Tiché místo: Část II (2020)

Po svěží jedničce přichází docela zbytečná dvojka, na které jde bohužel extrémně vidět, že bylo jejím jediným cílem vydělat nějaký ten dolar navíc. Nic zásadního či kulervoucího se v ní nestane, děj se nikam neposune, a kromě pár napínavých momentů a perfektního Cilliana Murphyho, prostě a jednoduše nemá moc, co nabídnout. Pokud se vám však líbila jednička, je dost dobře možné, že se vám bude líbit i dvojka. Pořád se totiž jedná o poctivé řemeslo, které si zaslouží pozornost. Z hloubi duše nicméně doufám, že už se ke trojce Krasinski přesvědčit nenechá. Byla by totiž obrovská škoda, kdyby se z Tichého místa postupem času stala, podobně jako v případě Saw, jen další dojná kráva na peníze bez špetky smyslu a nápadu

Tiché místo (2018)

Bravurní práce se stavbou atmosféry a zvukem, resp. v tomto případě spíše tichem. Nechybí pár odvážných a šťavnatých momentů, ale veskrze nic originálního, jen další variace mysteriózních dystopických "monster" post-apo scifi, kde se něco zásadního pokazilo a lidstvo neví kudy kam. Krasinski určitě není obyčejný rutinnér a má potenciál, ale na koloběžce prostě Tour de France nezajedeš. Příští film věřím, že bude ambicióznější namísto hororové jednohubky.

Údolí mrtvých (2020)

Já hlupák jednou vykřikoval do nebes, že tu dlouho nebyl kvalitní zombie film. Teď mi svět seslal tuto hrůzu. Měl jsem se raději nechat sežrat, tohle nemělo jediný nápad ani vlastně chuť se tvářit parodie na zombie film. Nedej bože, jestli tohle někdo myslel vážně. Otravné a k uzoufání nudné.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Každý jednou za život šlápne do psího..... já ted šlápl do velkého a smradlavého a ta pachuť mi zůstane na botě dlouho. Hvězda navíc snad za rozměr, kterým se možná česká kinematografie může vydat.

Základna (2019)

Oproti Hacksaw ridge je ta prvotní seznamovačka s postavami a místní vládou smysluplná a dodává finální řežbě ten správný pohled na věc. Pár zbytečných momentů se samozřejmě najde a hodnotit některá nařízení a rozkazy se mi nesluší, nicméně názor si na ně můžu udělat. Finální bitva má skvělé grády, celkově film odsýpá a kamera mi také líbila ! Od dob black hawk down, který byl narvaný hereckýma hvězdama ušla pěkná řádka let. Tohle sice nebude tak divácky atraktivní, nicméně nová neznámá generace vzala role svých vojáků velmi slibně. Díky za tenhle zážitek.

Smečka (2020)

Je to takové nenásilné a nekřečovité, ale celý ten příběh je zbytečně natlačený do 95 minut. Tohle bych si dovedl představit jako několikadílný seriál, ve kterém by se jednotlivé charaktery ještě více otevřely a divák by měl možnost prokouknout skrze prolezlou smečku. Film je sice taková česká variace na zkaženou mládež, ale díky za zakomponování do sportovního prostředí - navíc do mého oblíbeného klubu a města včetně pana Hostáka, mě film zaujal možná o něco více než by mělo být zdrávo. Zaujatost, bohužel. Nebo bohudík?

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Hláškující Ryan Reynolds je to nejlepší a také jediné dobré na tomhle filmu. Příběh vcelku neoriginální a nudný ale bohužel nedokáže zachránit ani on. Nejvíc mi ve filmu chyběly pokemoní souboje a jejich různorodé schopnosti. Nejvíc vidíme něco používat samotného Pikachua a to jen v několika málo okamžicích. Absolutně nechápu celou sekvenci s Torterrem. Zbytečně dlouhá, pro příběh nepodstatná a špatně naanimovaná akční pasáž s přerostlými Torterry je opravdu zbytečných 10 minut, které vám už nikdo nevrátí. Za zmínku stojí i samotné finále, které mělo potenciál předvést se v plné parádě a rozjet nějakou tu pokemoní show schopností ale dostali jsme jen nesmyslné flashbacky a kupu rozhovorů na pozadí špatné CGI bitky.

Armáda mrtvých (2021)

Nemůžu říct, že bych byl nějak zklamanej nebo nasranej, ale od Snydera jsem prostě očekával něco víc, než ,,jen" akční vypatlaninu. Ono na tom není v zásadě nic špatnýho, je to drahá prostoduchá řezačka se zombíkama, ve skvělém provedení. Já se nad tou raubířinou celkem bavil.

Bitva v ústí Šeldy (2020)

Tohle byla úžasná vizuální stránka zakomponovaná do méně známé, avšak důležité bitvy. Autor nám naservíroval ultimátní řež, kterou předchází neméně zajímavá dramatická linka. Díky za tenhle zážitek

Krvavě rudé nebe (2021)

Příliš hloupé na to, aby to mohlo být alespoň ucházející béčko. Tahle bezpáteřní patlanina nemůže oslovit žádného fanouška.