Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Cruella (2021)

Pekné eye candy. Všetky veci týkajúce sa módy ma veľmi bavili (jarná kolekcia, ó, áno). A moje vlastné spomienky vyvolala časť s Liberty London, kde som pred pár rokmi náhodne stretla Unu Stubbs zo Sherlocka, ktorá sa na mňa usmiala, hah. Ja som nemala nejaké problémy s tým, že niekto ide rehabilitovať mega záporáčku, 101D pre mňa nikdy nebola nejaká milovaná látka, takže som to nebrala ako heresy. Potešila ma aj hudba, Emma T. je naozaj diabolská, John McCrea je super a lepší anglický komorník ako Mark Strong asi nejestvuje. Keby som nedala 3* Mortal Kombat, dám tomuto, ale toto bolo o dosť lepšie, takže 4*. A tých 134 minút ubehlo fakt rýchlo. Ak bude pokračovanie, rada si ho pozriem. (Lumiere - 6.6.2021)

Mortal Kombat (2021)

Asi po pol roku v kine. Zvláštny až neuveriteľný pocit. Áno, mohla som si zvoliť aj niečo lepšie, ale... nebola to až taká tragédia a niektoré veci boli celkom fajn. Ale tak vcelku prinajlepšom priemer. Z ukážok, čo som videla, som čakala trochu viac. Potešilo veľa ázijských hercov a najviac Hanzo. (Cinema City Aupark - 28.5.2021)

Volný pád (1993)

(Lumiere - Filmotéka - 22.9.2020)

Profesionálové (1966)

Išla som do kina na Claudiu Cardinale a teda počas čakania na to, kedy sa objaví na plátne, som zistila, že pozerám fakd dobrý film s veľmi dobrým a sympatickým old schoolovým obsadením a odišla som z kina úplne spokojná. Wild Bunch (mám vo westernoch ani nie že medzery, ale jednu veľkú medzeru mínus Profesionáli, Wild Bunch, Život a doba sudcu Roya Beana a Vtedy na západe) ma pred pár rokmi trochu odstrašil, hovorila som si, že pre mňa budú asi len Leoneho westerny, ale niečo také ako Profesionáli si rada pozriem kedykoľvek. (Lumiere - Filmotéka - 23.9.2020)

Nostalgie (1983)

(Lumiere - 2.9.2020)

Tenet (2020)

Je úplne jedno, že musíte mať rúško, aj keď má film 150 minút, lebo počas prvých 5 minút zabudnete dýchať a nedýchate až do konca. Or it’s just me. Sir Michael zahrial pri srdiečku. Obsadenie brilantné, ako je u Nolana zvykom. A Kenneth Branagh je zviera. Sánka dole. Vnútornosti prehádzané dunením v IMAXe. Teším sa na ďalšiu projekciu. (Cinemax Bory IMAX - 27.8.2020)

plakát

Temný rytíř povstal (2012)

Tak sa mi zdá, že som to od prvého uvedenia do kín nevidela. A bola som veľmi zvedavá, ako to na mňa bude pôsobiť. Najmä keď budem mať možnosť si to pozrieť komplet v kine s odstupom jedného dňa. A musím povedať, že mňa tento tretí diel opätovne nesklamal. Je to možno preto, že aspoň pre mňa je to ideálny fanservice, keďže som dlhoročná fanynka Bruca a Seliny. Ale okrem toho na mňa neskutočne silno pôsobia tie emócie, už som raz taký patetický romantik. Táto Nolanova trilógia pre mňa naozaj znamená veľmi veľa. (tretí raz videné v kine - Cinemax Bory - 19.8.2020 - maratón Temný rytier, každý deň premietaný jeden film)

Temný rytíř (2008)

Film ideálny na viacero pozretí, na prvý raz a vlastne ani na druhý sa nedá podchytiť všetko, lebo je neskutočne dynamický a ženie sa stále vpred. Pre mňa je jednoducho geniálny. A ďakujem mu za jeden z mojich najobľúbenejších music scores. Toľko ráz som ho počúvala ako albumy od začiatku do konca. S ním sa aj bežná prechádzka nočnou Bratislavou mení na dobrodružný quest v Gothame. (druhý raz videné v kine - Cinemax Bory - 18.8.2020)

The Matrix (1999)

Drunken boxing! (konečne videné v kine - Cinemax Bory - 10.8.2020)

plakát

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Vidieť to takmer po dvadsiatich rokoch opäť v kine... A možno aj desať rokov som to nevidela vôbec. A napriek tomu si ešte stále pamätám konkrétne repliky. Je to láska navždy. (druhý raz videné v kine - Cinemax Bory - 28.7.2020)