Odstřelovač: Reloaded (2011)

Kdo chtěl čekat na nějaké "lepší" pokračování na původní snímek, musel čekat poměrně dlouho. Pravdou je, že snímek je plný americismu, ale k příběhu vás táhne jakési poutu, ikdyž jde o příběh strohý jako bačkora. No, ale Patrick nám dokázal, že každý sniper nemusí být samolibný nafoukaný idiot a že jeho řemeslo nepatří do starého železa.

Ohnivá linie: Bitva u El Alameinu (2002)

Technciké provedení je něco strašného, herecké výkony se naštěstí ve válečné "vřavě" schovají. Nebýt režisérm Ital, ale Američan, rozhodně o pár hvězdiček dolů, ale Italové nejsou tolik do natáčení, tam jim hvězdou trochu pomůžu.

Ochránce (2012)

Statham ve své lepší tváři. Béčko v dobrém slova smyslu. Tady se na ni nehraje, na nic neukazuje ani neodkazuje. Svižné, akční, sexy.

Ochránce (2005)

Vin zvládne zahrát všechno. Jenom toho babysittera ani nenapodobí. Pokud vám nevtipnější na americké komedii přijde kačer, asi se někde stala chyba. Tady ano a velká. Pro děcka to může být něco nezapomenutelného, pro mě jen nepříjemná podívaná.

Okamžik zlomu (2007)

Zajímavý psychothriller, který se lehce vymyká zbytku žánrové tvorby. Není tak prvoplánový, scénář je propracovaný, stejně tak psychologie postav působí velmi opravdově. Má to však ale zásadní chybu - kromě vychytralého Hopkinse, který se tu tak trochu vrací k postavě stylu dr. Lectera, a namachrovaného Goslinga, v němž vidím jednoho z největších hereckých talentů současnosti, nepřináší film nic, co by vás přikovalo do sedačky a pořádně napínalo. A nutno dodat, že společných scén zmíněných protagonistů je ve filmu bůhví proč jako šafránu. Tvůrci měli hodně vysoké eso v rukávu, ale místo aby s ním pořádně třískli o stůl, jen nám ho sem tam opatrně a krátce ukazují. Velká škoda, film měl (mít) mnohem vyšší ambice, takhle jen lehce vykukuje z průměru. Chtěl bych dát čtyři hvězdičky, ale fakt to nejde.

Oko bere (2008)

Drama ? ano drama, ale má to prvky i něčeho "akčnějšího". Nejsem fanoušek tohoto tématu, ale když jsem si přečetl komentáře, řekl jsem si, že by to nemuselo být tak špatné ;)a taky nebylo. Docela jsem se bavil, protože to mělo všechno koření, co by mělo mít,¨. Jen ta závěrečná zápletka mohla být trochu jiná, nic méně byla docela zajímavá ;). Jen jedna věc mi vrtá hlavou, jak to jako počítali, je možné, že to může někdo dělat i v reálu ? :D..celkem solidní Béčko

Oko dravce (2008)

Vynikající start. Opravdu mě to posadilo na sedadla, ale když jsem se dokoukal až ke konci, a zjistil jsem, co jim to vlastně dává přkazy, byl zklamán, protože takovýc to filmů, kdy je počítač "mozkem" všeho dění je opravdu moc. Stejně ale hodnotím za 4*, díky skvělým hereckým výkonům

Okresní přebor (2010) (seriál)

Konečně seriál, kde se neřeší vztahy a jde se rovnou na věc. Tah na bránu je obrosvký. Kdyby Vetchý nebyl známý herec, řekl bych, že jde o jeho životní roli (něco tak přesvědčivého sem dlouho neviděl). Luděk Sobota snad poprvé ze sebe nedělá retarda a je vtipný. "Za co jste mu dal tu červenou, ty vole?" Nikdy v životě se mi nestalo, abych si organizoval čas podle českého seriálu, ale Okresní přebor mě donutil každé pondělí ve 20 hodin zasednout k TV a zjišťovat, na kterém zapomenutém kanálu ta Nova vysílá. Já jsem prostě musel hodit všední starosti za hlavu a šel jsem oběhat tu pravou obranu s Jirkou Luňákem, musel jsem si stěžovat na lavičce na bolístky s Jardou Kuželem, musel jsem kout pikle s předsedou Orlem a já jsem s nimi snad ukradl i ten Forbes. Mně s tou bandou vesnických exotů bylo dobře na hřišti i v hospodě. "Já viděl vopravdický peklo ty vole, to je nelidský". Je to nelidský a nelidsky jsem se bavil

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Poslední zápas Pepika Hnátka vyhrál především v tom, že splnil všechna očekávání, která do něj byla z hlediska kvalit seriálu vkládána. Jedna hláška střídá druhou, přičemž některé nejsou pro neznalce seriálu. A Krobot, ten je nejlepší představitel hesla: Fotbal, ten ho nezabíjí. Fotbal je totiž to jediné, co ho ještě drží při životě.