Black Mass: Špinavá hra (2015)

Poměrně rutinní kousek, lpící na tom jak to bylo a nepřidávající téměř nic navíc. Dojde i na nějaká ta klišé. Kromě Deppa mě v hlavnějších rolích nikdo neoslnil a na nikom mi nezáleželo, ale překvapily spíš nějaké postavy vedlejší. Agent Connolly byl při přesvědčování nadřízených a kolegů přesvědčivej asi jako retardovanej lachtan. Většina postav je dost ploše napsána. Whiteyho kumpáni jsou toho názorným příkladem a když si máme ke konci myslet že něco cítí, tak to nepůsobí moc přesvědčivě. Nahoru film táhne jen zručný řemeslný zpracování a Depp. Tenhle scénář nemá srdce

Creed (2015)

Bez Stalloneho fyzický přítomnosti bude, v případě dalších pokračování, tahle citlivě hozena lapa mladším generacím spíše medvědí službou. Adonise se příběh snaží natlačit do chudejch kulis a neutěšenejch okolností, ale i přes tyhle vychtěný handicapy zůstává jeho index losera furt nepatřičně nizko. Mladej Creed je našlapanej, sebevědomej borec s kočkou u boku už na počátku svýho, místy ochmatanýho příběhu, kterej potom neokoukaně funguje zejména, když se před kameru přišourá mudrlující kafíčkář Sly. Pro něj prosím, medvěd z Revenanta promine, nějakou tu blyštivou sošku. Jako kdybych zase prožil Rockyho život.

Daredevil (2015) (seriál)

Velmi respektuhodný počin. Netflix opět vytáhl další parádičku, která baví po celou dobu. I když tu slyším opěvné hlasy hlavně na Charlieho Coxe, tak hlavní hřeb je padouch Vincenta d'Onofria. Jeho postava je rozebrána komplexněji co Murdockova a v mnoha smyslech chápu její uvažování více: Méně naivní a hlavně více lidské. Neberte mě špatně, Charlie Cox zahrál svůj part s velkým odhodláním, ale seděl mi víc jako Daredevil než jako slepý advokát. Co ještě hodně vybočuje pozitivním směrem je efektivní hra se světly, a i když se nedočkáváme náhledu skrze Murdockovi oči, tak město opravdu připomíná hořkou příchuť pekla a špíny. Mírně mi pokulhává dějová linka někde uprostřed, ale to scénaristé vždy bravurně zachrání vloženou bojovou ekvilibristikou a choreografiíí, které mě nikdy nezklamaly. Závěr skvěle graduje a jen tesně nedávám plný počet.

Gangster Ka (2015)

Nějak nevím, co si o tom myslet. Určitě herecké obsazení je povedené (všichni z podsvětí do svých rolí zapadají na jedničku), atmosféru to má také. Jenže těch vnitřních monologů je tam tolik, že jsem si připadal jak při rozhlasové hře, neschopnost vysvětlit cokoliv jinak než voiceoverem je až otravná. Příběh příliš zkratkovitý a snaha o dokumentární přesnost zbytečně sráží celkový dojem.

Gangster Ka: Afričan (2015)

Na české poměry ucházející, oproti prvnímu dílu však dalece zaostává. Bjelac je celkem uvěřitelný. Čermák si hraje na něco, co není.

Hardcore Henry (2015)

Tady nejde nezaplesat. pro všechny fanoušky Tekkena, Call of Duty a ostatní FPS hry, je tahle nekončící akční párty prostě povinnost. Jasně, že nejde o žádný hluboký příběh, žádná omáčka, tady se táhne přímo na bránu. Nekompromisně a přímočaře. Větší nálož hlášek, skutečně vtipných momentů a kvalitně odvedená "handy came" mě připoutala do sedačky. Závěrečná scéna ala Neo z Metrixu má obrovský koule. Kam se na to hrabe indonéský The Raid. Tahle hitparáda mi z hlavy jen tak nevyprchá a já si ji s horkou hlavou klidně pustím ještě jednou.

Hvozd (2015)

Corine Corine, stojíš v pěkné ........ ani tak rovině jako někde v dolíku. Trailer slibuje nějakou ultimátní řež a ve finále je z toho jen nudná honička dvou lidí a neexistujících (nebo existujících?) příšer z lesa. Kdyby alespoň ta lesní monstra za něco stála a nevypadala jako alien ve fázi rození.

Jurský svět (2015)

Velmi tuctová kopie s nevyráznými klony charakterů původního Parku. "Sequel", který je v podstatě remakem. Plus pouze za Pratta, který se veze na vlně Guardians a jeho chvilkami vtipné interakce s hlavní hrdinkou a dětmi. Nerozumím, jak to může trhat rekordy, když to ani neprovázela žádná výrazná promo masáž nebo hype a ani trailery nic zásadního neslibovaly. Skrz naskrz průměrná letní popocornovka. O závěrečné scéně nebo celkové myšlence o cvičení raptorů raději nemluvím.

Kolonie (2015)

Tak jsem pod nátlakem místních komentářů očekával drsné a mrazivé drama z pošinutého tábora hipíků, bohužel film v tomto ohledu dostál svým očekáváním sotva z poloviny. To kde člověk čekal, že pude do tuhého a režisér si nás vychutná na nechutných mučících scénách nebo nás pořádně podusí u psychologických scén s citovým vydíráním hlavních protagonistů tam bohužel film září nejméně a je to škoda, protože ta omáčka okolo funguje mnohem lépe. Škoda, že se ještě víc nepřitvrdilo takhle je z toho romantika, které kvůli plytkosti děje chybí ten správný drive aby mě film zařezal do židle a duševně mě vyždímal, což sem od tohohle filmu čekal ze všeho nejvíc. I tak 80%, které jsem si po dlouhé době vychutnal.

Kosti a skalp (2015)

Ve své podstatě konečně v něčem nový horor. Ty sáhodlouhé pochody a plky o ničem člověka spíše nudí a nijak zvlášt ho na finále nepřipraví. Na druhou stranu, komorní atmosféra z divokého západu ukazuje, že slunce, prach a lidojedi nemusí být spojeny jen s Robinsonem Crusoem. Scény jsou uvěřitelně a těch momentů WTF nebo WHY je z mé strany minimum. Herecké obsazení nijak nesvítí ani neoplývá výraznými jmény, o to je možná film o třídu lepší.