• Krátkometrážní

Život je boj (2009)

Herci jsou do posledního skvělí, ale drama je to dost neuvěřitelné. A ty bitky tady opravdu hrajou vedlejší roli. 2,5*

RocknRolla (2008)

Ritchie je zpět, ale stále musí ještě trochu přitvrdit, aby navázal na svoje prvotiny. Herci luxusní.

The Haunted World of El Superbeasto (2009)

Čtyřikrát jsem se zasmál nahlas, jinak jsem byl svědkem dlouhé přehlídky koziček, která na možnosti animovaného filmu mohla být ještě brutálnější. Spousta dobrých odkazů. Ale tak trochu mi to přišlo delší než to ve skutečnosti je.

Moon (2009)

Show Sama Rockwella. A nějaké triky a hudba navíc.

Eragon (2006)

Čistě studiové; interiérově, efektově a kostýmově kýčovité; dějově neoriginální; režijně nekomplexní; hudba nevýrazná; herecky mdlé a scénáristicky velmi zkratkovité a bez rozvinutějších vztahů a postav. Takový je bohužel filmový Eragon, od kterého jsem si sliboval po zábavné a poutavé knize mnohem víc. A také mnohem krvavější samozřejmě.

Proroctví (2009)

V první hodince zábavný sci-fi thriller s několika silnými momenty, kdy nevíte, co se v další scéně může přihodit, v druhé půlce se stává pátracím mysteriózním sci-fi s nějakou minutou navíc. Stejnak ale velice dobrý snímek, který stojí za pozornost a je zde slušně podhodnocen.

Spirit (2008)

Bez vlastního nápadu zkopírované obrázky z komiksu, které napovrch blyští a zabaví, ale jako film moc nefungují.

Underworld: Evolution (2006)

Ty brnění se s modrými filtry hrozně bijou, Wiseman se na otevřených prostorech pohybuje trochu krkoloměji než v uzavřených a zase (a ještě víc) si vypomáhá naprostými scénáristickými výblitky. Ale herci jsou ok (trochu mi chyběl Sheen), je to efektní a taky mě potěšila spousta krve.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Novější, dražší, plynulejší -> zábavnější, závěrečné kecy tu nepůsobí omšele, ale dojímají a hlavně Rosario Dawson. Moc příjemný film.

Uvnitř tančím (2004)

Od maximálního hodnocení dělí tento snímek vlastně dost věcí. Nesympatická hlavní postava, nepříjemná (!) intimnost hlavně v druhé půli a občas trapné proslovy postiženého Michaela - například ke konci.