Spravedlnost podle Spensera (2020)

Tohle byla fakt příšerná zívačka. Bohužel, ani ty rádoby vtipné hlášky ve mně nic nezanechaly. Slabší béčko - lepší céčko. Nic co bych musel nějak extra rozebírat.

The Thinning: New World Order (2018)

Tohle pokračovaní je jen parodií sama na sebe. Všechno nevysvětlené z prvního dílu se dozvíme hned na začátku. Ve své podstatě je mi vlastně jedno, jak to všechno skončí, kdo uteče a kdo koho zmlátí. Ten cílený tlak na akční stránku je strašně nepříjemný a hezounek z prvního dílu tady je jen do počtu. Jsem rád, že konec zůstal nezodpovězen a doufám, že nám nikdo nezkusí servírovat třetí díl. Tohle byl oproti jedničce značný propadák.

The Thinning (2016)

Takhle promarněný potenciál jsem dlouho neviděl. Je to veliká škoda, neboť myšlenka jako taková se mi líbila. Neokoukaní herci tomu dodávají ten správný "chaos mood". Škoda, že se s přibývající minutami vše ztrácí nádech a upadá do každodennosti. Cením snahu a provedení. Jinak je to nesmírně hloupé.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Vtipné, ale už moc dlouhé. Správné seriály by měly mít tři, maximálně čtyři série a poté se ctí odejít. Instantní zábava se nedá recyklovat stále znovu a znovu. Přesto (v průřezu sériemi) minimálně průměrně koukatelné . Ze všech sitcomů - mně asi nejbližší

Přátelé (1994) (seriál)

Pro mě ztělesnění sitcomu: nikdy jsem si nezapnul TV, abych se díval na Přátele. Ale když se stalo, že jsem se ocitl nezbytně před obrazovkovou a tohle tam běželo, tak to přežiju bez újmy.

Ulice strachu – 3. část: 1666 (2021)

Celá ta trilogie působí děsně uměle, ale tohle finále, které hodilo ručník do ringu prostě celou tu řež skvěle zakončuje. Ač se někteří diváci bavit nemusí, pro mě celá tahle záležitost do sebe skvěle zapadá. Stejně jako jsem se bavil kdysi u Saw, bavil jsem se teď u ulice. Ulice strachu, které napětí nechybí a veškeré otazníky zodpoví. Díky

Anna (2019)

Ani ryba ani rak. Ale fušuje jím do řemesla jako žádná před tím. Narážím na pana Johna Wicka a Black Widow. Nejen že těmto dvěma akčním postavám zdatně sekunduje, ale svou mrchavostí je v lecčems i předbíhá. Luc Besson tohle vše drží hezky na uzdě a všichni si tak mohou film náležitě užít. Ta R-kovost už je jen třešnička na dortu a spolu s parádním devadesátkovým soundtrackem je to taková parádní směsice agentských filmů. No a koho baví Bourne, agent 007, mission imposible, John Wick a další podobné filmy, ten se nudit nebude. Ty časové flashbacky dávají ten správný impulz, proč tam hodit čtvrtou hvězdu.

The Gray Man (2022)

Tato parafráze na okoukanou kostru John Wick a Taken je hodně špatná. Ryan není ten správný klaďas a Chris je jen překreslená panenka. Obrovský bonus za lokace a za česky mluvící cops v Praze. Ale to je asi tak vše. Tyhle běhavý akční béčka už nejsou co bývaly.

Muž z Toronta (2022)

Pár zajímavých (a možná velmi zajímavých) momentů tenhle patos opravdu nezachrání. Dovedu si film představit v čele s jiným protagonistou. Pak by mi možná všechny ty "vtípky" dávaly větší smysl.

Všechno nebo nic (2017)

...film za nejhorší dialogy vyhrává ... Všechno nebo nic ... díky bohu za gaye! Člověk se alespoň 3x za film zasměje. Zbytek času budete valit oči, jak je možné vytvořit takové veledílo. Nepovedlo se prakticky nic - scénář hrůzostrašný, kamera podivná a umělá, herecké výkony (kromě gayů, kterým dávám čestnou hvězdu) umělé a neuvěřitelné, scény vykradené ze všech filmů světa. Závěrem ještě jednou: Ach ty dialogy! To bych blil!