Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Volný pád (1993)

(Lumiere - Filmotéka - 22.9.2020)

Profesionálové (1966)

Išla som do kina na Claudiu Cardinale a teda počas čakania na to, kedy sa objaví na plátne, som zistila, že pozerám fakd dobrý film s veľmi dobrým a sympatickým old schoolovým obsadením a odišla som z kina úplne spokojná. Wild Bunch (mám vo westernoch ani nie že medzery, ale jednu veľkú medzeru mínus Profesionáli, Wild Bunch, Život a doba sudcu Roya Beana a Vtedy na západe) ma pred pár rokmi trochu odstrašil, hovorila som si, že pre mňa budú asi len Leoneho westerny, ale niečo také ako Profesionáli si rada pozriem kedykoľvek. (Lumiere - Filmotéka - 23.9.2020)

Nostalgie (1983)

(Lumiere - 2.9.2020)

Tenet (2020)

Je úplne jedno, že musíte mať rúško, aj keď má film 150 minút, lebo počas prvých 5 minút zabudnete dýchať a nedýchate až do konca. Or it’s just me. Sir Michael zahrial pri srdiečku. Obsadenie brilantné, ako je u Nolana zvykom. A Kenneth Branagh je zviera. Sánka dole. Vnútornosti prehádzané dunením v IMAXe. Teším sa na ďalšiu projekciu. (Cinemax Bory IMAX - 27.8.2020)

plakát

Temný rytíř povstal (2012)

Tak sa mi zdá, že som to od prvého uvedenia do kín nevidela. A bola som veľmi zvedavá, ako to na mňa bude pôsobiť. Najmä keď budem mať možnosť si to pozrieť komplet v kine s odstupom jedného dňa. A musím povedať, že mňa tento tretí diel opätovne nesklamal. Je to možno preto, že aspoň pre mňa je to ideálny fanservice, keďže som dlhoročná fanynka Bruca a Seliny. Ale okrem toho na mňa neskutočne silno pôsobia tie emócie, už som raz taký patetický romantik. Táto Nolanova trilógia pre mňa naozaj znamená veľmi veľa. (tretí raz videné v kine - Cinemax Bory - 19.8.2020 - maratón Temný rytier, každý deň premietaný jeden film)

Temný rytíř (2008)

Film ideálny na viacero pozretí, na prvý raz a vlastne ani na druhý sa nedá podchytiť všetko, lebo je neskutočne dynamický a ženie sa stále vpred. Pre mňa je jednoducho geniálny. A ďakujem mu za jeden z mojich najobľúbenejších music scores. Toľko ráz som ho počúvala ako albumy od začiatku do konca. S ním sa aj bežná prechádzka nočnou Bratislavou mení na dobrodružný quest v Gothame. (druhý raz videné v kine - Cinemax Bory - 18.8.2020)

The Matrix (1999)

Drunken boxing! (konečne videné v kine - Cinemax Bory - 10.8.2020)

plakát

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Vidieť to takmer po dvadsiatich rokoch opäť v kine... A možno aj desať rokov som to nevidela vôbec. A napriek tomu si ešte stále pamätám konkrétne repliky. Je to láska navždy. (druhý raz videné v kine - Cinemax Bory - 28.7.2020)

Interstellar (2014)

(druhý raz videné v kine - Cinemax Bory IMAX 2D - 23.7.2020)