvojka je ulítlá úplně celá, a to ještě dost přes čáru. Samozřejmě, že je to tak ulítlé naschvál, samozřejmě, že se ten film nebere nikdy ani trochu vážně. Ale jen vršení blbostí mi ke štěstí nestačí. Tohle je prostě příliš na hlavu, než aby se na to dalo dívat. Zároveň nemůžu ani hýkat v guilty pleasure opojení, protože to technicky není úplně špatně natočené. Machete byla grindhouse, Machete Kills je už jen demence.

• 3.1.2014  14:13
    Kick-Ass 2 (2013)

Přišlo mi to o dvě lígy slabší než jednička, hlavně díky přílišného množství vážných dialogů, scén jak z teen komedií pro náctileté holky a nevyužitého potenciálu některých postav (Matka Rus, ale hlavně plukovník neměli prostor moc se předvést, což je velká škoda). Ne že by film neobsahoval vtipné scény (malé plus za zesměšnění kultu Justina B.), ale jako celek mi to přišlo takové bezvýrazné. Hlavní postavy byly vytěžené už v prvním dílu a ty nové jsou jen vedlejší figurky co hned zmizí ze scény. 50%

• 24.11.2013  19:11

Není to sice až takový zázrak, nad kterým se tu rozplývaly první nadšené komentáře, ale na tu bídu amerických komedií v posledních letech celkem milé překvapení u kterého jsem se sice nesvíjel smíchy, ale docela jsem se bavil. Jasně, že je to dost předvídatelné, nekomplikované a samozřejmě se to neobejde bez dojemných okamžiků, kdy si svérázná falešná famílie uvědomí hodnotu rodinného života. No což, to už k tomu tak nějak patří, a že mi to tentokrát ani nevadilo je také zásluhou moc sympatické čtveřice a několika povedených hlášek. Jako oddechová pohodovka dobrý.

1 4 5 6 7 8 9 10 11 22 32 42