Oni žijí! (1988)

(Febiofest 2024 / Lumiere - 14.3.2024)

Una Lucertola con la pelle di donna (1971)

Dva dni po sebe na taliansky film do kina v LA. Trochu iný zážitok ako Cinema Paradiso. Giallo mám rada, ale nechcem stráviť celú dovolenku v kinosále (teda chcem, ale zároveň aj nechcem). Ale Ennio mi to predal, tak som samozrejme išla. A jeho hudba v tomto filme je naozaj skvelá. Ak poznáte najmä jeho ľúbivé film scores, tak táto experimentálnejšia, divokejšia a občas rezavá hudba môže prekvapiť. Uvedenie bolo dosť špeciálne, American Cinematheque sa podarilo získať 35mm Technicolor print, ak si správne pamätám, tak Lizard bol premietaný v USA len raz a toto bolo premietanie druhé. Inak predstavenie bolo vypredaný do posledného miesta. A v úvodných titulkoch sme tlieskali Enniovi, lebo on si to zaslúži. A hej, aj Fulcimu sa tlieskalo. (Cinematic Void Presents + January Giallo / Los Feliz Theatre, Los Angeles - 2.1.2023)

Bio Ráj (1988)

Dá sa lepšie vstúpiť do nového roku ako s týmto filmom? Vidieť ho a vidieť ho na veľkom plátne, to bol roky môj sen. A zrazu, na dovolenke v LA, kde je program kín taký skvelý, že by som každý deň sedela v kinosále, zaradili v New Beverly toto moje vytúžené dielo. Naposledy ho vraj hrali v 2021, takže som mala celkom šťastie. Smiala som sa, poplakala som si, precítila som to. Toto a Alfredo sa na tri hodiny stali mojimi priateľmi. A samozrejme, Ennio môj najdrahší. Krásny zážitok a jeden z vrcholov mojej LA dovolenky a celkovo môjho filmového fanúšikovstva. (Director's Cut / New Beverly Cinema, Los Angeles - 1.2.2023)

The Harvey Girls (1946)

(Fine Arts Theatre Beverly Hills, Los Angeles - 25.12.2022)

Cruella (2021)

Pekné eye candy. Všetky veci týkajúce sa módy ma veľmi bavili (jarná kolekcia, ó, áno). A moje vlastné spomienky vyvolala časť s Liberty London, kde som pred pár rokmi náhodne stretla Unu Stubbs zo Sherlocka, ktorá sa na mňa usmiala, hah. Ja som nemala nejaké problémy s tým, že niekto ide rehabilitovať mega záporáčku, 101D pre mňa nikdy nebola nejaká milovaná látka, takže som to nebrala ako heresy. Potešila ma aj hudba, Emma T. je naozaj diabolská, John McCrea je super a lepší anglický komorník ako Mark Strong asi nejestvuje. Keby som nedala 3* Mortal Kombat, dám tomuto, ale toto bolo o dosť lepšie, takže 4*. A tých 134 minút ubehlo fakt rýchlo. Ak bude pokračovanie, rada si ho pozriem. (Lumiere - 6.6.2021)

Mortal Kombat (2021)

Asi po pol roku v kine. Zvláštny až neuveriteľný pocit. Áno, mohla som si zvoliť aj niečo lepšie, ale... nebola to až taká tragédia a niektoré veci boli celkom fajn. Ale tak vcelku prinajlepšom priemer. Z ukážok, čo som videla, som čakala trochu viac. Potešilo veľa ázijských hercov a najviac Hanzo. (Cinema City Aupark - 28.5.2021)

Volný pád (1993)

(Lumiere - Filmotéka - 22.9.2020)

Profesionálové (1966)

Išla som do kina na Claudiu Cardinale a teda počas čakania na to, kedy sa objaví na plátne, som zistila, že pozerám fakd dobrý film s veľmi dobrým a sympatickým old schoolovým obsadením a odišla som z kina úplne spokojná. Wild Bunch (mám vo westernoch ani nie že medzery, ale jednu veľkú medzeru mínus Profesionáli, Wild Bunch, Život a doba sudcu Roya Beana a Vtedy na západe) ma pred pár rokmi trochu odstrašil, hovorila som si, že pre mňa budú asi len Leoneho westerny, ale niečo také ako Profesionáli si rada pozriem kedykoľvek. (Lumiere - Filmotéka - 23.9.2020)

Nostalgie (1983)

(Lumiere - 2.9.2020)