A.I. Umělá inteligence (2001)

Přišlo mi to jako příběh človeka samotného. Od počátku, nejisté první kručky a přez otázky k dalším otázkám, které naivně skončí narážením na zeď reality. Podjímavá hudba filmu značně přidala a o nadprůměrných "standadech" Spielbergových filmů se nebudu rozepisovat. Skvělý příběh na základě zajímavého námětu. Na výkon H.J. Osmenta nevím jestli pochválit režiséra za skvělou volbu nebo herce samotného za výtečně zahraného robota na pokraji citového šoku. Avšak Jude Law mu byl skvělým doplňkem. Inu celkově vzato se mi to moc líbilo, dávám 90% = 5/5.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Frank Darabont umí úžasným způsobem dát do svých děl živoučího ducha, který pohne v každém věku snad každým divákem. Vykoupení z v. S. je jeho majstrštykem a styl jakým vypráví děj nemá konkurenci. Tim Robbins a Morgan Freeman jakoby dospěli právě pro tyto role každý zvlášť i oba dohromady. Vedlejší role, výborně obsazené a zvládnuté, mají neméně důležité úlohy, jako role hlavní. Hudba výborná, nádherně dokresluje strhující vyprávění, které ke konci vezme diváka za srdce způsobem, který je neopakovatelný. Byl jsem součástí příběhu i po skončení, protože jsem celý den musel myslet jen na to, že mě tento snímek vzal s sebou. Takhle nějak si představuji dokonalý filmový zážitek. Bez dalších řečí 100% = 5/5

Memento (2000)

Možná životní role Guye Pearce, protože zvládnout takovýto scénář musí být pořádná fuška, no a režisér si ode mě také zaslouží potlesk. Zvuk podjímající, kamera neskutečně dobře zvládnutá. Střih je mistrovská práce. Nemám co vytknout, dávám 100% = 5/5