Za nepřátelskou linií 2 - Osa zla (2006)

Celkem povedný akční kousek, z bohužel laciným scénářem i režií. Ale i přes to se mi tento akční kousek poměrně líbil

Zmije (2006)

Ano, opět se potvrzuje, že Francie umí točit skvělé thrillery, jako je tento. Zmije. Trošku akční, avšak z větší části krimi thriller se skvělou atmosférou, zápletkou, ale hlavně se skvělými hereckými výkony. Je to jedno z prvních režírování Erica, avšak věřím, že pokud bude pokračovat, dotáhne to vysokou uroven, protože tento snímek stál opravdu za to a rozhodně si zaslouží víc, než slabých 55%..

10 položek a méně (2006)

Poslední dobou už jsem začínal být na ten Freemanův moudrý dobrácký xicht alergický a tahle skromná a milá, byť místy až příliš podbízivá nezávislárna mě z toho zázračně vyléčila, ačkoli sama o sobě žádným zázrakem není.

13: hra smrti (2006)

Viděl jsem dosti thajských filmů, ale tento je skutečně mistrovské dílo. Nedovedu si představit, že by to takto fantasticky natočili Amerečini. USA možná natočila Saw, ale toto má mnohem víc než Saw. Diváka to skoto vláká přímo do děje, ani na chvíli se nenudíte. Chukiat Sakveerakul ukázal, že má na to, točit skvělé thrillery a já můžu s klidem na duši dát 5 hvězdiček

16 bloků (2006)

Vážně jsem nečekal, že to bude tak dobré, tak napínavé, tak akční. Zkrátka tento film stál za to a ukázalo se, že Bruce nepatří ještě do starého železa ;)

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Každý jednotlivý snímek tohoto filmu by mohl být bez nadsázky uměleckým dílem. Co se týče vizuální stránky dost možná se 300 pohybuje na hranici mé absolutní špičky. Co se týče spracování soubojů je(!!!) 300 má osobní špička. Myslel jsem že vrcholem přenesení komixu na stříbrné plátno je Sin City, ale pan Snyder mě dokázal ještě více nadchnout. A dál? Dál je to přesně ta řežba kterou jsem chtěl a které se mi dostalo, minimum příběhu, maximum akce, prokládané misteriozními obrazy a nadsázkou. Nádherně odvyprávěný příběh

Aeon Flux (2005)

Tyto "novodobé" akční sci-fi sračky jsou vážně k neuvěření. Ani koukat se na to pořádně nedá. Když už nemůže zaujmout dějem, sází na herce a i když toto selže, musí se spolehnout na efektivitu a propracování scén. To můžeme ve filmu vidět, protože děj, je strašný béčko,a herecké výkony na hranicí s céčkem. A Kusama se nějak nemůže vejít do časové linie, tak všechno vyřeší "velkou" přestřelkou na konci filmu, což je však jediné, co se mu povedlo. Také přimhouřím oko za skvěle zvolenou hlavní herečku.

Ambulance (2005)

Tenhle film si určitě budu dlouho pamatovat. Né kvůli akci a hercům, ale převážně kvůli tomu, že nedokážu uvěřit, že se Martinovi Barnewitzovi podařilo splácat tak stupidní nesmysl, který snad psal, když byl opilý. Opravdu tleskám, že má odvahu přinést do světové kinematografie. Nebudu sv*ně a dám alespon jednu za snahu.

Americká kletba (2005)

V době kdy se většina "hororů" zaměřuje na nezáživné vraždění hákem,či motorovou pilou a člověk od začátku do konce ví že se za tím vším skrývá jen člověk, působí na mne tento snímek jako takový malý balzám na strádající a po tajemnu toužící "hororovou dušičku" .Závěrečné zjištění, že všechnu tu hrůzu oné rodince nezpůsoboval ani tak úplně duch,nýbrž jakási půlduše zneužité dívky mne sice lehce zklamalo,nicméně oproti již zmíněným nezáživným krvákům to byla rajská zahrada a konečně jsem po dlouhé době zažil u žánru, pyšnícím se jménem "horor", něco jako mrazení a husí kůži.

Cry_Wolf (2005)

Možná to někomu bude připadat směšné, ale tohle se zase povedlo. Ze začátku jsem tomu sám nechtěl věřit, všechno bylo směšné a až příliš jednoduché. Čekání se vyplatilo. Já věděl, že Wadlow to nenechá jen tak, a dokáže během 87 minut vycucnout to podstatné, to, co zamíchá osudem a mým mozkem. Cry_Wolf není je bezduchá vyvraždovačka, je to něco mnohem hlubšího. Skvělá práce